Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

[Link] Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: kolox619 »

jest tu ktoś kto studiował może na polibudzie chemie lub technologie chemiczną? Jaka opinia na temat studiów? Ciężko na pierwszym roku?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

Oj nie czyta się wątku przed napisaniem pytania
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: kolox619 »

DMchemik pisze:Oj nie czyta się wątku przed napisaniem pytania
hahahah już mistrzu część przeczytałem ale prosze Cie o pomoc,jeśli chciałbym cos powtórzyć przed studiami to dalej obowiązują :
* zbiory
* ciągi liczbowe
* granice funkcji
* pochodne funkcji itd. potem badanie funkcji, całki,

niestety o tym co mógłbym powtórzyć z fizyki już nie znalazłem. ktos wcześniej poruszył temat języka więc jak to jest bo konkretnej odp. nie usłyszałem , jest możliwośc uczenia się np. ang. od podstaw czy jak? bo ja tylko niemiecki się uczylem i jego umiem a angielski zero
Sorry że tak was męcze
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

Ponieważ uczelnie rządzą się innymi prawami niż szkoły to CKE itp instytucje niewiele mają do gadania co do materiału na studiach. Tak a propos dyskusji o odwracalności reakcji estryfikacji kwasu borowego, to 2 godziny temu rozmawiałem z koleżanką która u nas dorabia a jeszcze jest studentką, to mówiła, że w liceum miała tak, że na początku każdej klasy nauczycielka im mówiła co się zmieniło i że teraz należy tak pisać, o tym co mówiła rok temu mają zapomnieć. To tylko pokazuje absurd sytuacji.

Ale do rzeczy. Ja na studiach miałem pochodne, całki nieoznaczone i oznaczone, podwójne, równania różniczkowe, funkcje, macierze, szeregi, liczby zespolone i parę innych rzeczy.

Spokojnie, bo na studiach i tak większość nowych rzeczy jest tłumaczona od samych podstaw, aczkolwiek cześć wykładowców na pewno wiele razy powie: tego nie będę tłumaczył bo to było w szkole średniej. No dzisiaj to sprawa bardzo dyskusyjna czy to było czy nie było.

Co do języków obcych, również można się ich uczyć od podstaw.

Fizyka to klasyczna mechanika, ruch harmoniczny, fale, elektryczność i magnetyzm, teoria względności.
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: kolox619 »

dzięki
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: kolox619 »

na stronie politechniki znalazłem taką informacje : 16 czerwca ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłaty rekrutacyjnej przez kandydatów przystępujących do egzaminów z matematyki i/lub fizyki oraz do obowiązkowego egzaminu z rysunku

dla kogo jest ten egzamin?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

Pewno dla tych co zdawali maturę z innych przedmiotów.
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: kolox619 »

skoro ja nie zdawałem fizyki tylko a matmie na podstawie to mnie nie obowiązuje to?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

patrz na wymagania kierunku na który chcesz iść. Jeśli matura którą zdawałeś wystarcza, to nie dotyczy to ciebie, jeśli zdwałeś co innego niż wymagane dla kierunku, to wtedy jakby uzupełniasz swoją maturę do rekrutacja na jakiś tam kierunek.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: randomlogin »

DMchemik, jestes pewien? W zasadzie jesli z jakiegos zakresu jest matura, to po prostu trzeba ja zdac. Ustawa nie dopuszcza zdania sobie egzaminu na uczelni tylko dlatego, ze sie nie wpisalo jej w deklaracje czy cos takiego. Wiec tego typu egzaminy dotycza tylko staromaturzystow - chyba ze mamy tutaj do czynienia z jakims megawyjatkiem, dlatego pytam, czy jestes pewien. Inaczej traktowane sa egzaminy wstepne z rzeczy, ktorych matura nie sprawdza - z rysunku czy sprawnosci fizycznej na przyklad, te jak najbardziej moga byc uzupelnieniem matury wlasnie.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

W czasach gdy składałem papiery na TCh by się dostać trzeba było napisać egzamin z chemii, fizyki lub matematyki do wyboru. Nie pisałem, bo zostałem przyjęty bez nich (pisałem nową maturę z chemii). Ale tak czy siak autor pytania powinien sprawdzić co obowiązuje podczas rekrutacji na kierunek, na który chce iść. Co do TCh na moim wydziale znalazłem cos takiego.
Awatar użytkownika
kolox619
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 17:52

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: kolox619 »

w rekrutacji przez internet musze dac skan zaświadczenia od lekarza medycyny pracy czy jak? może dopiero jak będe osobiście z wynikami matur?jak tam coś żle wyśle np. ta forma(rozmiar) zdjęcia będzie nie tak to co kasa za złożenie papierów przepadnie? wiem że dla was jestem idiotą przez zadawanie takich pytan ale nie ja jeden mam taki problem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości