Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
xagata
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2011, o 11:22

Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: xagata »

Jak w temacie - rozważam kupno mikroskopu i mam zamiar zdecydować się na ten model
mikroskop-delta-optical-biolight
lub ten

Kod: Zaznacz cały

teleskopy.pl/product_info.php?products_id=870&lunety=Mikroskop_Bresser_Biolux_AL_/_NV_20x_-_1280x_z_kamer%B1_PC_VGA_640x480_i_walizk%B1
1.jpg
Jestem laikiem i to będzie mój pierwszy, zatem chciałabym zasięgnąć rady kogoś bardziej doświadczonego. Który wybrać? Zależy mi zarówno na jakości, jak i parametrach, a w Bresserze kusi mnie kamera.
endriu624
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2011, o 15:30

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: endriu624 »

Ja w tej cenie kupiłem mikroskop laboratoryjno-biologiczny PZO w doskonałym stanie technicznym z nasadką bino i jeszcze starczyło na lampę LM 15 zapewniającą oświetlenie Koehlera.Te z linku to drogie zabawki które nawet w 10% nnie dadzą takiego obrazu jak mój PZO
PZO kosztował mnie razem z lampą 350 zł
Przypuszczam że po zakupie któregoś mikroskopu z linku, bardzo szybko on trafi na giełdę, bo ich możliwości są bardzo ograniczone,a pierwszą modyfikacją w tych Chińczykach będzie próba zamontowania kondensora z prawdziwego zdarzenia.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: planapo »

endriu624 pisze:Przypuszczam że po zakupie któregoś mikroskopu z linku, bardzo szybko on trafi na giełdę
z MINIMALNA szansa na sprzedanie.

poczytaj tematy w tym dziale, podobne pytania byly zadawane juz wielokrotnie i raczej niezmiennej odpowiedzi nie ma sensu powtarzac w kazdym na nowo zakladanym.
xagata
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2011, o 11:22

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: xagata »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Poprzeglądałam oferty PZO i niczego nowego w moich możliwościach finansowych raczej nie znalazłam, a używanego nie chcę z oczywistych względów. Zatem co z tym mikroskopem? male-mikroskopy-stereoskopowe
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: planapo »

to nie jest juz prawdziwe polskie PZO tylko made in czajna. starego nowego (smiesznie to brzmi) PZO juz nie kupisz, uzywane (zazwyczaj w idealnym lub bardzo dobrym stanie - bez problemu). Ale jak chcesz placic za walizke i inne tego typu niepotrzebne rupiecie? Twoj wybor.
endriu624
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2011, o 15:30

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: endriu624 »

xagata pisze:Dziękuję bardzo za odpowiedzi
To raczej jest lupa stereoskopowa bardziej przydatna przy naprawie zegarków, oglądaniu skamielin ,minerałów itp.Te lepsze mikroskopy stereoskopowe uzyskują powiększenia 80 X max 100 X lecz kosztują one majątek ,Sam poluję na takie cudo PZO MST 130 lub LOMO MBC 9-10 [oczywiście używane]
Używany sprzęt to nie znaczy zły, lecz w przyjaznej cenie można kupić sprzęt profesjonalny.
Stare PZO jest tak solidnie wykonane że jeszcze ze dwa razy przeżyje w doskonałej kondycji nowe mikroskopy Made In China.
xagata
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2011, o 11:22

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: xagata »

Serdeczne dzięki za uchronienie mnie przed kupnem zabawek. Przyczaję się jeszcze na pzo, znalazłam ofertę na allegro ale za 600 zł. Może skądś wyłuskam pieniądze. Jeśli kupię, dam znać jak się sprawuję, a i innych będę przestrzegać przed kupnem bubli.
Jeszcze raz dzięki.
endriu624
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2011, o 15:30

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: endriu624 »

Jeżeli wyłuskałaś już te 600 zł ,to jesteś na najlepszej drodze zakupu używanego, najlepszego Polskiego mikroskopu PZO Biolar,Lepszej alternatywy nie ma dla tego mikroskopu.Ten mikroskop ma chyba największe profesjonalne wyposażenie,np.kontrast fazowy jasne i ciemne pole,DIC,fluorescencje .Itd.itp.
600 zł powinno starczyć na ten mikroskop w dobrym stanie w podstawowej wersji takiej jak na fotce.
endriu624
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2011, o 15:30

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: endriu624 »

Tu jest chyba w bardzo dobrym stanie i nie ma ofert kupna, może gość popuści nieco z ceny,i niech da fotki tego mikroskopu.
allegro 2027328767
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: planapo »

600 zl to jednak raczej dolna granica cenowa za Biolara.

pasuje jeszcze postawic pytanie, ktore powinno pasc na poczatku: do czego ten mikroskop bedzie sluzyl? jesli do dluzszych i powazniejszych obserwacji to zdecydowanie Biolar, ale jesli nie to wtedy rownie dobre sa MB 30, Studar - kosztuja w granicach 250-500zl na allegro.
xagata
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2011, o 11:22

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: xagata »

allegro 2034458284 a co powiecie o tym? aukcja kończy się już niebawem a cena nie jest za wysoka. dobra oferta?
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: sebba28 »

Brac i nie zastanawiac sie cena jest niska a jakosc obrazu uzyskasz duzo lepsza niz z zabawek po 300zl.
xagata
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2011, o 11:22

Re: Bresser Biolux AL czy Delta Optical BioLight?

Post autor: xagata »

Jednak nie zdecydowałam się. Dozbieram jeszcze i kupię coś lepszego. Byłabym w stanie zdecydować się na ten: allegro 2038029338 ale nawet nie wiem jaki to model. Czy ktoś może wie? Czy to dobry wybór?
Przepraszam, że tyle pytam, ale po prostu nie chcę zakupić czegoś co już na samym początku mnie zniechęci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości