BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Awatar użytkownika
fosfatydylocholina
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2010, o 18:34

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: fosfatydylocholina »

jak wrażenia?:)
mindtrikz
Posty: 134
Rejestracja: 13 sie 2011, o 16:01

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: mindtrikz »

jak na razie pozytywne bardzo mnie ten Pan nakręcił swoją przemową i jestem coraz bardziej zadowolony z wyboru
Awatar użytkownika
fosfatydylocholina
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2010, o 18:34

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: fosfatydylocholina »

dokładnie, będzie ciekawie , ale i na pewno trudno
a w ogóle Dawid nie poznałam Cie
e-biotechnolog
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2011, o 20:35

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: e-biotechnolog »

gadać to oni potrafią, ale w polsce nie ma co robić po biotechnologii, bo nie oszukujmy się, ale kadrę to oni już mają swoją (ile jest uniwersytetów/politechnik, oferujących studiowanie biotechnologii? naprawdę dużo), chyba, że ktoś myśli o przedstawicielu handlowym, ale to można robić bez studiów, zachęcające są tylko programy z UE, które dadzą możliwość kontynuacji bądź też częściowo studiowania nauki poza granicami kraju, gdzie biotechnologia jest kierunkiem pożądanym, a nie standardowym i dla wszystkich.

no to oby nam się do zobaczenia w poniedziałek
mindtrikz
Posty: 134
Rejestracja: 13 sie 2011, o 16:01

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: mindtrikz »

aj, Paulino ja Ciebie też nie odnalazłem, choć pytałem parę osób, te nigdy nie słyszały o naszym forum.ale musimy się jakoś w końcu poznać, byłoby bardzo miło


co do biotechnologi w polsce.no to bez popadania w czarnowidztwo proszę, należy działać, a nie twierdzić, że w polsce nic się nie uda, wszystko przed nami, bo kto wie, czy nie uda się któremuś z nas wpaść na fajny pomysł i nie założy małej firmy, czemu by nie?więc ja nie przyjmuję do wiadomości twierdzeń typu: biotechnologia jest w polsce bez przyszłości, są zwyczajnym pójściem na łatwizne, ja chcę studiować i ciężko pracować z myślą, że coś osiągnę,a jeśli mi się nie uda w polsce dopiero wtedy pomyślę o wyjeździe.
e-biotechnolog
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2011, o 20:35

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: e-biotechnolog »

wiesz, wyszło trochę jakbym kopał sam dołek pod sobą, a przecież jedziemy na tym samym wózku. otóż nie powiedziałem, że nie ma po tym kompletnie nic, ale mydlenie oczu, że w Polsce potrzebują kadry jest trochę nie na miejscu, bo raz, że ilość miejsc jest mocno ograniczona (a raczej nie istnieje), to dwa nasze możliwości laboratoryjne do tych z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia się umywają. i nie chodzi mi o to żeby kogoś zniechęcać, w końcu ja też to studiuję, tylko spojrzeć ze strony realistycznej, a nie w różowych okularach (jak ten pan). założenie firmy to już kwestie finansowe i jeśli kogoś stać to być może stanie się tym milionerem hehe moim jedynym powodem bycia na tych studiach są wyjazdy zagraniczne, które dadzą więcej możliwości, które mam nadzieję wykorzysta każdy z nas i życzę zarówno sobie, jak i Wam, Tobie, abyśmy się po prostu w tym sprawdzili i spełnili.
podobała mi się jedna rzecz, że trzeba się wyróżniać, a nie wtapiać w tłum, bo potrzebują najlepszych, z jakimiś osiągnięciami, doświadczeniem i niebanalnymi pomysłami- to jest akurat prawda i mam nadzieję, że każdy z nas będzie miał taką możliwość!
mindtrikz
Posty: 134
Rejestracja: 13 sie 2011, o 16:01

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: mindtrikz »

Pewnie, że nie wierzę, że każdy kto jutro zacznie naukę to już za 3 lata(lub 5 z jakimś magistrem-byłoby dobrze gdyby drugi stopień się pojawił też) dostanie lukreatywną pracę ze wspaniałymi zarobkami i ciekawymi możliwościami rozwoju, może ja sam nie podołam i będę w tej mniej szczęśliwej grupie.w każdym bądź razie się nie poddaje.powodzenia też wszystkim
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: zetsu »

mindtrikz pisze:aj, Paulino ja Ciebie też nie odnalazłem, choć pytałem parę osób, te nigdy nie słyszały o naszym forum.ale musimy się jakoś w końcu poznać, byłoby bardzo miło


co do biotechnologi w polsce.no to bez popadania w czarnowidztwo proszę, należy działać, a nie twierdzić, że w polsce nic się nie uda, wszystko przed nami, bo kto wie, czy nie uda się któremuś z nas wpaść na fajny pomysł i nie założy małej firmy, czemu by nie?więc ja nie przyjmuję do wiadomości twierdzeń typu: biotechnologia jest w polsce bez przyszłości, są zwyczajnym pójściem na łatwizne, ja chcę studiować i ciężko pracować z myślą, że coś osiągnę,a jeśli mi się nie uda w polsce dopiero wtedy pomyślę o wyjeździe.
Bardzo podoba mi się twoja wypowiedź. Oby tylko nie skończyło się na samych dobrych chęciach ]
Ja również zaczynam się angażować w życie naukowe i mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, chociaż pracy jest bardzo dużo, nie poddaję się.
kasiekkk199
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2012, o 15:39

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: kasiekkk199 »

witam nie wiem czy ktos to forum jeszcze odwiedza , ale mam nadzięje że tak chciałabym zapytać jak tam się przedstawia biotechnologia na UJK , bo zamierzam sie tam wybrać ale nie wiem czy będzie to dobry wybór . Możecie cos poradzić
mindtrikz
Posty: 134
Rejestracja: 13 sie 2011, o 16:01

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: mindtrikz »

biotechnologia to ciekawy kierunek.w zarysie ogólnym,bo na niektórych wykładach się przysypia sama uczelnia,mhy.mówi się,że nie najwyższych lotów.unijne granty ciekawe:)bywa ciężko,czasem wręcz przeciwniemyślę,że jak komuś zależy i podoba mu się ten kierunek to jest to nie taki najgorszy wybór
kasiekkk199
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2012, o 15:39

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: kasiekkk199 »

och dziękuje bardzo za odpowiedź:yahoo: Ale tak nawiasem to interesują mnie studia zaoczne na tym kierunku . Nie wiesz ile wynosi czesne za semestr i jaki są progi punktowe żeby się dostać
mindtrikz
Posty: 134
Rejestracja: 13 sie 2011, o 16:01

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: mindtrikz »

niestety nie mam pojęcia. Z ogólnej wiedzy to czesne na
UJK na studiach zaocznych wynosi w granicach 300-370 zł/miesiąc,więc podejrzewam, że i w tym przypadku będzie podobnie. a co do progów punktowych,myśle,że tu nie będzie wielkich problemów nawet z biologią podstawową się dostać
kasiekkk199
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2012, o 15:39

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: kasiekkk199 »

Oo to nie tak źle , myślałam , że będzie gorzej mam nadzieję ,że się dostanę bo biologie właśnie zdaję na podstawie . A dużo jest chemii na tych studiach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości