Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

rafaelek17 pisze:A myślisz, że z wynikami j.polski podstawa- 40%, chemia R- 80% i j.ang P 85%, miałbym szanse sie dostać tam?
myślę, że tak
rafaelek17 pisze:Ciekawe są to studia?
powiem za 5 lat
rafaelek17 pisze:Po technologii chyba sa szersze perspektywy nieco.
i więcej specjalizacji.

w sumie bardziej powinieneś się bać fizy niż maty
rafaelek17
Posty: 141
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 00:16

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: rafaelek17 »

w sumie bardziej powinieneś się bać fizy niż maty

Fizę miałem na takim poziomie w szkole że ciężej już być nie może
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

rafaelek17 pisze: Fizę miałem na takim poziomie w szkole że ciężej już być nie może
oj, żebyś sie nie zdziwił
Karola909090
Posty: 27
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Karola909090 »

ja mam pytanie odnośnie samej rekrutacji na studia.
W przypadku niezakwalifikowania mnie na wybrany przeze mnie kierunek, wyrażam zgodę na kwalifikację na kierunek(i) czy jeśli wypiszę tam kilka kierunków to muszę za każdy osobny płacić opłatę rekrut. ?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Dodatkowo w ramach tego samego wydziału kandydat ma możliwość wyboru maksimum 7 wariantów postępowania rekrutacyjnego (rodzaje studiów, kierunki alternatywne w ramach jednego wydziału lub specjalności, na które prowadzony jest nabór nie podlegają dodatkowej opłacie kwalifikacyjnej).
czyli jeśli są to kierunki na tym samym wydziale, to nie musisz
Karola909090
Posty: 27
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Karola909090 »

dziekuję:)
reniaa007
Posty: 19
Rejestracja: 3 sty 2009, o 13:23

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: reniaa007 »

Witam Was:)
Mam pytanie- jak wyglądają perspektywy pracy po technologii chemicznej? Marzyła mi sie biotechnologia ale została mi ona wybita z głowy ze względu na brak pracy.

I jeszcze jedno- czym różni sie inżynieria chemiczna od technologii
czekam z necierpliwością na odp [/u]
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

reniaa007 pisze: I jeszcze jedno- czym różni sie inżynieria chemiczna od technologii
*nazwą
*przedmiotami, ichip to mało chemiczny kierunek
* ichip- konstruują sprzęt itp tch- używa tego sprzętu, zajmują się też reakcjami przebiegającymi w środku
Karola909090
Posty: 27
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Karola909090 »

czy ktoś kto jest na PŚ na chemii, moze powiedzieć jaki jest mniej wiecej próg ?
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Danas »

Moglibyście to zweryfikować ? Napisałem do dziekanatu na Politechnice Poznańskiej pytanie o zeszłoroczne progi, zaznaczyłem, że chodzi mi o próg ostateczny na Technologie Chemiczna i szczerze mówiąc mam nadzieję, że pani odpisała mi jakiś bardzo zawyżony z pierwszej rekrutacji, a konkretnie było to 846,2. Teoretyczny maks to 1000. Wyliczyłem sobie orientacyjnie, że trzeba by mieć po ponad 80% z rozszerzonej matmy i chemii (bądź fizyki). A ja wcale nie zdaje matmy, więc jeśli taki jest ostateczny próg to mogę sobie z góry odpuścić, w ogóle szkoda kasy na rekrutacje. Na Inż. Chem. i Procesową podała 464,90 - też praktycznie nie do osiągnięcia bez matmy. Byłby w stanie ktoś zaprzeczyć, bądź potwierdzić, że z mniejszą ilością punktów nie było szans ?
A ja myślałem, że dostać się na polibudę to błahostka
Może przeznaczony mi medyczny
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: an_an »

Jak przeczytałam waszą rozmowę, to mnie strach obleciał. Miałam zamiar iść na chemię na uniwerek i później zostać na tym uniwerku, ale teraz już sama nie wiem. Ma ktoś może pojęcie czy trudno zostać później w pracy na uniwerku?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

zależy jako kto ]
w kadrze naukowej pracują ludzie, którzy mają min. dr + Ci, którzy dr dopiero robią. Więc musisz się dowiedzieć, czy są jakieś specjalnie wymogi przy dostawaniu się na studia doktoranckie
prócz tego pracują ludzie o niższych tytułach, np jako technicy przygotowywujący lab do zajęć
są jeszcze pracownicy administracyjni, ale to Cię już chyba nie interesuje
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: an_an »

Ok, jeszcze raz dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości