Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

mam pytanie skierowane głównie do Bathy jakie działy analizy matematycznej przerabia się na matematyce oraz jakie działy są na fizyce Dostałem się na Chemię na politechnice śląskiej. Czy na Chemii jest mata i fiza łatwiejsza niż na TCh
900813
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2009, o 20:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: 900813 »

Mam pytanie do wszystkich. Co wybralibyście na moim miejscu:


-chemia na UW
-inż. chemiczna i procesowa na PW
-tech. chemiczna na AGH
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

Ja wybierałem dokładnie spośród tych 3 uczelni i wybrałem PW lecz inny wydział - technologie chemiczna. Tobie polecam się zastanowić między UW i PW ale AGH to sobie daruj
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Nasty »

a ja na Twoim miejscu wybrałabym PW ale AGH też podobno fajne jest
900813
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2009, o 20:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: 900813 »

W tej chwili zastanawiam się już tylko nad AGH i PW.

UW odrzuciłabym, ponieważ to jest czysta chemia i na pewno potem będzie trudniej z pracą.

Kurcze i ciągle nie wiem na PW chyba ciekawszy i bardziej przyszłościowy kierunek, znowu do AGH ciągnie mnie piękny Karków .
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: onlyma »

A ja dziś złożyłam papiery na UW na chemię. Planuję poprawiać maturę za rok. Miałam jeszcze do wyboru biologię na SGGW, ale prawda jest taka, że nie mam pewności, że poprawa matury pójdzie mi zgodnie z zamiarem i może się okazać, że zostanę na chemii, a skończenie chemii a nie biologii mi bardziej odpowiada. Poza tym myślę o zapisaniu się na kursy WUM-u przygotowujące do matury. Ale co z tego wyniknie to nie wiem.
Rozmawiałam z Panem, do którego chodziłam na korepetycję z chemii, sam kończył UW i powiedział, że nie ma co się obawiać matematyk i fizyki, wielkim szokiem są na początku zajęcia laboratoryjne.
Z drugiej strony siostra mojej koleżanki skończyła chemię w tym roku i mówiła, że było bardzo ciężko.
Także mam porządnego stracha. Ale myślę że na każdych studiach pierwszoroczniakom towarzyszy taki szok związany z różnicami pomiędzy LO a studiami.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Gekon »

powiedział, że nie ma co się obawiać matematyk i fizyki, wielkim szokiem są na początku zajęcia laboratoryjne.
To się mocno zdziwisz powiem . Mam paru znajomych którzy studiują chemię na UW. Jedna z nich odpadła właśnie przez matmę po I semestrze. Laby z chemii też nie łatwe(wiadomo), ale głównie najeżdżali na matematykę a potem w II semestrze na fizykę (gdzie dochodzi lab) i robisz opracowania do każdego ćwiczenia.
I żeby nie było ,że straszę ,piszę to co słyszałem od dobrze znanych osób . Wiadome,trzeba przysiąść.
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: onlyma »

Gekon pisze:To się mocno zdziwisz powiem .
Wiem że będzie ciężko i jestem na to przygotowana, ale miałam na myśli to, że bynajmniej w moim przypadku, bardziej muszę się bać laboratoriów niż matmy i fizyki
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Gekon »

onlyma pisze:miałam na myśli to, że bynajmniej w moim przypadku, bardziej muszę się bać laboratoriów niż matmy i fizyki
Więc powodzenia życzę
paati19
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:58

co robic...;/

Post autor: paati19 »

pomozcie technologia chemiczna na PS czy chemia na UJ .zlozylam juz na polibude ale Krakow bardzoo kusi.mam 2 dni na decyzjehehei totalnie zglupialam/
Freya
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2009, o 11:15

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Freya »

chodź na polibude będzie radośnie razem będziemy studiować i pójdziemy na igry :D:D
paati19
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:58

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: paati19 »

hahano to jest najlepszy powod moje watpliwosci rozwiane
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

Co to jest PS :woot:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości