Biologia Villego - czy warto?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Lunette »

Hej, forumowiczom!
Zakładam nowy wątek, ponieważ mam dylemat
W szkole uczymy się biologii z książek z Operona. Pani nam dodatkowo do zeszytu podaje czasem jakieś informacje, które trudno wychwycić nawet na internecie.
Ja, w domu, mam Vademecum z Operonu i Encyklopedię biologiczną z Grega. Dodatkowo jeszcze kilka starych książek.

Czy opłaca mi się kupować Biologię Villego? Czy jest tam zawarte coś więcej niż w powyższych książkach, a co może mi się przydać na maturze?
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Stabilo »

Lenag, ja również do matury przygotowywałam się z Operonu:). Vademecum tego wydawnictwa jest dobre jedynie do powtórek, moim zdaniem. Podobnie, jak Ty, miałam parę innych książek/podręczników/encyklopedii/repetytoriów i biologię Villego. Muszę przyznać szczerze, że jeśli gdziekolwiek miałam znaleźć jakieś dodatkowe informacje, to właśnie tam . Jak dla mnie biologia Villego jest bardzo przejrzyście napisana i tam można znaleźć naprawdę wszystko:).
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Lunette »

Tylko, że czytałam opinię, że w Biologii Villego są informacje bardziej na olimpiadę, niż na maturę (na której za dużo się wiedzieć nie powinno) i dlatego się waham
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Tylko, że czytałam opinię, że w Biologii Villego są informacje bardziej na olimpiadę,

Hahaha.
To chyba na olimpiade na poziomie gimnazjum.
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Stabilo »

Lenag, po prostu trzeba te informacje selekcjonować, moim zdaniem. Wszystkiego i tak nie jesteś w stanie się nauczyć:). Może czasami Twoja nauczycielka biologii będzie kazała poszukać jakiegoś info, którego nie ma w Operonie, a które jest ważne- wtedy warto zajrzeć do Villego:).
Oczywiście, że w tej książce są informacje przydatne olimpijczykom, to bardzo szczegółowe kompendium wiedzy biologicznej, a tym samym bardzo przejrzyste.
niż na maturę (na której za dużo się wiedzieć nie powinno)
Zawsze warto wiedzieć więcej:).
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Jane Doe »

Lenag, lepiej wiedziec więcej niż za mało. A poza tym nie musisz Villego przerabiac. uzupełnij sobie nim wiedzę. Lepiej miec kilka książek, bo czasami w jednej coś jest niejasne i zawsze można zajrzec do drugiej.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: SilentShout »

ja nie polecam villego, no chyba że ktoś ma za dużo wolnego czasu
ja uczyłam się ze wsipu i operonu no i osiągnęłam satysfakcjonujący mnie wynik, a mimo że wydałam na villego grubą kasę to otworzylam go tylko raz

do matury to głownie inwestuj w zbiory zadań
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Dali »

Biologia to nie jest książka, z której przygotujesz się do matury, niestety na maturze nie liczy się ani specjalnie wiedza, ani warsztat tylko schematyczne myślenie, jasność formułowania odpowiedzi, odrobina wiedzy chemicznej, po trochu z każdego działu biologi. Jedyny rozdział, który w Biologii jest lepszy niż w podręcznikach to genetyka, dość dobrze wyjaśniona jest fizjologia roślin oraz komórka. Mimo wszystko to bardzo fajna książka, jak ktoś się interesuje biologią to polecam.
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Glina »

Ja niespecjalnie polecam Villego. Praktycznie w ogóle nie czytam, czasem otworze aby zobaczyć jakieś zdjęcie. Po notatkach i Operonie mam dość biologii i nie mam ochoty poszerzać aż tak wiedzy.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: AnnaWP »

Ja polecam Villego zapóźniaczom". To dobra książka do nadrabiania braków. Przydatna jest także do zrozumienia tematu, wyrobienia sobie ogólnego pojęcia. Jednak bardziej szczegółowe informacje są w rozszerzonych podręcznikach.
Np. systematyka jest dziwna, w wielu miejscach nie odpowiada dzisiejszym standardom.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: pyati »

Jeśli chcesz się z niej coś dowiedzieć z poziomu liceum lub gimnazjum to jest przydatna. Na studiach już Ci się nie przyda. Mi się przynajmniej ani trochę nie przydała chociaż myślałam, że znajdę w niej niektóre informacje, no ale niestety
Awatar użytkownika
Olus
Posty: 167
Rejestracja: 21 lut 2010, o 11:15

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Olus »

Ja przerobiłam całego do Olimpiady Biologicznej i wydaje mi się, że do niej sie przyda, do matury może ułatwia niektóre tematy zrozumieć. Ale na pewno nie ma sensu wszystkiego z niego się uczyć do matury

jeśli chcesz go używać do matury to radzę wypożyczać bo jak już wspomniałam tylko niektóre rzeczy są przydatne pod tym kątem. Mi się tam podobała fotosynteza
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: Biologia Villego - czy warto?

Post autor: Rebelek »

Jedno słowo: nie warto. Chyba, że przygotowujesz sie do olimpiady w gimnazjum, bo na OB w liceum to zdecydowanie zbyt uboga pozycja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości