Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
gossip_girl
Posty: 24
Rejestracja: 11 lip 2011, o 20:54

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: gossip_girl »

Ja mam takie pytanie: jestem na pierwszym (czy też po pierwszym) roku chemii na UJ i zastanawiam się nad ewentualnym drugim kierunkiem- myślę o technologii chemicznej na PK bądź też na AGH oraz inżynierii chemicznej i procesowej na PK. Od jakiegoś czasu zastanawiam się także nad tym czy nie zrezygnować zupełnie z chemii na UJ i skupić się tylko, na którymś z powyższych kierunków. Jeżeli chodzi o specjalizacje to myśłałam o chemii organiczej i biologicznej na UJ, a jeżeli chodzi o TCh na PK to pasowałaby mi tech. organiczna lub tworzyw sztucznych i widziałam też, że chyba od tego roku jest specjalność chemia i technologia kosmetyków.
Co byście zrobili na moim miejscu- wzięli drugi kierunek czy raczej zrezygnowali z chemii na UJ? Proszę o pomoc, bo do końca możliwości rejestracji już nie dużo czasu.
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Mad92 »

Ja też byłam na chemii UJ,ale rezygnuję i wybieram technologię chemiczną na AGH.W tamtym roku nastawiałam się na AGH lub polibudę głównie z racji inżyniera,którego po UJ nie ma,przeniesienie wydziału na Ruczaj też mi nie pasuje.Dodam,że od tego roku TCh na AGH jest kierunkiem zamawianym,więc może zwiększy się ilość miejsc.O TCh na polibudzie słyszałam wiele negatywnych komentarzy,więc nawet tam nie będę składać.
Na AGH-WEiP -głównie chemia organiczna
-WIMiC-głównie chemia nieorganiczna
Czasu jest mało,bo do 5 lipca rejestracja,więc przemyśl wszystko na spokojnie.Powodzenia:)
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: norbi92 »

Radzę już dziś przelew zrobić, żeby wpłynęło wszystko na czas. A jak się dostaniesz to wtedy będziesz się zastanawiać
[buka]
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2011, o 09:37

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: [buka] »

heh swoją drogą widzę, że dużo osób emigruje z UJ.
ja już to zrobiłam też stawiam teraz na inż

ale fizykę na chemii UJ zapamiętam na wieki wieków, hehe)
gossip_girl
Posty: 24
Rejestracja: 11 lip 2011, o 20:54

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: gossip_girl »

Mad92 dostałaś sie na ta technologie na AGH? wgl jaki był próg w tym roku, wiesz może?

ja jednak zdecydowałam się na PK, bo specjalizacje zdecydowanie ciekawsze jak dla mnie, więc gdybym zrezygnowała z UJ to tam będzie mi lepiej
toksyczna
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:33

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: toksyczna »

Mad92 co słyszałaś negatywnego o PK? Poza tym co tu pisano na jednym wątku. Wybieram się tam, ale dostałam się jeszcze na AGH na Tech chem i nie wiem co wybrać ostatecznie.
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Mad92 »

Słyszałam od znajomej,która tam studiowała,że ogólnie ciężko było,dużo laborek,podobno doktorzy byli nie w porządku,przeniosła się na AGH i chwali teraz swoją uczelnię.Na polibudzie technologia chemiczna jest nastawiona bardziej na kształcenie pod względem technicznym,natomiast na AGH chemia odgrywa główną rolę.Wolę AGH też ze względu na atmosferę,jaka tam panuje,koleżeńska,każdy jest skory do pomocy.Nawet dziekanat i pracownicy wydziału są mili i pomocni.
Ale nie odradzam Ci,żebyś rezygnowała z PK.Jeśli bardzo chcesz tam iść,to idź,jeśli nie będzie Ci odpowiadać,to zawsze jest możliwość przeniesienia.W Twojej sytuacji złożyłabym papiery na obie uczelnie i przemyślała wszystkie za i przeciw.Do października masz jeszcze czas.
Pozdrawiam i życzę dobrej decyzji
toksyczna
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:33

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: toksyczna »

Jedyne co mnie ciągnie na PK to faje specjalizacje.
Po za tym trochę zniechęca mnie do AGH wydział ceramiki no i fakt, że przynajmniej w moim wyobrażeniu, oni uczą ściśle do pracy w przemyśle ciężkim. A mnie to średnio odpowiada.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: promyczek14175 »

siemka idę w tym roku na PG na chemię. Czy ktoś wie jak tam jest? I czemu na forum są negatywne opinie o chemii na rzecz tech chem?
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: norbi92 »

promyczek14175, może dlatego, że kończąc chemię masz tytuł magistra a kończąc technologię chemiczną masz tytuł magistra inżyniera, co na pewno daje większe pole manewru na rynku pracy. Co prawda jest chemia na kilku politechnikach (np. Wrocławskiej), ale w większości jest właśnie ta technologia chemiczna
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

norbi92, promyczek14175 napisała, że idzie na politechnikę, więc i tak będzie mgr inż., mimo, że skończy chemię.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: promyczek14175 »

Właśnie dzięki za info
Dagmara2442
Posty: 26
Rejestracja: 24 mar 2012, o 21:00

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Dagmara2442 »

chciałabym odświeżyć temat i spytać się teraz, jaki są perspektywy po technologii chemicznej?

nadszedł czas składania podań i chyba muszę w końcu się zdecydować, co studiować- prosiłabym o pomoc, jeśli ktoś orientuję się w kierunkach studiów chemicznych na politechnikach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości