CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »

programem, specjalizacjami, prowadzącymi, ilością studentów, no i myślę, że poziomem.
Co lepiej wybrać? Naprawdę zastanawiasz się, czy lepiej wybrać studia w ośrodku zamijescowym, z dala od całej Politechniki, czy normalnie na wydziale- z dziekanatem i laboratoriami pod nosem. Studenci z DG i tak muszą raz lub 2 w tyg do Gli przyjeżdżać.
rurku
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:41

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: rurku »

Na taką odpowiedź czekałem:)
Problem rozwiązany. Wielkie dzięki:)
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Mercedes »

Jeszcze nie wiem czy załapie się na studia I stopnia, ale mam pytanie: czy na Ślaskiej zawieszono rekrutacje na studia II stopnia na wydziale chemicznym?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »

dopiero w tym roku będą pierwsi absolwenci studiów inżynierskich, więc do tej pory nie było potrzeby, by taka rekrutacja się odbywała.
Kleo91
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 18:48

Znów szkoła

Post autor: Kleo91 »

Za kilka dni rozpoczynam rok szkolny jako dumna studentka chemii na polsl. Jako, że ze studiami nie miałam jeszcze styczności, a licealne rozpoczęcia kojarzą mi się z mszami i apelem, chciałabym poprosić o przybliżenie tego dnia. Jak wygląda inauguracja na wydziale chemii? Czy oprócz rozdania legitymacji i przemowy zaproszonego gościa odbywa się coś jeszcze? Słyszałam, że rok temu były przeprowadzane jakieś testy z matematyki i fizyki, aby wytypować uczniów na dodatkowe lekcje. Czy to prawda, czy kolejne straszenie nowych. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.no i przepraszam za nadgorliwość:)
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »

rozpoczynam rok szkolny jako dumna studentka
rok akademicki
Jak wygląda inauguracja na wydziale chemii?
Wydziale Chemicznym
spotykają się w CEKu studenci 4 kierunków i słuchają jak ktoś mówi. jest uroczyste rozdanie indeksów, dla tych, co otrzymali najwięcej punktów w rekrutacji. no i szkolenie bhp, gdzie przerażone pierwszaki słuchają o wypadkach na studiach
legitymacje i reszta indeksów jest do odbioru w dziekanacie
Słyszałam, że rok temu były przeprowadzane jakieś testy z matematyki i fizyki, aby wytypować uczniów na dodatkowe lekcje
to na wykładach/ćwiczeniach z tych przedmiotów. o ile Wydział Chemiczny(którego pracownicy prowadzą zajęcia z matematyki i fizyki na kierunku chemia), dostał kasę na takie zajęcia. Bo gdy ja byłam to tylko Technologia miała dod. zajęcia (Wydział Mat-Fiz dostał kasę).
uczniów
studentów
Kleo91
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 18:48

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Kleo91 »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, która zmniejszyła trochę mój stres związany z 29 września
Batha pisze:
rozpoczynam rok szkolny jako dumna studentka
rok akademicki
uczniów
studentów
Teraz pozostaje mi tylko dodać te słowa do słownika.ach te licealne przyzwyczajenia:)
Kleo91
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 18:48

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Kleo91 »

Hej, ma ktoś może w formie elektronicznej wykłady prof. Smolika?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »

a które Cię interesują? bo chyba coś mam, ale na pewno nie wszystkie.
i tylko z chemii ogólnej. z nieorganicznej nie mam.
Kleo91
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 18:48

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Kleo91 »

Mam na myśli właśnie chemię ogólną. W szczególności ciecze i ich roztwory.to chyba była część wykładu, tzn. zakończenie, jak już były przerobione krzyształy.
Kleo91
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 18:48

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Kleo91 »

I jeszcze mam jedno pytanie. Czy jeśli są już wyznaczone trzy terminy, to można dobrowolnie zrezygnować z pierwszego i iść od razu na drugi? Czy są z tego powodu jakieś problemy i trzeba usprawiedliwiać tą nieobecność? Czy wtedy liczy mi się ocena z drugiego terminu, czy mam po prostu oblany pierwszy i oprócz tego drugą ocenę?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »

możesz spokojnie olać pierwszy termin, jeśli uważasz, że jest Ci niepotrzebny. Żadne konsekwencje nie będą z tego powodu wyciągnięte. Liczy się tylko ocena z tego egzaminu, do którego przystąpiłaś.
na pw wyślę Ci linka do slajdów, które mam.
MSunshine
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2011, o 20:00

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: MSunshine »

Mógłby ktoś mi powiedzieć, jak mniej więcej wyglądają pierwsze laborki z fizyki i z chemii?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości