Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Kaya »

To jak polecacie tą technologię chemiczną? To jest dla mnie koło ratunkowe jeżeli nie dostałabym się na farmację ani analitykę. Chcę złożyć na PWr. Nie wiem też co jest lepsze - biotechnologia czy technologia chemiczna.Co radzicie?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

po technologii masz na pewno większe szanse na prace w Polsce. biotechnologię można sobie wziąć jako drugi kierunek.

technologia na PWr dostała wyróżniająca ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej.
Gościu
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2008, o 10:31

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Gościu »

Ale co po tej technologii? Jako kto i gdzie można pracować xP?
I co jest takiego trudnego w technologii na studiach? Z czym największy problem na pierwszym roku? Zwracam się tu głównie do DMchemika
Gumiś88
Posty: 391
Rejestracja: 6 lip 2007, o 20:04

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Gumiś88 »

Dostałem sie na CHEMIE na Polibude na Gliwice. Raczej będe tam studiował, chociaż ciagle czekam na wyniki i ostatnie listy z AM i UM.

Może wypowiedzieli by sie eksperci lub ludzie znający temat. Jaką pracę mogę dostac po ukończeniu Chemii (special: Bioanalityka). Oczywiście oprócz nauczycielskiego

Bo zbytnio się nieorientuje, a chciałbym wiedziec czy użyje z tego
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

Niestety w tej kwestii to nawet ja się nie mogę zbytnio wypowiedzieć, bo prawda jest taka, że pierwsi absolwenci tego kierunku się niedawno obroni, a reszta piątego roku będzie sie dopiero bronić. Czas pokaże na jakie posady będą najbardziej poszukiwani.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

Ja też wybieram się na to, choć ostatnio, chociaż ostatnio pojawił się spory problem i nie wiem czy w rezultacie pozostanę w Krakowie czy w Lublinie!
Marcinek1502
Posty: 19
Rejestracja: 3 sty 2009, o 10:33

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Marcinek1502 »

czy chemia od tech chem rozni sie takze materialem ktory jest przysfajany czy tylko tym tytulem ?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

różni się materiałem. tu masz program dla Technologii
zobacz-ten-plik.pdf
(168.51 KiB) Pobrany 27 razy
dla Chemii
zobacz-ten-drugi-plik.pdf
(193.87 KiB) Pobrany 24 razy
pierwszy rok jest teoretycznie taki sam. mamy te same przedmioty ilości godzin i za tyle punktów. nawet zapychacz ekonomiczny i wf mamy wspólnie (i jeszcze ichip ma z nami). angielski wygląda podobnie.Chemię Ogólną mamy z tym samym wykładowcą, pierwsze kolokwium napisaliśmy wspólnie. różnimy się tylko wykładowcami z maty i fizy. jak to rzeczywiście wygląda na dalszych semestrach jeszcze nie wiem:P
Marcinek1502
Posty: 19
Rejestracja: 3 sty 2009, o 10:33

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Marcinek1502 »

widze jestes na polibudzie slaskiej mozesz powiedziec ile mialas pkt z czego na ile ,jaki prog ,od ilu mozna bylo sie dostac, ogolnie jak tam jest? czy jest to najlepsza uczelnia?:)
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

miałam ok 56 pkt g ich dziwnego przelicznika. dostać się jest łatwo. B. fajne studia uczelnia jedna z lepszych. wybierając ją brałam też pod uwagę odległość od domu (ok 50km)
Marcinek1502
Posty: 19
Rejestracja: 3 sty 2009, o 10:33

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Marcinek1502 »

hehe
ja nie wiem czy wybrac chemie czy tech chem
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

Oczywiście, że tech, chemiczną! Większe perspektywy niż po zwykłej chemii na uniwerku
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Biochejter »

Chemię można też studiować na polibudzie i też jest inżynier
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości