chemia na UW

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
perhydrol89
Posty: 45
Rejestracja: 6 maja 2008, o 14:04

Re: chemia na UW

Post autor: perhydrol89 »

Tez mam 5 z matmy w LO (poziom podst.) i wlasnie tez nie chce isc na politychnike, bo tam jednak klada na nia wiekszy nacisk niz na uniwerku ja tylko chemie zdaje i na chemie chce isc, bo tym sie interesuje i przede wszystkim to lubie
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia na UW

Post autor: Batha »

ja patrzę w przyszłość- z po polibudzie mam większe szanse na zatrudnienie.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: chemia na UW

Post autor: Gosiaczek »

batha, w 100% się zgadzam
niestety nie każdy będzie mógł po studiach robić doktorat i trzeba będzie się zderzyć z brutalną rzeczywistością uczenie w szkole?! zdecydowanie lepszą opcją jest praca w przemyśle chemicznym, który nieustannie się rozwija - nie mam tu na myśli tylko pracy w laboratorium
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia na UW

Post autor: Batha »

już wolę wielką sale produkcyjną, niż bandę rozwrzeszczanych dzieciaków.
jakub89
Posty: 59
Rejestracja: 6 maja 2008, o 17:16

Re: chemia na UW

Post autor: jakub89 »

A zna ktoś jakie były progi na wydziały chemiczne na Uniwersytecie Kazimierza wielkiego w bydgoszczy, na uniwerku we wrocławiu, i na uniwerku marii curie-skłodowskiej w lublinie. Poza tym spróbuje się jeszcze na biotechologi, jeśli się gdzieś dostane. Ma ktoś pojęcie jekie były progi punktowe do lublina na UMCS olsztyna i łodzi( szczególnie interesuje mnie biotechnologia obrazowania i radioterapi). Na początku miałem plany na sudia lekarskie ale nie wyszło na maturze i szukam czagoś zastępczego.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] chemia na UW

Post autor: Batha »

na wydziały Chemiczne zazwyczaj jest mało chętnych, więc i progi nie są wysokie. tu masz o UMCS: tematy20/jaki-byl-prog-punktowy-na-chem ... vt7132.htm
jakub89
Posty: 59
Rejestracja: 6 maja 2008, o 17:16

Re: chemia na UW

Post autor: jakub89 »

To myśle że się dostane. Z biologi będzie coś około 70% z chemi 63% a z fizyki 45%. Bo co z tymi wynikami innego mi pozostaje? Może macie jakieś pomysły gdzie iść dalej bo sam nie wiem. Matury mi tak nie poszły że myślałem że się załame, ale zaczynam być coraz lepszej myśli. Myśle nad chemią albo jeśli mam szanse to na biotechnologie
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia na UW

Post autor: Batha »

jeszcze inne progi znalazłam tu:

Kod: Zaznacz cały

uczelnie.pl/nu.asp?p=2072,2006,14
a tu jest o zawodzie Chemika

Kod: Zaznacz cały

praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74896,2973370.html?as=1&ias=3&startsz=x
jakub89
Posty: 59
Rejestracja: 6 maja 2008, o 17:16

Re: chemia na UW

Post autor: jakub89 »

Dzięki ci bardzo za pomoc. A może ty mi doradzisz na co iść, a raczej na co się dostane . A ma ktoś jeszcze inne progi ale takie sprzed roku bo te które podała batha, są sprzed 2 lat.
ewaaa90
Posty: 9
Rejestracja: 2 lip 2009, o 14:37

Re: chemia na UW

Post autor: ewaaa90 »

Kto z Was wybiera się na chemię na UW?
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: chemia na UW

Post autor: tyska »

jeżeli nie dostane się tam gdzie chcę to może wyląduję na chemii na UW
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: chemia na UW

Post autor: onlyma »

Ja się wybieram
Pauline
Posty: 23
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:15

Re: chemia na UW

Post autor: Pauline »

Ja wczoraj złożyłam dokumenty na chemie na UW, ale nadal mam nadzieję, że uda mi się dostać na farmację
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości