Biotechnologia czy farmacja?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
agnnie97
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2016, o 14:10

Biotechnologia czy farmacja?

Post autor: agnnie97 »

Matura coraz bliżej, a ja coraz bardziej zaczynam panikować, bo nie mam pojęcia,jakie studia wybrać. Obawiam się, że nie dostanę się medycynę, ale przecież płakać nie będę
Dlatego teraz waham się pomiędzy biotechnologią (myślałam o UJ) a farmacją i chciałam zapytać, który z tych kierunków daje lepsze perspektywy i czy naprawdę trzeba zdać bardzo dobrze chemię, żeby się dostać na farmację? Może ktoś studiuje biotechnologię (bo co chwilę dostaję sprzeczne informacje o tym kierunku) i mógłby mi to jakoś przybliżyć
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

[Link] Biotechnologia czy farmacja?

Post autor: persil1991 »

agnnie97 pisze: który z tych kierunków daje lepsze perspektywy
Farmacja.
agnnie97 pisze:czy naprawdę trzeba zdać bardzo dobrze chemię, żeby się dostać na farmację?
Progi na farmację tutaj. Trzeba zdać biologię i chemię rozszerzoną - wynik w procentach się sumuje, więc łatwo zauważyć, że na farmację potrzeba po ok. 70-72% z tych przedmiotów.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Biotechnologia czy farmacja?

Post autor: Nitrogenium32 »

agnnie97 pisze:waham się pomiędzy biotechnologią (myślałam o UJ) a farmacją i chciałam zapytać, który z tych kierunków daje lepsze perspektywy
Farmacja, bo biotechnologia to tak raczej idzie w karierę naukową, a po farmacji można iść też w innych kierunkach, ale mało kto o tym wie.
agnnie97 pisze:czy naprawdę trzeba zdać bardzo dobrze chemię, żeby się dostać na farmację?
Tak jak persil1991 już wspomniał, z biologii i chemii trzeba mieć po ileś tam procent, ale tak naprawdę wyniki się sumują, więc jeśli pójdzie Ci lepiej biologia, a gorzej chemia, ale suma będzie ponad progiem - dostaniesz się. Chociaż tak naprawdę prawdziwą chemię to dopiero na studiach się poznaje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości