Biologia w Łodzi

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

Przeszukałem forum, ale na razie nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

Otóz planuje w roku 2010/2011 studiowanie w Łodzi na kierunku biologia i poprawienie wyników z matury. Jednak chciałbym wiedziec jak to jest z przyjęciem na ten kierunek. Oczywiście czytałem juz uchwałe i przepisy rekrutcji. Zapoznałem sie z przelicznikiem z tym ze od jednej osoby dowiedziałem sie, ze wyniki mnozone sa 2,5 raza, z uchwały zaś wyczytałem inna informacje. Oczywiscie mowa o przedmiotach rozszerzonych. Nadal jednak nie daje mi spokoju pewna rzecz.

Po pierwsze - czy konieczne jest posiadanie wyniku z chemii na maturze? Po drugie - jaki hipotetyczny wynik z biologii daje gwarancje", ze zostanie sie przyjętym?

Prosze o odpowiedz
ZielO
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 17:16

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: ZielO »

przyłączam się do pytania, proszę o odpowiedź, Pozdrawiam
ZielO
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 17:16

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: ZielO »

Jakie progi na UŁ kierunek Biologia?
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

W roku 20092010 dostawały sie osoby z punktacja troche ponad 140 pkt chyba . nie jestem pewien, a wiec próg nie był zbyt wysoki. W tym roku jednak liczba punktów jest mnozona przez 4 dla przedmiotu pierwszego i 3 dla drugiego.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

Czy ktokolwiek z tego forum studiuje biologie na UŁ. Bardzo zalezy mi na odpowiedzi.
pandemonium
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2010, o 11:52

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: pandemonium »

ja studiuje biologie, jestem na 4 roku
po pierwsze, nie, teraz juz nie musisz miec chemii zdanej na maturze, mozesz miec j.angielski, fizyke, matematyke
niestety bez chemii jest bardzo ciezko, pierwszy rok jest naszpikowany chemia
nie jest trudno sie dostac na studia, raczej trudno jest sie utrzymac, przyjmuja duzo osob na pierwszy rzut, pozniej jest okolo 40% odstrzał
violaa
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2010, o 19:01

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: violaa »

studiuje może ktoś na UŁ? moze opowiesz jak jest? polecasz ten uniwersytet?
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

Podczepie to pod ten temat, gdyz nie chce zaśmiecac i tak juz napakowanego forum.
Mam pytanie - chciałbym już teraz dowiedziec sie, ktory akademik polecacie w Łodzi? W którym jest najwięcej biologów? Czy to zalezy do którego zostane przydzielony. Dobrze byłoby miec zakwaterowanie ze znajomymi z tego samego kierunku.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

Czy ktokolwiek wie, o której godzinie można spodziewać się wyników rekrutacji na UŁ?
ZielO
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 17:16

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: ZielO »

już są wyniki.
składałem na UŁ na biotechnologię i biologię, pytanko
na bio jestem 83 na liście i jest kandydat zakwalifikowany i co? już się dostałem? pytanie jest takie bo na biotechu też mam zakwalifikowany a jestem 127 na liście, a tam chyba 60 miejsc jest tylko, (na bio 120)
pzdr, odp
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

Dostałem maila z rekrutacji, że numer na liście nie ma znaczenia Jeśli masz komunikat - kandydat zakwalifikowany - jedziesz zawozić dokumenty Dzięki Bogu dostałem się i nawet w limicie się zmieściłem
Awatar użytkownika
Nikoletta
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2010, o 13:40

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: Nikoletta »

Również dostałam się na UŁ, na biologię nauczycielską.
Chciałabym jak najwięcej dowiedzieć się o akademikach, a także jak wyglądają te całe badania lekarskie.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Biologia w Łodzi

Post autor: paramecium »

A ja mam pytanie odnosnie fartuchów i okularów. Czy na pierwszym roku biologii sa potrzebne na zajęciach? Co jest potrzebne do zajec w terenie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości