Chciałabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Katrin 18

ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Katrin 18 »

Chodzi mi o mikrobiologie widzianą oczami aktualnych jej studentów. Chciałabym wiedziec jakie są przedmioty, gdzie mozna ją studiowac, co trzeba zdawac na maturze itp. Plissss pomoŻcie mi bo ostatnio mam dylemat. Wydaje mi się Że ja się na Żadne studia nie nadaje bo z fizyką u mnie jest tragicznie i podobnie z majcą. Nie wiem co mam w Życiu robić :(
Kuba
Posty: 117
Rejestracja: 20 mar 2006, o 15:51

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Kuba »

No matmaq napewno potrzebna jaest na mikrobiologię np. do obliczenia rozwoju hodowli(czy przybywa bakteri czy już ubywa). Poza tym nie wiem i też się dołanczam do pytania.
Bartek

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Bartek »

Ja studiuję na biologii na UMCS w Lublinie, ale wiem Że kierunek mikrobiologia jest na wielu innych uczelniach. Po 2 roku studiów wybiera się specjalność i ja wybieram sie właśnie na mikrobiologię. Wiem od kolegów ze starszych rocznikków, Że jest to kierunek ciekawy ale wymagający poświęcenia czasu :(. Ale przecieŻ bez pracy nie ma kołaczy. ¯eby się dostać na mikro u nas trzeba zdawać na maturze biologię + 1 do wyboru (chemia, fizyka, matematyka). Ja tu trafiłem zdajac matme i biole i powiem szczerze lepiej zdawac chemie - po prostu chemia na tym kierunku to podstawa i będzie łatwiej mając juz podstawy w liceum opanowane. Kierunek daję szansę na dobrą pracę ale do łatwych nie naleŻy z pewnością.
Hanta

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Hanta »

Hej!
Ja skończyłam mikro na UMCS i nie narzekam. Ciekawie, przyjemnie, matmy jest trochę ale dopiero na 3 roku o ile pamietam no i właściwie tylko statystyka. Z chemią moze trochę gorzej bo od razu męczą, ale da się przezyć (do wyboru są kursy na poziomie podstawowym lub rozszerzonym). Tak na prawdę bywają trudniejsze przedmioty bardziej szczegółowe, ale atmosfera do tego super.
Z fizyki na UMCS jest jeden przedmiot tylko i do tego dosyć przyjemny. Trzeba tylko wybrać biofizykę bo łatwiejszy egzamin. Jak chcecie znać szczegóły dotyczące mikro na UMCS to pytać, postaram się pomóc :wink: .
Katrin 18

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Katrin 18 »

Chciałabym się dowiedzieć gdzie mogę dostać pracę po tym kierunku (oprócz laboratoruim w szpitalu i sanepidzie). Będę wdzięczna jak ktoś mi odpowie
Hanta

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Hanta »

Faktycznie w laboratoriach szpitalnych fajnie moŻe i jest ale mało opłacalnie, sanepidy to troche lepsza opcja. MoŻna sobie zostać na uczelni tez miła praca. Poza tym wszelkie placówki naukowo-badawcze - laboratoria genetyczne, firmy biotech, farmaceutyczne, kosmetyczne (sporo teraz prywatnych placówek, praca dobrze płatna, ale trudniej się wcisnąć).
Bez problemu za to z zatrudnieniem na stanowisku przedstawiciela handlowego hehehe.
Bardzo dobrą opcją (i dość dostępną) są zagraniczne staŻe i doktoraty, po których z pracą juŻ nie powinno być problemów.
No i tak na marginesie - jak nie masz nic innego na oku to moŻesz w szkole przebidować.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Sil »

Hanta pisze:jak nie masz nic innego na oku to możesz w szkole przebidować.
Ale spróbuj w sobie wcześniej wyrobić choć trochę pedagogicznego zapału i poczucia misji.
Hanta

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Hanta »

Sil pisze:
Hanta pisze:jak nie masz nic innego na oku to moŻesz w szkole przebidować.
Ale spróbuj w sobie wcześniej wyrobić choć trochę pedagogicznego zapału i poczucia misji.
Sie rozumie ehe hehe ale da się zrobić
:D
W trakcie studiów moŻna zrobić dodatkowo blok przedmiotów pedagogicznych (psychologia, pedagogika, etyka itp, do tego prawie 3 m-ce praktyk). To powinno pomóc. A nietrudne i ciekawe, dla zabicia czasu polecam )
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Sil »

Hanta pisze:W trakcie studiów można zrobić dodatkowo blok przedmiotów pedagogicznych (psychologia, pedagogika, etyka itp, do tego prawie 3 m-ce praktyk). To powinno pomóc. A nietrudne i ciekawe, dla zabicia czasu polecam
Czytam informacje na stronach internetowych uczelni i różnych forach i widzę, że powoli zaczyna się to zmieniać. Teraz w większości przypadków trzeba się wybrać na specjalność nauczycielską, żeby uprawnienia pedagogiczne miećw pakiecie". Jeśli kończysz specjalność inną niż nauczycielska, to za studium pedagogiczne musisz całkiem sporo zapłacić.
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Hanta »

Fakt, rzeczywiście się to zmienia niestety. Specjalności nauczycielskiej jednak szczerze nie polecam. Nauczycielstwo po biologii to powinna być jedna z opji awaryjnych. Trudno się na to nastawiać nawet jeśli ktoś faktycznie czujepowołanie (a i tak na pewno bywa) z prostego powodu: strsznie truudno o etaty! Niestety. Po co się więc ograniczać, skoro biologia daje w sumie tak wiele innych możliwości?
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: Sil »

Zgadzam się. Warto pozostawić sobie jakieśwyjście awaryjne".
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: ChciaŁabym się dowiedzieć coś więcej o mikrobiologii

Post autor: MiRACiDiUM »

U nas blok pedagogiczny jest fakultatywny, mogą na te przedmioty wszyscy uczęszczać nieodpłatnie, niezależnie od specjalności. Zaczyna się psychologią rozwoju, potem pedagogika ogólna, dydaktyka przyrody i biologii, emisja głosu. nie wiem co tam jeszcze jest. Podobno jakby się chciało taki kurs póżniej robić to koło 2 tys. trzeba zapłacic.
arti

Mikrobiologia studia

Post autor: arti »

Witam mam pytanko czy moŻna studiować mikrobiologie od razu bez biologii
Czyli od pierwszego roku mikrobiologia a nie najpierw biologia
Jak tak to gdzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości