Bordowa trzecia powieka u kota?

clim
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2011, o 21:08

Bordowa trzecia powieka u kota?

Post autor: clim »

Witam wszystkich serdecznie,
kilka miesięcy temu przybłąkał się do moich rodziców kot, do tej pory wszyscy czekają na to, aż stanie się bardziej ufny. Jak narazie wyniósł się z pomieszczeń gospodarczych i pojawił się koło domu. gdzie czeka na niego jedzenie. Kotek ma bardzo dobre relacje z pozostałymi kotami z naszego domu i nawet psem. Od ludzi niestety ucieka gdy są bliżej niż 2m. Z tego powodu kilka razy dałam mu tabletki antykoncepcyjne uznając go za kociczkę (kiedy się przybłąkał)
Dopiero na zdjęciach zauważyłam, że kot ma dziwne powieki. Dodam, że są największe kiedy się budzi
takie jak na zdjęciu.
Niestety, kot nie daje do siebie podejść i nie można nawet zobaczyć co to jest.
Proszę Was podpowiedzcie co to może być.
LynxCoon
Posty: 14
Rejestracja: 28 lip 2011, o 14:22

Re: Bordowa trzecia powieka u kota?

Post autor: LynxCoon »

Trzecia powieka w ogóle nie powinna byc widoczna przy otwartym oku. Jeśli jest widoczna - to wyraźny sympotom choroby i trzeba udać się do lekarza weterynarii, aby zrobić kotu badania.
Nie da się powiedzieć, co może dolegac kotu z tak widocznymi trzecimi powiekami. Może to być robaczyca, może jakaś choroba wirusowa, lub problem metaboliczny. Po prostu trzeba kotu zrobić badania krwi, nie ejst to drogie.
Kot nie powinien otrzymywać tabletek antykoncepcyjnych okazjonalnie
Może to być powodem ropomacicza lub nowotworów sutka.
Leki antykoncecyjne powinny być podawane systematycznie, a najlepiej wcale.
Po prostu trzeba kicia złapać i wykastrować
A tak w ogóle to złapać i zabrać do weta, bo kić najyraźniej jest chory.
clim
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2011, o 21:08

Re: Bordowa trzecia powieka u kota?

Post autor: clim »

Tabletki dałam mu kilka razy, ponieważ byłam w błędzie i myślałam, że to kociczka. Byłam u weterynarza bez kota, tłumacząc mu, że kot jest bardzo strachliwy i nie daje się złapać. Dostałam tabletki na odrobaczenie, mam nadzieję, że to pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości