BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
mindtrikz
Posty: 134
Rejestracja: 13 sie 2011, o 16:01

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: mindtrikz »

na tych studiach pierwszy rok to głównie sama chemia.bo mamy i chemię ogólną z analityczną i chemią organiczną,biochemię,technologię chemiczną
kasiekkk199
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2012, o 15:39

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: kasiekkk199 »

Oo a jest to jakaś duża różnica między tym co było w liceum sory za takie pytania , ale muszę wiedzieć wszystko o tym kierunku żeby później nie było rozczarowania , że nie dam rady , bo wtedy byłaby kaplica !
mindtrikz
Posty: 134
Rejestracja: 13 sie 2011, o 16:01

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: mindtrikz »

nieorganiczna wykład.zaczepia trochę o liceum.zaś ćwiczenia,kilka przykładowych reakcji na pewno było gdzies kiedyś, np redoskypoza tym ćwiczenia to laboratoria, a nie często sie zdarza zobaczyć probówkę na lekcji chemii w liceum.głównie umiejętność analizy związków chemicznych.co do organicznej.duża różnica w porównaniu do liceum,bo prócz takich ogólników jak np istnienie próby lustra srebnego dochodzą tzw mechanizmy rekacji,a to jest już ciężkie niestety,zaś ćwiczenia na laboratoriach są może i długotrwałe,ale b. ciekawe.destylacja,krystalizacji czy syntezy różnych związków,trochę chromatografii itp

i muszę wspomnieć o matematyce,która kończy się egzaminem,postarch
kasiekkk199
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2012, o 15:39

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: kasiekkk199 »

Ołł to zapowiada się ciekawie mam nadzieję , że to tylko z wyglądu jest takie straszne

Hah spoko matematyka idzie mi na miękko więc się nie ma co bać
gorzej już będzie z chemią
nicpon
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2013, o 20:47

Re: BIOTECHNOLOGIA UJK KIELCE 2011/12

Post autor: nicpon »

Istnieje legenda, że ktoś się kiedyś na UJK nie dostał.
a biotechnologia tutaj to porażka. ze szczerego serca odradzam. w innym wątku już jest dokładnie przeze mnie opisane dlaczego.

Wiem, że odgrzewam temat z 2012, po prostu z troski o kolejne błądzące owieczki, chcę zwrócić uwagę, że NIE WARTO! Nie tutaj!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości