Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
Fruktoza-
Posty: 57
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 08:55

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Fruktoza- »

Dziękuję za odpowiedzi. To teraz nie zawracam głowy, idę poszukać o co chodzi w każdej ze specjalizacji. Ogarnę to i rejestruję się na uczelni.

Rekrutacja nie jest zbyt wymagająca dla osób z podstawową matematyką, prawda? Bo niestety za późno się obudziłam, żeby rozszerzenie zdawać i teraz bardzo żałuję.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Chyba najbardziej poszukiwani chemicy na rynku.
Spoko większość ludzi się dostaje, ba na chemii większość ludzi zdaje matmę i fizykę (tutaj akurat trochę gorzej). Jednak potem na 2 roku Chemia fizyczna II boli
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Jednak potem na 2 roku Chemia fizyczna II boli
Chemię Fizyczną II ma dopiero TCh na I sem magisterskich spec. TP. Czyli po staremu na 4. roku.
poza tym na naszym wydziale więcej osób ma dziekankę z ograny niż z ChF. Nie wiem, skąd przekonanie, że ChF to największe zło.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Źle sformułowałem chodziło mi o ChF semestr 4 na chemii. Niestety większość ludzi jest po biolchemach a to skutkuje że często nie potrafią użyć maty i fizy w praniu. Miałem nawet tak w LO: z matmy nie byłem najlepszy ale jak trzeba było tą samą matę zastosować w fizie i chemii to już na mnie nie było mocnych. Zresztą wiesz lepiej ode mnie że ChF to głównie liczenie a nie klepanie regułek od A do Z. W sumie koleżanki też narzekają na ChOrg.
Awatar użytkownika
Fruktoza-
Posty: 57
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 08:55

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Fruktoza- »

Uniwersytet Śląski właśnie oferuje chemie od razu ze specjalizacjami. Czy to jest dobre? Nie wiem, nie studiowałam ani czystej chemii, ani takiej.

Póki co, zdecydowałam się i zarejestrowałam się na Politechnice Śląskiej na chemię. Czy dobry wybór? Okaże się
musiał
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:37

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: musiał »

dostałam sie na chemie na uw i na technologie na pw. co wybrać, doradzcie prosze. Po czym bede miala lepsza prace, co bedzie fajniejsze?
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mona16 »

Technologię
Też zrezygnowałam z chemii na uniwersytecie na rzecz technologii na PWr, w praniu się okaże czy słusznie
wow_lovely
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2011, o 14:21

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: wow_lovely »

Ja zrezygnowałam z biotechnologii na rzecz technologii chemicznej i chyba wezmę się za matematykę już niedługo. A jakie specjalizacje są waszym zdaniem najbardziej przyszłościowe/ciekawe?

I jestem zdziwiona iloscią osób które przyjęli, bo aż 300. Szykuje sie ostry odsiew Ale to chyba tak ja wszędzie?
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mona16 »

wow_lovely, a gdzie na technologię?
Ja mam zamiar zaprzyjaźniać się z fizyką przez wakacje
wow_lovely
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2011, o 14:21

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: wow_lovely »

Politechnika Warszawska
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Mad92 »

Hej!Wie ktoś może,czy po studiach inżynierskich na politechnice i magisterce na uniwerku ma się tytuł mgr inż?

Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: norbi92 »

tak
toksyczna
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:33

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: toksyczna »

Odkopuję temat. Chyba zdecyduję się na technologię chem na PK nie powiem, jeszcze się trochę waham. mimo wszystko to poważny wybór. Ale jakoś tak powoli, powoli przekonuję się do tego kierunku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości