Chemia UJ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
lenka19+
Posty: 72
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:03

Re: Chemia UJ

Post autor: lenka19+ »

Hmm w tamtym roku podobno tak, ale musimy pamiętać o tym, że w tym roku bardzo dużo ludzi chciało iść na medycynę. I biologia im nie poszła chemia -przeciwnie, więc pewnie próg będzie wysokiale to tylko moje zdanie.
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia UJ

Post autor: Mad92 »

Mam nadzieję,że będzie niski:)
Wyszukałam w internecie informacje,że obecnie na 1 roku jest 262 studentów,a na 2 roku tylko 118.
Z tego widzę,że z chemii studenci uciekają.Może nie będzie trudno się dostać,skoro takie czystki są

[ Post wys
lenka19+
Posty: 72
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:03

Re: Chemia UJ

Post autor: lenka19+ »

Mad92, Mam nadzieje, że się dostaniesz, życzę Ci tego:) Wiesz ja chciałam najpierw na lek, potem na farmę, matura nie poszła mi najlepiej, ale prawda jest taka, że tak naprawdę to lubię tylko chemię, chciałabym potem zająć się lekami, a na UJ jest taka specjalność, biologii nienawidzę!, więc być może będziemy koleżankami z roku :)


Hmm ale ciekawe czy ci studenci sami rezygnują czy po prostu odpadają ? Mógłby się ktoś na ten temat wypowiedzieć?
lenka19+
Posty: 72
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:03

Re: Chemia UJ

Post autor: lenka19+ »

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat specjalności chemia biologiczna
Ignea
Posty: 81
Rejestracja: 8 maja 2011, o 19:41

Re: Chemia UJ

Post autor: Ignea »

Jeżeli druga rekrutacja nie przyniesie niespodzianki w stylu szansy na inny kierunek, to od października będę studentką chemii na UJ C:

Z tego względu mam pytanie do już studiujących - jak tam jest? Przekopałam się przez wszystkie strony i nie wygląda to źle, ale może zdążyliście zmienić zdanie po pierwszym roku.?
I jak jest z tą matematyką? Są od raz pochodne, całki, szeregi itd. , ale są tłumaczone, czy prowadzący wychodzą z założenia powinniście to umieć ?
Awatar użytkownika
hamlecik5
Posty: 19
Rejestracja: 19 lip 2010, o 11:10

Re: Chemia UJ

Post autor: hamlecik5 »

Ja miałem 47% z rozszerz. biol i 47% z rozszerz. chemii + 74% podstawowa matma. Kurcze, chcę iść na UJ, na razie jestem na rezerwie ale boję sie,że się nie dostanę. Na UW jestem 178 na rezerwie. A Wy jak tam? Dostałem się na Wrocławski na chemię biologiczna ale chce Krk.
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia UJ

Post autor: Mad92 »

Ja też chcę do Krakowa,ale nie mogę wejść na stronę UJ,żeby sprawdzić wyniki:(
Wyczytałam w necie,że na chemii było 2,4os./1 miejsce,więc ok.600 osób się zarejestrowało

lenka19+
Posty: 72
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:03

Re: Chemia UJ

Post autor: lenka19+ »

JA już jestem na chemii na UJ, więc witam przyszłych kolegów/ koleżanki z roku!:)) Sądzę, że po 1 liście progi troszkę spadną i będzie dobrze) a myśleliście już o specjalności

I proszę Was zaglądajcie tu jeszcze, zawsze możemy wymienić się jakimiś info))
Ignea
Posty: 81
Rejestracja: 8 maja 2011, o 19:41

Re: Chemia UJ

Post autor: Ignea »

Z dostaniem się raczej nie powinno być problemu. Jeśli wierzyć panu na dniach otwartych 2 lata temu, który mówił, że co roku dochodzą do końca listy C:

Lenka - myślałam o chemii sądowej, ale podobno strasznie ciężko jest się na to załapać. Jednak możliwe, że przez te 2-3 lata (na trzecim roku się wybiera, prawda? ) coś innego mnie zainteresuje C:
Powiedz mi, jak wygląda tam matematyka i fizyka?
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia UJ

Post autor: Mad92 »

Jestem ok.100 na rezerwie
Myślicie,że mi się uda?
PaulaaK
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2011, o 19:32

Re: Chemia UJ

Post autor: PaulaaK »

Cześc dziewczyny i chłopaki !
Ja też w tym roku zaczynam chemię na UJ i mam nadzieję że wszyscy się spotkamy w październiku.
Jutro dostarczam papiery
I na pewno wszyscy z rezerw się dostaniecie !
Pozdrawiam
Mad92
Posty: 32
Rejestracja: 19 cze 2011, o 18:00

Re: Chemia UJ

Post autor: Mad92 »

Dzięki za wsparcie
PaulaaK
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2011, o 19:32

Re: Chemia UJ

Post autor: PaulaaK »

Głowa do góry wszystko będzie cacy!
A ty Mad daleko na rezerwie jesteś ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości