CHEMIA W 10 MIESIĘCY

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Stylistka01
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2021, o 13:13

CHEMIA W 10 MIESIĘCY

Post autor: Stylistka01 »

Jestem osobą, która nie rozumi i nie lubi matematyki ( przynajmniej tej na poziomie rozszerzonym w LO). Byłam miesiąc na politechnice i przerażona matmą - uciekłam. Jeśli chodzi o chemie w gimnazjum czy w 1 kl. LO nie było większych trudności. Miałam 4 przy normalnej nauce, bez przemęczania się. Teraz przez pare miesięcy miałam korki z chemii rozszerzonej po 1h na tydz. Przy czym tempo przerabianego materiału było dla mnie za szybkie [10.20-03.21]
WYNIKI z matury chemii tegorocznej - 2021 to 8%...Biologia z 2020 to 35% (ucząc się tylko na lekcje - nie robiąc zadań maturalnych)
Uwzgledniając to co napisałam wyżej mam pytania:

1. Czy jest realne przygotowanie się do matury z chemii w 10 miesięcy przy normalnym funkcjonowaniu? Mam tu na myśli praca na etat 8 godzin 5 dni w tygodniu, jakieś obowiązki domowe.

2. Ile godzin dziennie musiałabym poświęcić na nauke chemii?

3. Ile godzin korepetycji tygodniowo najlepiej?

Może ktoś był w podobnej sytuacji. Proszę o poradę. Nie chcę się zaangażować znowu w coś co z góry jest skazane na niepowodzenie. Medycyna fajna, ale jeśli się nie nadaje to ok i poprzestanę na robieniu paznokci
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: CHEMIA W 10 MIESIĘCY

Post autor: luotan »

Zastanawiałaś się dlaczego takie wyniki?
Stylistka01
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2021, o 13:13

Re: CHEMIA W 10 MIESIĘCY

Post autor: Stylistka01 »

Nad czym się tu zastanawiać? :twisted:
Źle wykonałam zadania lub ich nie wykonałam
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: CHEMIA W 10 MIESIĘCY

Post autor: luotan »

Nad przygotowaniami, czy przerobiłaś cały materiał, gdzie było najtrudniej, ile zrobiłaś zadań, jakich?

Jeśli popełnisz te same błędy to nawet 10 lat nie wystarczy, o to chodzi by wyciągnąć wnioski z porażki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości