Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Biochejter »

WalnietyDesko pisze:Co to jest PS :woot:
Patrząc na całą wypowiedź Paati19 (nie używa polskich znaków) PS to Polibuda Śląska, dla mnie to zupełnie logiczne ]
Mogłaby być też Świętokrzyska, ale tam nie ma TCh, więc na bank Śląska.
paati19
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:58

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: paati19 »

tak tak Śląska:)jeszcze nie zdecydowałam.ostatecznie:Da według Was co będzie lepsze?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

900813 pisze:piękny Karków
bleeee. Chyba nie idziesz na studia po to, by wzdychać nad miastem? Od krakowskiej chemii trzymałabym się z daleka, ale to tylko moja mocno subiektywna opinia. i ciężko będzie mi wyjaśnić czemu.

Arnold, tu podawałam cały program fizy, więc sobie zajrzyj tematy20/do-studentow-chemii-vt18227.htm

i troche już pisałam w tym temacie o moim kierunku i o kier. chemia, ale dopiszę jeszcze co nieco ]
Matma: zaczynamy od podania wszystkich rodzajów funkcji, a zaraz po tym przechodzimy do granic. Następnie pochodne, całki oznaczone i nieoznaczone, szeregi i powrót do całek: podwójne, potrójne, krzywoliniowe, równania różniczkowe (liniowe, Bernuliego, o zmiennych rozdzielonych i. mój musk skasował część tych strasznych rzeczy, ale doszliśmy do r.r stopnia i drugiego i beznadziejnej metody przewidywania) a po drodze jeszcze twierdzenia różnego rodzaju. Do tego na matmie przerabia się jeszcze zagadnienia z algebry (brak podziału na analizę i algebrę)

kierunek Chemia ma mocno zbliżony program. Na fizyce robią więcej rzeczy, oraz brak im dośw na wykładach. Zadania na matmie robią z udostępnionych wcześniej kartek. i dostają śmieszne ilości punktów, np 0,125, 0,2. Czyżby ich prowadzący szpanowali, ze potrafią dodawać ułamki

i coś extra:

Kod: Zaznacz cały

mer.chemia.polsl.pl/Dydaktyka/index.html
miłej lektury

[ Dodano: |22 Lip 2009|, o 20:59 ]
paati19, ja chyba nie musze odpowiadać moja odp jest oczywista
w Gliwicach masz Plac Krakowski, jest on blisko uczelni, są ławeczki, nieczynna fontanna, drzewka. Dużo lepsze niż Kraków
paati19
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:58

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: paati19 »

hehdzieki za opinie:)to byly chwilowe watpliwosciDjakos ta chemia kojarzy mi sie tylko z nauczaniema tego nigdy w zyciu bym nie chciala.
Przy okazji zapytam jak to jest z tymi wykładami w Dąbrowie G. ? Obowiazuje wszystkich?bo cos czytalam ze przy jakiejs specjalizacji
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

dzięki za odpowiedź
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

ja mam zamiar zrobić sobie gruntowną powtórkę z chemii przed październikiem. miałam rok przerwy w nauce chemii, więc tym bardziej nie chcę potem świecić oczami na zajęciach, kiedy zapytają mnie o najprostsze rzeczy! D

uczyć się w wakacje, brrrr.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Przy okazji zapytam jak to jest z tymi wykładami w Dąbrowie G. ? Obowiazuje wszystkich?bo cos czytalam ze przy jakiejs specjalizacji
w czasie studiów ani razu nie byłam w DG. Tam jest wydział zamiescowy, i jak już to oni przyjeżdżają do Gli.
paati19
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:58

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: paati19 »

uffto dobrze:Dgdzieś ktoś pisał o zajęciach na tym wydzialei już myślałam że trzeba będzie dojeżdżaća tam blisko nie jest
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927 pisze:ja mam zamiar zrobić sobie gruntowną powtórkę z chemii przed październikiem. miałam rok przerwy w nauce chemii, więc tym bardziej nie chcę potem świecić oczami na zajęciach, kiedy zapytają mnie o najprostsze rzeczy! D
Chemią tak się nie obawiaj w I - wszym semestrze jeszcze.
Dopiero w II będzie niezła zakówka raczej.
Zamiast chemii ja bym polecił majcę osobiście (powtórki oczywiście)
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

pingus18 pisze:Chemią tak się nie obawiaj w I - wszym semestrze jeszcze.
Dopiero w II będzie niezła zakówka raczej.
Zamiast chemii ja bym polecił majcę osobiście (powtórki oczywiście)
- a matematyka jest tylko na pierwszym roku?
- jak rozumiem według Ciebie wyrobię z tempem z chemii bez wcześniejszych powtórek jedynie systematycznie ucząc się na zajęciach?
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: pingus18 »

madz4927 pisze:- a matematyka jest tylko na pierwszym roku?
Tak na I - wszym tylko na szczęście. uff
madz4927 pisze:- jak rozumiem według Ciebie wyrobię z tempem z chemii bez wcześniejszych powtórek jedynie systematycznie ucząc się na zajęciach?
Jasne, że tak. + dobre notatki z wykładów = zdany egzamin
madz4927
Posty: 131
Rejestracja: 25 sie 2008, o 18:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: madz4927 »

pingus18, chyba będę się musiała do Ciebie zgłosić po jakieś notatki z pierwszego roku!
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Olaa »

Jak sadzicie - ktore studia beda lepszym dodatkiem do farmacji - technologia chemiczna czy inzynieria chemiczna i procesowa? W przyszlosci chce pracowac w przemysle farmaceutycznym/chemicznym/kosmetycznym. Nie bardzo rozumiem czym te kierunki sie roznia od siebie, jak czytam jakies przewodniki dydaktyczne i opisy to dla mnie to prawie to samo) Do tej pory ciagle myslalam o technologii chemicznej, ale na politechnice poznanskiej otworzyli nowy kierunek - inzynieria chemiczna i procesowa i sie juz zamotalam) mam zamiar zaczac drugie studia od 4roku farmacji (wiem, jestem hardcorem, ale nic mnie od tego pomyslu nie odwiedzie) dlatego prosze o rady.

[ Dodano: |26 Lip 2009|, o 11:09 ]
a jeszcze jedno - nie wiecie jak to jest ze zgoda dziekana? musze uzyskac zgode obu dziekanow czy tylko UM czy moze tylko PP? a jesli dostane sie w zwyklej rekrutacji na politechnike to musze kogokolwiek informowac ze to moj drugi dzienny kierunek? Zalezaloby mi na indywidualnym toku studiow na TCh (badz tej inzynierii). Czy jest to mozliwe juz od pierwszego roku? Jakie warunki trzeba spelnic? z gory dzieki)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość