Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
anonim92
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:35

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: anonim92 »

czy ktoś może się orientuje, jaki był próg punktowy na chemię na PWr?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Poczytać można trochę na stronie internetowej a przede wszystkim popytać ludzi tam studiujących. Studenci to najlepsze źródło informacji o swoich uczelniach.
Yupi
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2010, o 20:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Yupi »

Ja studiuję TCH w Poznaniu. Uważam, że studia są ciekawe. Wyposażenie . najlepiej nie jest, w planach nowy wydział, jednak nie wcześniej jak za 2-3 lata. Atmosfera świetna Wykładowcy - bardzo pozytywnie.
Awatar użytkownika
Fruktoza-
Posty: 57
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 08:55

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Fruktoza- »

Witam

Przeczytałam cały wątek, jednak mam parę pytań do jakiejś dobrej duszy. A więc, waham się pomiędzy wyborem chemii lub technologii chemicznej na Politechnice Śląskiej. Jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy tymi dwoma kierunkami? Czym się one różnią (pomijając nazwę i przedmioty)? Jaką pracę można znaleźć po samej chemii, a jaką po technologii? A co ze specjalizacjami? Przyznam się, wujek google się chyba na mnie obraził, bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji o nich.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś się będzie chciało rozwiać moje wątpliwości. Słyszałam, że chemicy to tacy mili i pomocni ludzie
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Czym jeszcze się różnią? Rozkładem płci, podejściem prowadzących, fajnością studentów (tu akurat nie jestem obiektywna ) Jeśli chodzi o rodzaj pracy, to raczej nie ma wielkiej różnicy w możliwościach, bo teoretycznie możemy te same zawody wykonywać. Wszystko zależy od tego, kogo sobie pracodawca wybierze (i wydaje mi się, że wybierze osobę po Technologii).
My na Technologii mamy więcej specjalizacji 5, a na Chemii mają tylko 3.
Awatar użytkownika
Radek92
Posty: 54
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 16:56

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Radek92 »

A jak jest z pracą po technologii chemicznej ? Bardziej Polska czy zagranica ?
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: norbi92 »

mowia, ze za granica. dlatego ja sie caly czas waham czy na jakas chemie albo technologie w ogole skladac awaryjnie papiery
Awatar użytkownika
Fruktoza-
Posty: 57
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 08:55

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Fruktoza- »

Dziękuję za odpowiedź Batha

Widzę, że w tym siedzisz, więc miałabym jeszcze prośbę. Mogłabyś tu napisać jakie specjalizacje są na chemii, a jakie na technologii?

Ja zdecydowałam się na politechnikę, raczej nie składam awaryjnych papierów. Nigdzie indziej nie widzę mojego ścisłego umysłu. Teraz tylko te kierunki mi spać nie dają.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Chyba nie zmieniali
Chemia: Bioanalityka (z tego co koleżanki mi mówiły najbardziej oblegana i tutaj liczy się średnia), Procesy biochemiczne zamienili chyba na Chemię bioorganiczną i Materiały specjalne
Technologia: Organiczna, Nieorganiczna, Polimery, Analityczna i kiedyś było coś z kompem ale zamienili chyba to na paliwa( )
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

TCh
Technologia Polimerów, Technologia organiczna, Technologia nieorganiczna, Technologia przetwórstwa paliw, Analityka w kontroli jakości i ochronie środowiska

Ch
Bioanalityka, Chemia bioograniczna, Materiały i substancje specjalne
Czyli tak jak napisał Arnold.
Specjalizację wybiera się w trakcie V semestru i od VI jest już nowy podział na grupy.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Batha, I co wybrałaś? Wspominałaś kiedyś o technologii organicznej?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: zetsu »

Ja osobiście bym wybrał Materiały i substancje specjalne. Bardzo innowacyjna i przyszłościowa specjalność, jak z resztą cała inżynieria materiałowa
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Polimerki i nie żałuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość