Biopaliwo z pomarańczy

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Biopaliwo z pomarańczy

Post autor: badger »

Kaamil, moj post nie jest odpowiedzia na Twoj bo jak go pisalem to jeszcze Twojego nie bylo wiem co to dygresja
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Biopaliwo z pomarańczy

Post autor: Medycyna Lwów »

ok spoko tak to zabrzmiało tylko a co do tych biopaliw to faktycznie długa droga zanim wejdzie taka technologia wg mnie.
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: Biopaliwo z pomarańczy

Post autor: hmmtt »

Ciesze się, że chociaż badger czyta dokładnie posty sprostowanie z mojej strony uważam, że jest zbędne bo napisałem dostatecznie czytelnie i zrozumiale.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Biopaliwo z pomarańczy

Post autor: DMchemik »

produkujemy.
Jedna instalacja o mocy produkcyjnej 150 000 t/rok jest w Trzebini. Pozatym żeby samochody jeździły wyłącznie na biopaliwie, to musielibyśmy uprawiać chyba wyłącznie rzepak. Wytwarzanie biopaliw wiąże się z energią, którą trzeba dostarczyć do procesu, a energia znikąd się nie bierze. Pozatym w procesie używamy metanolu, który jest tani i produkowany petrochemicznie lub droższego etanolu, obciążonego niższą akcyzą, nie wszystkie silniki są też przystosowane do takiego rodzaju paliwa. Ubocznie powstaje nam też gliceryna, która jest odpadem w tym procesie. Ale zgodzę, że dopóki na ropie można zarabiać to ktoś będzie robił wszysrtko by na niej zarabiać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości