brak ambicji?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: brak ambicji?

Post autor: Gekon »

batha pisze:pomyśl. co zrobili by lekarze bez dobrego sprzętu? bez respiratorów, rentgenu, tomografów. jak myślisz, kto to tworzy? Inżynierowie! stworzenie takiej maszyny, a potem oprogramowania do niej to dopiero zadanie.
No rozumiem. Ale chodzi mi glownie o rekrutacje na studia.

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 14:43 ]
Biochemister pisze:Wspominałeś że jesteś cienki z matmy - idź zobacz jakie trudne są ich studia i ile ich potrzeba na rynku pracy!
Dlatego nie ide na polibude!
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: brak ambicji?

Post autor: Batha »

Gekon pisze:No rozumiem. Ale chodzi mi glownie o rekrutacje na studia.
a co ma rekrutacja do całych studiów? rekrutacja to tylko kilka tygodni, studia- kilka lat. jeśli ktoś chce się dostać na politechnikę, idzie tam świadomie, wie, co go czeka, na pewno nie jest pozbawiony ambicji.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: brak ambicji?

Post autor: Gekon »

A TY pisales wczesniej,ze studiujesz farme zeby podtrzymac interes rodzinny. CHyba sie minales z powolaniem. Wspolczuje s
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: brak ambicji?

Post autor: Biochejter »

Gekon pisze:A TY pisales wczesniej,ze studiujesz farme zeby podtrzymac interes rodzinny. CHyba sie minales z powolaniem. Wspolczuje s
Z powołaniem? To Ty maszpowołanie na farmacje? to bardzo uduchowiony jesteś I chyba będziesz pierwszym na świecie farmaceutą z powołania. Może będziesz.

Gekon, na arabistykę się bardzo cięzko dostać, jest z 30 osob/miejsce nawet. Na farmacje tylko z 12-13. troche mało ambitny jesteś.

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 14:50 ]
batha pisze: a co ma rekrutacja do całych studiów? rekrutacja to tylko kilka tygodni, studia- kilka lat. jeśli ktoś chce się dostać na politechnikę, idzie tam świadomie, wie, co go czeka, na pewno nie jest pozbawiony ambicji.
A Ty mu tłumacz. on tego nie załapie raczej.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: brak ambicji?

Post autor: Gekon »

Biochemister pisze:I chyba będziesz pierwszym na świecie farmaceutą z powołania. Może będziesz.
Pozwol ,ze sam bede decydowal o Tym czy bede studiowal z powolania. Bo napewno nie dla kasy i podtrzymania rodzinnego interesu-( Bomamusia i babcia tez byla na farmacji)
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: brak ambicji?

Post autor: Batha »

bez osobistych uszczypliwości.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: brak ambicji?

Post autor: skarabae »

Biochemister napisał/a:
Wspominałeś że jesteś cienki z matmy - idź zobacz jakie trudne są ich studia i ile ich potrzeba na rynku pracy!


Dlatego nie ide na polibude!
To wykaż się jakimkolwiek szacunkiem dla absolwentów i ludzi, którzy tam studiują. Piszesz jakby za samo dostanie się na AM mieli Ci włożyć wieniec laurowy na głowę. Lepiej by było żebyś spożytkował swoją ambicję na uczciwą naukę, a nie bufonadę- bo ja jestem z AM. Swoją drogą na AM też są kierunkinieprestiżowe".
Poza tym na biologii też się nie leży do góry brzuchem i takie wypowiedzi zwłaszcza w okresie okołosesyjnym mocno mnie denerwują.

Zmiany poglądów życzę.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: brak ambicji?

Post autor: Gekon »

Biochemister pisze:Gekon, na arabistykę się bardzo cięzko dostać, jest z 30 osob/miejsce nawet. Na farmacje tylko z 12-13. troche mało ambitny jesteś.
Jakbys umial czytac ze zrozumieniem, to bys wiedzial o czym pisze we wczesniejszych postach
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: brak ambicji?

Post autor: Biochejter »

Gekon pisze: Pozwol ,ze sam bede decydowal o Tym czy bede studiowal z powolania.
Pozwalam.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: brak ambicji?

Post autor: Gekon »

Biochemister pisze:Pozwalam.
Dzieki.ltada
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: brak ambicji?

Post autor: Korczaszko »

Rozpętała się burza, która do niczego nie prowadzi ^^ więc może powoli dochodźmy do wniosków

Gekon rozumiem, że nie miałeś złych intencji jak pisałeś słowa
W ogole ambicji nie macie. Biologia to powinna byc ostatecznosc bo chyba kazdy z was sie dostanie. NIe skladanie na kierunki medyczne jakies ? Napewno dobrze zdacie mature
ale przykro mi inaczej niż traktowanie z góry studentów biologii nie da się tego odczytać. Nie wiem czy ktoś taki jak np. zielenica, która idzie na biologie, bo od zawsze marzy o karierze naukowca jest osobą pozbawioną ambicji.

Hmmm a co do politechnik dostań się na któryś kierunek i utrzymaj się na nim ^^ czy mój kolega finalista OF i OM idący na politechnikę to też osoba bez ambicji? bo łatwo tam się dostać? no sorry śmiech na sali
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: brak ambicji?

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Z powołaniem? To Ty maszpowołanie na farmacje? to bardzo uduchowiony jesteś I chyba będziesz pierwszym na świecie farmaceutą z powołania. Może będziesz.
Biochemister nie dramatyzuj kilka-kilkanaście osób z powołaniem zawsze sie znajdzie. Już to gdzieś pisałem - jeśli Ty nie masz powołania nie znaczy, że inni go nie mają.
batha pisze:a co ma rekrutacja do całych studiów? rekrutacja to tylko kilka tygodni, studia- kilka lat.
a praca to następnych X lat. Studia się kiedyś kończą i trzeba iść do pracy. Jak ktoś idzie na studia i nie wie dlaczego idzie te następne x lat może być dla niego koszmarem - będzie chodził do pracy, której nie cierpi.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: brak ambicji?

Post autor: Biochejter »

Morfeusz, mi chodzi opowołanie". Oczywiście że są ludzie. którzy się interesują farmacją, może to być ich hobby, wymarzona praca, ale powołanie?

Hehe, zapytam na forum mojego kierunku czy ktoś od rocznika 1. do 5. jest mapowołanie do bycia farmaceutą
Ostatnio zmieniony 8 cze 2008, o 17:55 przez Biochejter, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość