biotechnologia SUM

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Ventriculus
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2010, o 15:24

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Ventriculus »

malk pisze:A w tym roku na śumie ta biotechnologia to biotechnologia medyczna? Bo właściwie przeglądałam strony, ale nie znalazłam na ten temat informacji.
Biotechnologia na SUM zawsze była biotechnologią medyczną. Program różni się od tych, które są na UŚ czy PŚ.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące studiów, z chęcią odpowiem!
malk
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:56

Re: biotechnologia SUM

Post autor: malk »

dziękuję za odpowiedź
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

Jakie podręczniki obowiązują na I roku biotechnologii na ŚUM?
Ventriculus
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2010, o 15:24

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Ventriculus »

Anatomia z fizjologią człowieka - Fizjologia człowieka w zarysie Traczyka, Podręczny atlas anatomii Gołębia
Biologia komórki - Seminaria z cytofizjologii Kawiaka przyda się również Podstawy biologii komórki, cz. 2 Albertsa
Biologia roślin - Zarys botaniki farmaceutycznej Brody, Botanika, cz. 2 Szwejkowskich
Chemia ogólna - uczelniany skrypt (na zajęciach powiedzą - powinni), Chemia analityczna Lipca i Szmala
Język angielski - English for pharmacists Kierczak (wystarczy skserować kilka rozdziałów, z pewnością nie cała książka, ponieważ w drugim semestrze dostaje się materiały własne wykładowcy - z innymi tematami)

Z reszty przedmiotów podręczniki nie są konieczne. Choć jeśli ktoś chce, to się z pewnością dowie na zajęciach.

O podręczniki na drugi semestr możecie zapytać już studentów lub znów tutaj - wtedy postaram się znów wszystko napisać!
PS: Warto chodzić na wykład z chemii ogólnej (to nie, że ciekawy, ale obecność na wszystkich była premiowana zwolnieniem z zaliczenia!). I przede wszystkim. jeśli już wejdziecie do sali laboratoryjnej siadajcie zaraz przy drzwiach - chyba, że chcecie cierpieć. powoli!
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

dziękuję ślicznie za informacje.
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: biotechnologia SUM

Post autor: eNIKaTe »

Chciałbyś mieć coś co utożsamia Cie z naszą uczelnią? Chciałbyś wyróżnić się spośród tłumu białych fartuchów w laboratorium? Samorząd Studencki Wydziału Farmaceutycznego SUM wyszedł na wprost Twoim oczekiwaniom i przygotował dla Ciebie unikalny fartuch!
Fartuch jest wykonany z doskonałej jakości materiału a na jego przedniej kieszeni wyhaftowane jest logo naszej uczelni.
Fartuchy są dostępne w rozmiarach XS-XXXL

Do wyboru są aż 4 rodzaje fartuchów:
-Fartuch męski prosty
-Fartuch damski prosty
-Fartuch damski z wcięciami
-Fartuch krótki (dla kosmetologów)
Akna
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 17:53

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Akna »

Witam! ja też biotechnologia!:) udało sie! czy ktoś z Was idzie mieszkać w akademiku?
szszk
Posty: 215
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 22:58

Re: biotechnologia SUM

Post autor: szszk »

Cześć Również udało dostać mi się na biotechnologię i będę mieszkała w akademiku
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

eNIKaTe, przeczytałam już w jaki sposób zamówić ten fartuch, a co z odbiorem? Już od razu na uczelni w październiku?
Akna
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 17:53

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Akna »

szszk pisze:Cześć Również udało dostać mi się na biotechnologię i będę mieszkała w akademiku
to może zgadamy sie na gg? pisz 6980792:)
Nashira
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2011, o 10:54

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Nashira »

wybaczcie, że tak wtrącę ale nie wiecie kiedy i o której mamy immatrykulację? p
Akna
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 17:53

Re: biotechnologia SUM

Post autor: Akna »

dzwoniłam dzisiaj po akademikach i już wszystko wiem. dla 1 i 2 rocznych są pokoje 3osobowe. w każdym jest umywalka, na 60 osób są 2 łazienki ( w jednej 3 natryski i 3 ubikacje). jest darmowo internet, każdy dostaje pościel, w akademiku jest pralnia. można mieszkać z osobami które sie wybrało, a jeśli przyjeżdzamy na zakwaterowanie całkiem sami to oni nam kogoś dobiorą. jest pełne obłożenie ale podobno nie jest tak fatalnie jak to brzmi:)
poezja264
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 16:39

Re: biotechnologia SUM

Post autor: poezja264 »

Nashira, na stronie uczelni nic nie ma, jedynie lekarski ma podane kiedy ma szkolenie BHP (30.09). Dlatego też, że żadnej informacji nie ma, a inne uczelnie już mają, chciałabym się wybrać tam w przyszłym tygodniu, tylko się zastanawiam czy jest jeszcze tak wcześnie sens, bo nie wiadomo czy będą już przydzielone grupy, czy znowu nie będzie trzeba tam jechać pod koniec września, by się dowiedzieć w jakiej grupie się jest.

a co wy na to, by założyć gdzieś nasze forum? może na początek na nk? Fajnie by było się zapoznać, przekazywać sobie informacje jakieś na temat studiów itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość