Bresser Researcher Bino vs. Analyth Bino

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Pawelzqx
Posty: 7
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 20:55

Bresser Researcher Bino vs. Analyth Bino

Post autor: Pawelzqx »

Mikroskopy serii Researcher mają sporo dedykowanych akcesoriów np. kondensory ciemnego pola i zestaw do kontrastu fazowego. Bez problemu montuje się je w mikroskopach Researcher. Można je także używać w modelu Bressera Analyth Bino ale według sklepu astrozakupy.pl jest to możliwe dopiero gdy:
Mikroskop Analyth Bino (5730000) dla właściwego działania kondensora wymaga dostosowania układu optycznego.
Czyli jak to jest z tym naprawdę? Co trzeba dostosować?
Prosiłbym prosiłbym także posiadaczy Researcher Bino i Analyth Bino o opinie posiadanych modeli?
Który także lepiej wybrać? Czy w Analyth Bino jak zastosujemy okulary 16X to otrzymamy puste powiększenie? Czy warte jest dopłaty?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Bresser Researcher Bino vs. Analyth Bino

Post autor: _Marcin_ »

Pawelzqx pisze:Czyli jak to jest z tym naprawdę? Co trzeba dostosować?
Chłopie, napisz do nich maila i wypytaj się o to, trudne to chyba takie nie jest.
Na żywo tych mikroskopów nigdy nie widziałem ale wydaje mi się że oba mają uproszczone układy oświetleniowe(tzn. nie da rady ustawić oświetlenia wg Koehlera), i na pewno w jakiś sposób odbije się to na jakości uzyskiwanych za pomocą tych technik badawczych obrazów (chodzi mi o ciemne pole i kontrast fazowy).
Kontrast fazowy będę niedługo kupował w PZO więc mogę podzielić się jakimiś uwagami i spostrzeżeniami.
Pawelzqx pisze:Czy w Analyth Bino jak zastosujemy okulary 16X to otrzymamy puste powiększenie? Czy warte jest dopłaty?
Moim zdaniem nie ma sensu stosowanie tak mocnych okularów, przy bardzo dobrych obiektywach(o NA powyżej 1.3) może to i ma sens ale przy tak dobranej optyce wydaje mi się że 1600x to już będzie powiększenie puste.Takie okulary można stosować z obiektywem np. 40x ale nie z setką.
A odnośnie tego Analyth Bino może chodzić o jakąś matówkę lub centrowanie kondensora.Najlepiej napisz do nich.
Pawelzqx
Posty: 7
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 20:55

Re: Bresser Researcher Bino vs. Analyth Bino

Post autor: Pawelzqx »

Jednak zostaje Researcher Bino. Napisałem do sklepu. Wysyłają do serwisu w Niemczech na dostosowanie do Darkfielda. Całość kosztuje równowartość 50 EUR. Więc nawet nie będzie można potem wrócić do BrightFielda.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości