Brak snu, rekord bezsenności

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Brak snu, rekord bezsenności

Post autor: Mawr »

Rekord bezsenności wynosi 264 godziny czyli 11 dni.
U osoby tej nie zaobserwowano powazniejszych zaburzen fizycznych czy psychicznych.
Brak snu powoduje występowanie krókich epizodów lekkiego snu (mikrosen), trwaja one tylko kilka sekund. Są one często przyczyną wypadków.
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Brak snu.

Post autor: kasik »

no to ładnie

jak ja nie śpie nic przez 2 dni to już zgon jestem
przynajmniej 3 godzinki snu dziennie musze mieć
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Brak snu.

Post autor: Aniaww »

Bo trochę inaczej reaguje organizm który cierpi na bezsenność, a inaczej zdrowy, który powstrzymywany był od zaśnięcia siłą. To była jedna z gorszych tortur.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Brak snu.

Post autor: Vinci »

Czytałem gdzes o meżczyźnie, ktory nie spał do kilku lat. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległ jakis fragment mozgu, facet niewyobrazalnie cierpiał przewracajac sie z boku na bok w łozku
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Brak snu.

Post autor: Robin »

Mawr pisze:Rekord bezsenności wynosi 264 godziny czyli 11 dni.
niezle

gdy okolicznosci zmuszaja nas do powaznego ograniczenia godzin snu, lepiej, zamiast np 2-3-4 godzi zdrzemnac sie 20-30 minut. wtedyorganizm lepiej reaguje. to jest nakowo udowodnione.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Brak snu.

Post autor: Vinci »

2-3-4 godzi
po takiej drzemce czlowiek budzi sie bardzej zmeczony niz jak sie polozył, ma to pewnie zwizek z tym w jakiej fazie snu sie budzimy
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Brak snu.

Post autor: Marcin I. »

Zgadzam się - albo się kłaść i spać przynajmniej 8 odzin, albo lepiej po kilkanaście minut. Znam takich, co po kilkudziedzieciu godzinach bez snu jeździli w długie trasy autem. W międzyczasie robili kilka postojów po kilka minut drzemki i jechali dalej - czuli się - jak twierdzą - doskonale!
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Brak snu.

Post autor: Vinci »

Tylko jest pewien problem, kładzesz sie z zamiarem przrespania 30 minut, a budzisz po kilku godznach nie slyszac budzika ]
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Brak snu.

Post autor: tin »

W cyklu 24 godzinnym człowiek potrzebuje 5,5h (ciągłego snu) do pełnej regeneracji. Reszta czasu, który przesypiamy jest określana jako rozleniwienie mózgu(dla mnie to głupio brzmi) i nie jest konieczna. Spanie po 20-30 min nie jest korzystne na dłuższą mete. Stan takiej niepełnej regeneracji jest czasem nawet niebezpieczny. U pływaków powoduje czasem tzw. uśnięcia pod woda. W wiekszości są one spowodowane niedotlenieniem( zmęczony-niezregenerowany mózg potrzebuje więcej tlenu). Ale chyba wystarczy bo musiałbym nowy temat zakładac.

takich informacji nigdy nie za malo, wiec sie nie krepuj p
Ostatnio zmieniony 5 sie 2006, o 11:55 przez tin, łącznie zmieniany 1 raz.
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Brak snu.

Post autor: kasik »

długość snu zależy przecież od wieku
niemowlęta śpią przecież prawie nieprzerwanie - no czasem coś skonsumują
a starsi ludzie za to snu wiele nie potrzebują i wstają zwykle przed 5 rano
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Brak snu.

Post autor: Robin »

ale pamietaj ze tez sie wczesniej klada)
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Brak snu.

Post autor: Anielica88 »

Uwielbiam spac, jestem typowym leniem, zawsez keidy wroce ze skzoly musze zorbic sobie dzeme:p godzina conajmniej:P w czasie nauki robie sobie kulkuminutowe:P ogolnie nie wytrzymalabym 2 dni bez snu,jeden dzien tak choc oczka mnie bardzo kusza kiedy sie tylko przymkna na chwilke:P podziwam tych ktorzy sypiaja tylko 3h zawsze i wszedzie:)
pozdrawiam:)
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Brak snu.

Post autor: kasik »

ja nie moge spać w ciągu dnia
ani w aucie czy autobusie
nie zasne i już
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość