Biotechnologia vs. ochrona środowiska

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Brandin

Biotechnologia vs. ochrona środowiska

Post autor: Brandin »

Witam,
zaczynam właśnie trzecią klasę liceum, profil biol-chem, i zastanawiam się nad studiami. Medycyna mnie nie interesuje, myślę bardziej o biotechnologii lub ochronie środowiska, z tym, Że nie bardzo wiem, co po jednym i drugim mógłbym robić. Bawienie się we wszczepianie ludzkiego genu wątrobowego w pomidora Wink mnie nie interesuje. Najbardziej interesowała by mnie praca naukowa (pewnie za granicą) dotycząca biochemii organizmu ludzkiego - metabolizm czy nawet biochemia uczuć. Co i gdzie powinienem studiować, aby móc pracować w tej dziedzinie? I co ewentualnie mógłbym robić po ochronie środowiska?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2007, o 14:35 przez Brandin, łącznie zmieniany 1 raz.
bagatha

Re: Biotechnologia vs. ochrona środowiska

Post autor: bagatha »

biochemia orgzanimu ludzkiego
jak na moją wiedzę to musialbys skonczyc medycyne lub biologie, nie jestem pewna czy tez wlasnie nie biotechnologie. a takze napewno jest taka specjalosc na kierunku chemia.
ochrona srodowiska napewno jest dobrym kierunkiem i znajdziesz ja prawie na kazdym uniwerku, zajrzyj na forum pod jej tytulem-tam napewno znajdziesz osoby studiujące ten kierunek
pozdrowienia
Joker

Re: Biotechnologia vs. ochrona środowiska

Post autor: Joker »

bo ochronie srodowiska nie ma pracy
bagatha

Re: Biotechnologia vs. ochrona środowiska

Post autor: bagatha »

w Polsce raczej nie, a za granicą?
Brandin

Re: Biotechnologia vs. ochrona środowiska

Post autor: Brandin »

W Polsce przecieŻ generalnie nie ma pracy - ochrona środowiska nie jest więc wyjątkiem NIe jest to moŻe wesołe, ale ten kraj sam zachęcaltzmusza dobrze wykształconych młodych ludzi do szukania pracy gdzie indziej . niestety. Podobnie z pracą naukową, myśle, Że nikt nie czułby się dobrze, gdyby Żebrząc o pieniądze zajmował się badaniami, które na zachodzie ktoś dawno juŻ przeprowadził, podczas gdy jego zagraniczni koledzy naprawde by do czegos dochodzili.
bagatha

Re: Biotechnologia vs. ochrona środowiska

Post autor: bagatha »

bo to Polska nie elegancja
ale chyba trzeba sie z tym pogodzic, uczyc sie jak najwiecej, spelniac swoje marzenia i wyjechac
Gość

Studia ...?

Post autor: Gość »

Mam znajomych na biotechnologii, ktorzy zajmuja sie np. wplywem procesow biochemicznych na choroby psychiczne. Biochemia mozesz sie zajmowac tazke po medycynie i po chemii. Natomiast ochrona srodowiska to ryzykowny kierunek gdy idzie o prace w Polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości