BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: mickey_mouse »

autorze wątku, weź w końcu się przyznaj coś namodził w tym brudnopisie, bo ciekawość wszystkich zżera, a mnie najbardziej
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: randomlogin »

Dyskwalifikuja cala prace wulgaryzmy (czy to slowne, czy graficzne), informacje, przez ktore praca przestaje byc anonimowa (nazwiska, nr telefonu, cokolwiek), oraz zwroty do egzaminatorow w stylu potrzebuje tylko 30%, prosze (zdarza sie) czy rysunkowa PanDa trzy (-dziesci). Nie ma znaczenia czy sa w glownej czesci pracy czy w brudnopisie - zakladajac, ze zostana dostrzezone. Choc ponoc czasem zdarza sie im na to machnac reka, bo wtedy jakies protokoly sie wypelnia i inne straszne rzeczy.
Tyle pamietam na ten temat od egzaminatorki.
A gdyby brudnopis byl wyrzucany, to nie daloby sie tam umiescic rozwiazan zadan - a przeciez mozna, i zwykle sa one wtedy sprawdzane o ile tylko sie to jasno i wyraznie oznaczy.
MiXo
Posty: 19
Rejestracja: 11 cze 2012, o 16:30

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: MiXo »

[at]
Skąd masz takie info? Czy notka w brudnopisie typu hasełka dziękującego za sprawdzenie pracy, albo coś o brzydkim piśmie też jest brana pod uwagę? Przecież jest wyraźnie napisane, że brudnopis nie jest sprawdzany (czyt. wogóle tam nie zaglądają) więc skąd masz takie info?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: randomlogin »

Napisalem juz - od egzaminatorki. Akurat takiej, ktora nie ma tendencji do przerysowywania i naciagania rzeczywistosci - ale osobiscie tego nie sprawdzilem, nie wiem, reki uciac sobie nie dam. Powiedziala w kazdym razie, ze czasem ignoruja takie rzeczy, zwlaszcza jesli sa stosunkowo niewinne (wlasnie w stylu jakiegos prosze/dziekuje/przepraszam) - ale to nie znaczy, ze ich nie zauwazaja. A wiadomo, ze niektorzy sa wiekszymi sluzbistami niz inni - jesli na takiego trafisz, to to zglosi, a wtedy zignorowac tego nie mozna.
MiXo
Posty: 19
Rejestracja: 11 cze 2012, o 16:30

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: MiXo »

Nie no spoko tylko no właśnie zrozumiał bym przykłady które podałeś ale niewinne rysunki tudzież śmieszne hasełka, nie powinny być brane pod uwage bo wtedy sami sobie przeczą z regulaminem w którym widnieje iż brudnopis nie będzie oceniany więc nawet jeśli są tam dane osobowe egzaminator po prostu nie może tam zaglądać. Ale no nie wiem chyba tak by to prawnie wyglądało.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: zoo_ »

MiXo pisze:regulaminem w którym widnieje iż brudnopis nie będzie oceniany więc nawet jeśli są tam dane osobowe egzaminator po prostu nie może tam zaglądać.
Zapisu Pamiętaj, że zapisy w brudnopisie nie będą oceniane chyba nie należy rozumieć, że egzaminator nie może tam zajrzeć. To chodzi o to, że nie można się potem odwołać od wyniku, bo ja dobrze rozumowałem zadanie, tylko źle przepisałem w miejsce do tego przeznaczone, proszę spojrzeć w brudnopis, tam jest dobrze wyliczone".
Ocenianie to według mnie przyznawanie punktów. To znaczy nikogo nie interesuje, że:
a) w brudnopisie masz źle, jeśli w czystopisie jest dobrze - punkty będą
b) w czystopisie masz źle, ale w brudnopisie dobrze - punktów nie będzie


Nie widzę przyczyny dla której ujawnianie swoich danych osobowych, czy sprośne rysunki lub napisy (nie mówię tutaj o skromnym Dziękuję: ) w rogu) miałoby nie być podstawą do unieważnienia egzaminu. Ujawnianie swoich danych jest zdaje się niezgodne z regulaminem, bo uczeń ma pozostać anonimowy dla egzaminatora. A wielgachne kutasy świadczą o braku szacunku.
MiXo
Posty: 19
Rejestracja: 11 cze 2012, o 16:30

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: MiXo »

Nie no oczywiście zgadzam się z Tobą że sprośne rzeczy, albo jakieś błaganie o procenty no to się rozumie. Ale żeby ktoś sobie napisał tekst typu przepraszam za kulfony to gdzie tu podstawa do unieważnienia?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: zoo_ »

Ale przecież random napisał, że wg tego, co mówiła egzaminatorka na to akurat przymykają oko.
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: Candy1992 »

Oj tam, przestańcie panikować. Ja na niemieckim R, napisałam pod rozprawką przepraszam, że tak nabazgroliłam, ale trochę mało czasu", czy coś w tym stylu i nic się nie stało, bo co miałoby się stać ? A moja nauczycielka z chemii mówi, że takich prac z rysunkami jest mnóstwo i ona nie zwraca na to uwagi, a czasem są naprawdę śmieszne. Kiedyś jakiś koleś napisał na jakimś tam przedmiocie : Bardzo proszę o podanie mi wyniku na nr: xxxx( i podał swój numer), bo mam b. słabe serce Po prostu to zignorowali, żeby już nie miał kłopotówP
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: Lunette »

randomlogin pisze:Dyskwalifikuja cala prace (.) zwroty do egzaminatorow w stylu potrzebuje tylko 30%, prosze (zdarza sie) czy rysunkowa PanDa trzy (-dziesci).
Niemożliwe. Byłam w Kielcach na tym spotkaniu z przedstawicielami CKE (Perspektywy? Chyba tak to się zwało) i tam jako ciekawostki prowadzący pokazywali właśnie rysunki czy teksty w takim stylu, umieszczone w arkuszu i głośno się z nich śmiali, że Ci maturzyści to mają pomysły, aż poprawiają humor!"
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: randomlogin »

Ok, rysunki rysunki - ale ja nie mowie o rysunkach samych w sobie, tylko o takich, ktore sa prosba o cos. Zreszta to w wiekszosci nie sa rysunki, tylko wersja pisemna. I jasne, ignoruja w wiekszosci - toc napisalem. Ale mogliby nie ignorowac.
Awatar użytkownika
lionn5
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, o 12:25

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: lionn5 »

Skoro rysowanie w brudnopisie jest takie powszechne też muszę spróbować, obniży mi się stres, poprawi koncentracja i poprawi się pamięć

blackannce, co narysowałeś/aś?
blackannce
Posty: 19
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:26

Re: BRUDNOPIS MATURALNY A UNIEWAZNIENIE

Post autor: blackannce »

witajcie przepraszam ze tak dlugo narysowałam szałas , bardzo sie stresowalam wiec zadzwonilam do cke io tam kobieta powiedziala ze jesli nie są wulgarne nie ma takiej mozliwosci zeby cos zrobili. Jednak nadal się bardzo tym wszystkim stresuje pff wynikow jeszcze nie ma chyba zawału dostane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości