Błotniak łąkowy - pisklęta

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: malgosi35 »

Objety ochroną gatunkową. Przez Komisję Europejską został wpisany do Załącznika I (gatunki priorytetowe) Dyrektywy Ptasiej.

Gniazdo Zabezpieczone przez ludzi z Towarzystwa Przyrodniczego Bocian.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: WojtekB »

Jaki piękny
U mnie w trzcinowisku oddalonym o około 150 metrów znajduje się gniazdo błotniaka stawowego
Cieszy mnie, że ktoś dba o te ptaki, lubię patrzyć jak nisko latają nad łąkami, polami i wypatrują zdobyczy.
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: Asiulak »

błotniaki to śliczne ptaki
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: Kropka »

niech rośnie na wielkiego i zdrowego błotniaka!
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: krzysiek j »

Asiulak pisze:błotniaki to śliczne ptaki
Popieram
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: Mrówek »

niestety nie miałam okazji widzieć tego błotniaka Za to na łąkach nowohuckich jest stawowy, piękny, zwłaszcza jak poluje. Zresztą co dużo pisać ptaki drapieżne są fantastyczne.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: yeast »

W Polsce występują z tego co słyszałam 3 błotniaki: zbożowy, łąkowy i stawowy. Zbożowy jest chyba najrzadszy. Stawowy jest dość pospolity.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: WojtekB »

Mrówek pisze:niestety nie miałam okazji widzieć tego błotniaka Za to na łąkach nowohuckich jest stawowy, piękny, zwłaszcza jak poluje. Zresztą co dużo pisać ptaki drapieżne są fantastyczne.
Racja, a widziałaś Mrówek jak samiec podaje samicy pokarm, kiedy ona wysiaduje jaja ?
yeast pisze:W Polsce występują z tego co słyszałam 3 błotniaki: zbożowy, łąkowy i stawowy. Zbożowy jest chyba najrzadszy. Stawowy jest dość pospolity.
Zalatuje też do nas (nielicznie, podczas przelotów w kwietniu - maju i wrześniu - październiku) Błotniak stepowy (Circus macrourus).
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: Mrówek »

Niestety do gniazda nie dotarłam, ale parkę razem widziałam. Częstszy od niego z drapieżnych jest Myszołów.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: malgosi35 »

Trzy pisklęta uczyły się dziś latać pierwszy raz, czwarty jest jeszcze puchowy. Chyba z póxniejszego wylegu. Ciekawe czy rodzice będą go jeszcze karmić?
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Błotniak łąkowy - pisklęta

Post autor: Mrówek »

malgosi35, Pozwoliłam sobie skopiować twoją wypowiedź i wrzucić ją na forum.przyroda do oddzielnego tematy poświęconego temu błotniakowi. uzyskasz odpowiedź na to pytanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości