Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

Dużo zdjęć z dzisiejszej wycieczki

Na początek dwa zdjęć skał, z których rezerwat słynie (jeśli już ktoś o nim słyszał )
1.jpg
2.jpg
Moje ukochane roślinki, przede wszystkim przylaszczki
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
i na koniec zwyczajny las (w końcu wyszło słońce jakby nie mogło wcześniej, byłyby dużo lepsze kolory)
12.jpg
13.jpg
14.jpg
Sorry że tak dużo tych zdjęć XD ale nie mogłam się zdecydować. Fotograf ze mnie żaden, ale mam nadzieję, że coś wam się spodoba

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 18:48 ]
tak rezerwat słynie ze skał a ja dałam prawie same zdjęcia przylaszczek, ale czyż one nie są cudne? Trudno uwierzyć, że są pod ścisłą ochroną gatunkową
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: krzysiek j »

Mi najbardziej się podobają skały Ale i tak wszystkie są super co jest na 6 zdjęciu od góry
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

kopytnik pospolity

skoro ci sie najbardziej skały podobają, to później umieszczę jeszcze kilka zdjęć
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: gemini »

No ładny rezerwat, ale pracuj nad ostrością i wyróżnianiu głównych obiektów małą głębią ostrości tła (tak by obiekt główny był ostry). Jeśli robiłaś fotki z AF to musisz odejść trochę od obiektu, gdyż fotografowałaś poniżej minimalnej granicy ostrzenia zastosowanego obiektywu.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

wiem, że mam nieostre, ale szczerze to ja tak średnio lubię fotografować. Tu przede wszystkim chciałam pokazać ilość przylaszczek (moje niebieskie dywany) no i przy okazji trochę pobawiłam sie makro. Ustawianie idealnej ostrości jest dla mnie strasznie męczące. Ale dzięki za dobre rady

podziwiam ludzi, którzy wszystko robią manualnie. Ja wcześniej rzuciłam bym kilka razy aparatem o ziemię (ze zniecierpliwienia)
Ruda892
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 18:08

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Ruda892 »

ojj ja z kolei nie moge sobie poradzić z automatem. musi być manual
co do fotek daj więcej tych skał bo jest tam ich troche a tutaj dałaś raptem 3 zdjęcia
ah no i przylaszczki rzecz jasna że cudo
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: gemini »

Musze tam przyjechać (zachęcają mnie te dywany, których niewiele już w tych czasach pozostało).
Ja zachęcam do zwiedzania rezerwatu Meteoryt Morasko. Oprócz kraterów znajleźć można takie owady jak Jelonek Rogacz.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

tak szczerze powiedziawszy, nie mam za dużo zdjęć skał, bo pojechałam na kwiatuszki kwiatuszki mogę zobaczyć raz do roku a skały zawsze
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
a tutaj możecie zobaczyć wąwóz niestety nie jestem w stanie pokazać jego uroku
5.jpg
6.jpg
7.jpg
i jeszcze jedna przylaszczka
8.jpg
zawilce tez można tu spotkać
9.jpg
a teraz kilka zdjęć autorstwa mojej siostry
10.jpg
ja
11.jpg
12.jpg
w wąwozie
13.jpg
14.jpg
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: WojtekB »

Ile skał i kwiatów ! U mnie na Pomorzu to równo, od czasu do czasu to więcej pagórków, a tego rodzaju skał to w ogóle nie ma (jedynie jakieś skały narzutowe). A kwiaty czy inne rośliny to za bardzo mnie nie interesują, co innego ptaki. Zdjęcia ładne pozdrawiam
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

a teraz parę zdjęć z tamtego roku (była taka sama kiepska pogoda )

ach te moje rozwiane włosy (zdj. z wąwozu)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
małe oczko wodne przy zalewie
4.jpg
zalew w prawie całej okazałości
5.jpg
bardzo nieostry wawrzynek wilczełyko (tez ponoć rzadki)
6.jpg
Ruda892 pisze:ojj ja z kolei nie moge sobie poradzić z automatem. musi być manual
ale chyba nie zawsze tak było

[ Dodano: Wto Kwi 08, 2008 16:13 ]
wojtas007 pisze:Ile skał i kwiatów ! U mnie na Pomorzu to równo, od czasu do czasu to więcej pagórków, a tego rodzaju skał to w ogóle nie ma (jedynie jakieś skały narzutowe).
wydaje mi się, że ogólnie takie dość dziwne skałki nie są zbyt częste
Celem ochrony jest zachowanie ze względów naukowych i dydaktycznych, monumentalnych bloków piaskowca dolnotriasowego. Niektóre skały podobne są do okapów, ambon, czy wielkiego grzyba. Osady te powstawały na dnie rzeki, o czym świadczy ich uziarnienie i warstwowania przekątne. Ciekawostką jest to, że niedaleko od rezerwatu, w Krynkach znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim
dopiero w tym roku dowiedziałam się, że w tych okolicach jest jeszcze kilka rezerwatów muszę je zwiedzić
wojtas007 pisze:A kwiaty czy inne rośliny to za bardzo mnie nie interesują, co innego ptaki. Zdjęcia ładne pozdrawiam
ja mam chyba odwrotnie może dlatego, że w gimnazjum uczyłam się o roślinach do konkursu z biologii (w tym rozróżniania gatunków), teraz wszędzie staram się wypatrzec to co wiem, jak się nazywa i poznać nazwy tych których nie znam. Natomiast o ptakach nic nie wiem (no i trzeba się bardzo wysilić, żeby obserwować coś co nie jest gawronem)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: WojtekB »

Jedynie drzewa potrafię jako tako rozróżnić, ale pozostałe rośliny to już nie za bardzo. Nie wiem ile w Polsce tak dokładnie jest gatunków roślin, ale na pewno więcej niż ptaków (435 gatunków, ale też zależy jaki podział systematyczny uznamy). A w ogóle mam głupie szczęście, że nie muszę długo szukać, by go zobaczyć jakiś konkretny gatunek. Ale moim największym marzeniem jest wyjazd na jakąś wyprawę ornitologiczną, lecz chyba będę musiał trochę poczekać. A wracając do zdjęć to tylu kwiatów na żywo nie widziałem (no może jedynie w kwiaciarni).
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

widzieć to na pewno widziałeś, ale mniej efektowne typu tasznik (tasznik pospolity przynajmniej u mnie przed blokiem tego jest mnóstwo), mniszek czy koniczyna
agatakon
Posty: 213
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 04:48

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: agatakon »

Korczaszko pisze:Dużo zdjęć z dzisiejszej wycieczki

Na początek dwa zdjęć skał, z których rezerwat słynie (jeśli już ktoś o nim słyszał )
Fotograf ze mnie żaden, ale mam nadzieję, że coś wam się spodoba

tak rezerwat słynie ze skał a ja dałam prawie same zdjęcia przylaszczek, ale czyż one nie są cudne? Trudno uwierzyć, że są pod ścisłą ochroną gatunkową
Przylaszczki piękne. Nigdy tylu na raz nie widziłam. A co to za rezerwat? Jakiego typu skały? Chetnie dowiem się czegoś więcej, uwielbiam rezerwaty. Dlaczego ma w nazwie słówkoBrody - czy to od nazwy miejscowości?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości