Biologia w Łodzi

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
boncki
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2010, o 11:16

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: boncki »

paramecium, nie boisz się że po 5 latach studiów zostaniesz bezrobotnym? w końcu biolodzy niestety nie są rozchwytywani na rynku pracy (delikatnie mówiąc)
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

Nie ukrywam, że trochę się tego obawiam, ale nie chce i chyba już nie będę zmieniał kierunków. Wybrałem taki a nie inny kierunek, bo właściwie biologia to moja życiowa pasja i nie wyobrażam sobie teraz żebym miał zajmować się czymś innym Nawet gdy chciałem wybrać się na stomatologię jakoś bardziej ciągnęło mnie w kierunku ogólnej biologii a nie wyłącznie zagadnień dotyczących człowieka. Ale jak napisałem bardzo możliwe że doświadczę tej prawdziwej rzeczywistości". Myślę, że nie będzie tak źle
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: Sephora »

zawsze można się dokształcać albo przekwalifikować. Teraz po wielu kierunkach jak nie większości nie ma pracy (nie mówię o wyjątkach). Ale np studia humanistyczne są takim przykładem że ludzie mają ogromne problemy z pracą. Z biologią robi sie podobnie (nie wiem jak kiedyś było,może było lepiej). Nieliczne osoby znajdują jednak pracę w zawodzie, czasami nawet zagranicą-życie
Awatar użytkownika
boncki
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2010, o 11:16

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: boncki »

No i właśnie to mnie denerwuje, że biolog po studiach ma sytuacje podobną do jakiegoś teatrologa czy kulturoznawcy . A przecież wydawałoby się, że biologia to dużo praktyczniejszy i pożyteczniejszy kierunek.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

I o wiele ciekawszy kierunek, choć to zależy już od osobistych upodobań Myślę, że jeśli ktoś naprawdę lubi to, co robi, czego się uczy, znajdzie prędzej czy później zajęcie-pracę w swojej dziedzinie. Nie liczę na żadne kokosy po biologii i nie rozumiem zbytnio moich kolegów i koleżanek, którzy poszli uczyć się do PWSZ ze względu na stypendium na kierunkach zamawianych a teraz płaczą, że to nie są kierunki dla nich i nie nawidzą wręcz tego całego studiowania".
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: pyati »

Gosiak możesz mi powiedzieć jak to jest ze specjalizacjami na magisterce na UMK, są tylko dwie, ciężko się dostać? Czy ja mogłabym napisać pracę magisterską w zakładzie genetyki?
Bo z tej dziedziny chciałabym ją pisać.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: Sephora »

Są tylko dwie specjaności : biologia molekularna i ogólna oraz biologia medyczna. Więcej chętnych jest na biologię medyczną,przynajmniej u mnie tak było. Choc ja jestem po ogólnej.Gdybyś chciała isc na zakład genetyki, to wowczas pod nią bardziej podlega specjalnosc ogólna i molekularna i na nią pewnie byś się dostała,ale gdyby zależało ci na medycznej to też się możesz na nią dostac i wtedy isc na genetyke. Genetyka jest na 3 roku, więc przekonasz się czy to na pewno chcesz robic.
ggo
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 15:02

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: ggo »

Ja jestem po pierwszym roku biologii na UŁ, więc jakby ktoś jeszcze miał jakieś pytania to walić śmiało
Awatar użytkownika
Nikoletta
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2010, o 13:40

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: Nikoletta »

No to się zastosuję do walenia śmiało. xP
Jak to jest z tym w-fem? W liście, który przysłali, małym druczkiem jest informacja o tym, by zapisać się we wrześniu. Natomiast w planie zajęć - zarówno na samej biologii, jak i na biologii nauczycielskiej w-f jest na drugim roku.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
ggo
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 15:02

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: ggo »

Ja mam wf na drugim roku i na drugim roku się na niego zapisuje. Nic mi nie wiadomo o żadnych zmianach i na biologii wf pewnie nadal będzie na drugim roku. Zapisy są we wrześniu, wtedy wszystko będzie podane na stronie.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

Kolega po fachu - Prins - opowiadał, że na jego uczelni jest możliwość zapisania się na WF już na pierwszym roku biologii. Potem ma się już ten przedmiot z głowy. Pewnie zależy to od zasad panujących na uczelni. I tak jak Nikoletta pisze, zgodnie z programem studiów biologicznych w Łodzi zajęcia z WF są na drugim roku i tego trzymać się będę
urika
Posty: 6
Rejestracja: 7 sie 2010, o 12:51

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: urika »

Cześć. Jestem zainteresowana studiami magisterskimi w Łodzi (UMK też jest brany pod uwagę ) (obecnie studiuje z Lublinie), czy ciężko się tam dostać? I jak wygląda sytuacja ze specjalizacjami? z góry dziękuje za odpowiedz. pozdrawiam.
ggo
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2010, o 15:02

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: ggo »

Odnośnie wf-u na biologii, jest już informacja na stronie, biologia nadal ma wf na drugim roku, czyli w tym roku nie będziecie się musieli na niego zapisywać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości