biotechnologa i biologia?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
smundka

biotechnologa i biologia?

Post autor: smundka »

Hejka! Mam pytanko. Czy np. po licencjacie na biologii moge pojsc na studia II stopnia na biotechnologie? Da się to jakos zrobić? MoŻe głupie pytanie, ale nie wiem, to pytam. :D No i drugie pytankoczy jeŻeli nie dostanę się na biotechnologię, to czy warto iść na biologie (czytaj: czy będzie praca?).

Za szybką odpowiedz z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: Savok »

1. tak
2. tak samo jak po biotechu, nie wiadomo, chyba ze zrobisz fakultety pedagogiczne.
smundka

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: smundka »

Dziękuje za odpowiedź, ale bardzo prosze o zdanie innych uŻytkowników forum. :)
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: badger »

a co uważasz że savok jest niekompetentny
smundka

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: smundka »

Nawet przez chwilkę tak nie pomyślałam. :)
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: badger »

wiem, ja tylko żartuję

ps. i tak zaraz zostane skasowany za offtop ]
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: prazm »

Nie jestem pewien o co chodzi w pytaniu. Jeśli chcesz uzyskać konkretną odpowiedź to sprecyzuj sytuację. Czy chodzi o zmianę uczelni, kierunku studiów czy o studia licencjackie, a później magisterskie na tym samym wydziale? Wiem jak jest na mojej Alma Mater, ale obawiam się, że na różnych uczelniach może być różnie. Obawiam się również, że w przypadku zmiany uczelni, mogą być poważne problemy, mimo, że założenia programowe mówią o takiej możliwości.
smundka

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: smundka »

Mi chodzi mianowicie oto, Że jeŻeli nie dostanę się na biotechnologię na SGGW, a za to na biologię na tę uczelnię, to czy będę mogła po skonczeniu licencjatu na biologii, jakoś znaleźć się (przeniesc sie) na drugim stopniu studiów tyle Że juŻ na biotechnologie?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: skarabae »

Z tego co mi wiadomo na sggw, a jest to moja alma mater, jest taka możliwość. Poza tym jak komuś zależy może się też przenieść po 1 roku, a nawet chyba po 1 semestrze. Na pewno trzeba miec wtedy odpowiednią średnią, więcej szczegółów niestety nie znam.
Ma³y

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: Ma³y »

a jeśli chodzi o prace po kierunku biologia.to moge ci powiedziec, ze po skonczeniu studiow (rok temu) około 95% absolwentow biologii (biotechnologii takze), nie pracuje w swoim zawodzie! przykre ale prawdziwe. Więc jeśli jesteś pasjonatką biologii lub biotechnologii to polecam te kierunki, w innym wypadku wybierz inny kierunek (njlepiej coś z inŻynierią), bo o prace po takich kierunkach jest bardzo, bardzo cięzko (jestem biotechnologiem, zarabiam 900 zł. pozdrawiam)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: yeast »

No bez przesady, z mojego wydzialu (MWB w Gdansku) spora ilosc w zawodzie pracuje. Z tym, ze jest to zwykle nauka (masa ludzi robi doktoraty i kariere naukowa, niektorzy poszli do sanepidu, na medycyne sadowa etc.).
klaga

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: klaga »

chciałabym sie dowiedziec czy po skonczeniu studiów na kier. biologia gdy zrobie juz licencjat to czy moge podjac prace lub staz w laboratorium czy potrzeba moze jakis dodatkowy kurs
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: biotechnologa i biologia?

Post autor: yeast »

To zalezy jakie laboratorium masz na mysli. Jesli chodzi o laby diagnostyczne to trzeba robic jakis kurs (byl gdzies na forum watek odnosnie krajowej izby diagnostycznej).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości