Chemia UJ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

a ze sie tak zapytam. wiecie moze w jaki sposob mozna dokonac zaplaty przez internet za ubezpieczenie?
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Chemia UJ

Post autor: norbi92 »

ile punktów miała osoba, która jako ostatnia dostała się w tym roku na chemie na uj?
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

przyjeli wszystkich chyba
fiolet
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2007, o 15:32

Re: Chemia UJ

Post autor: fiolet »

gdzie kupić ćwiczenia z podstaw chemii i analizy jakościowej pod red.Anny Reizer albo czy istnieje on w formie pdf? bardzo prosze o pomoc poszukuje!
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Chemia UJ

Post autor: Litawor »

Skserować w punkcie ksero na Wydziale Chemii UJ? Tam mają.
mloda
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2009, o 14:01

Re: Chemia UJ

Post autor: mloda »

Witam!
Mam kilka pytań do studentów chemii na UJ w Krakowie,szczególnie interesuje mnie opinia ludzi z pierwszego roku Tak więc w tym roku piszę maturę i poważnie zastanawiam właśnie nad chemią.Trochę mam mętlik w głowie,bo często słyszę,że nie przyszłościowe itp.Zdaję chemię i biologię na rozszerzeniu.Wiem,że lepszą opcją byłaby rozszerzona majca albo fizyka,ale od początku się na tą biologię nastawiałam,bo kiedyś bardziej myślałam o farmacji czy biotechnologii.No i właśnie tutaj moje pytanie do Was.Minęło kilka miesięcy-jesteście zadowoleni,czy rozczarowani? Trudno jest się na tych studiach utrzymać? Matematyka i fizyka bardzo dają w kość? Ja sama nie wiem jak swoje umiejętności ocenić.Próbną majce na podstawie napisałam na 70%,bez żadnego powtarzania.Wiem,że studia to inna bajka Jeszcze się waham trochę nad biotechnologią,ale zawsze bardziej chemia ciągnęła.Próbną maturę z chemii napisałam na 98%(rozszerzenie) i cały czas czuję,że jednak za tą chemię powinnam się brać.Ah,trochę za bardzo się rozpisałam,ale proszę o wyrozumiałość-kompletnie nie wiem co robić.Jakby ktoś mógł do mnie przemówić to będę brdzo wdzięczna! Pozdrawiam:)
martus9191
Posty: 30
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 18:48

Re: Chemia UJ

Post autor: martus9191 »

To może ja się wypowiem )

Ogólnie rzecz biorąc narazie chemii na chemii jest mało Na pierwszym semestrze najbardziej moim zdaniem w kośc daje matma i fizyka ( matma licealna to nic P tutaj odrazu były pochodne, całki, szeregi itd. trzeba ogarniac bo jak się narobi zaległosci to średnio fajnie) a fizyka na cwiczeniach do przejścia, egzamin też był znośny, no ale to tylko wtedy jak ktoś się uczył )

Co do samej chemii, narazie były tylko Podstawy chemii i co moge powiedziec? Osobiście uwielbiałam laboratoria ( no może oprócz pisania sprawozdzańP) bo to nie tylko nauka ale i dużo zabawy, konwersatoria i cwiczenia już nie są takie zabawne ale do przejścia. Co najmilsze - egzamin to test )

Jeżeli ciągnie Cie do chemii to polecam, zapewne się nie rozczarujesz no i co do utrzymania, jak ktoś się przyłoży to nie powinno byc problemu)
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: Chemia UJ

Post autor: mona16 »

Przydałoby się odkopać ten wątek, na użytek zagubionych przyszłych studentów chemii na UJ
Jest ktoś zainteresowany tym kierunkiem, no i oczywiście jak zawsze mile widziane cenne i pomocne informacje starszych studentów
Pzdr
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Chemia UJ

Post autor: _włóczykij »

Slyszalam, ze na 1 semestrze sa przydatne rzeczy z lo z chemii, , dzieki temu moze pomoc to w maturze, prawda to?:D
lenka19+
Posty: 72
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:03

Re: Chemia UJ

Post autor: lenka19+ »

Witam. Cały czas marzyłam o farmacji, ale niestety mam tylko
biologia: 67
chemia: 72
matematyka podstawowa : 68
czy mam szansę na chemię na UJ?
Proszę o odp (
Awatar użytkownika
Scheherazade
Posty: 386
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 22:12

Re: Chemia UJ

Post autor: Scheherazade »

lenka19+, Oczywiście, że masz szansę!:) i jeżeli zrobią tak jak rok temultrzyjmowali ze 150-osobowym nadmiarem to dostaniesz się z pierwszej listy
Tak więc jeżeli jesteś zainteresowana to szykuj potrzebne papiery
Pozdrawiam
lenka19+
Posty: 72
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:03

Re: Chemia UJ

Post autor: lenka19+ »

Byłam zainteresowana farmacją, ale jakby mi się udało to chemia UJ na rok a potem spróbuję poprawić) Dzięki
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia UJ

Post autor: Mad92 »

Witam!
Mam pytanie.Czy z wynikami:
56% matma podstawowa
40% chemia rozszerzona
30% biola rozszerzona
mam jakąś szansę dostać się na chemię?
Podobno przyjmowali kandydatów w nadmiarze
Bardzo chcę się dostać,ale z takimi wynikami (dobiła mnie ta matura z chemii,na próbnej było 90%) to nie wiem czy będzie łatwo:(
Będę wdzięczna za odp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości