Chemtrails - smugi chemiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
Oliczka
Posty: 39
Rejestracja: 29 mar 2010, o 16:53

Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Oliczka » 15 sty 2011, o 23:24

Naprawdę nie ma żadnego wątku o tym?
Jeśli jest to wybaczcie, nie znalazłam, a ten można usunąć.
Chciałabym poznać Wasze opinie na temat tzw. chemtrails Są to trujące smugi rozpylane przez nieoznakowane samoloty.
Chemtrails (pol. chemiczne ślady termin chemtrails jest skrótem od chemical trails i grą słów na contrails) – jedna z teorii spiskowych. Zakłada ona, że smuga kondensacyjna powstająca za lecącym samolotem jest w niektórych przypadkach wytworem mającym utajony cel, na przykład skraplanie i dystrybucję na wielkich obszarach dużych ilości substancji pogarszających stan zdrowia organizmów żywych. Środowiska naukowe i rządowe zaprzeczają tej teorii, gdyż według nich nie posiada ona logicznego ani eksperymentalnego potwierdzenia.
- wikipedia

na youtube roi się od filmów o tym, również dużo jest filmów z Polski

Sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć Ludzie pod tymi filmami załamują się tym, że my, ludzie nie widzimy na codzień tego zjawiska. Ja myślałam, że te smugi to po prostu po samolotach.

Awatar użytkownika
DMchemik
Moderator w spoczynku
Posty: 4050
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: DMchemik » 16 sty 2011, o 20:46

Bo to są smugi po samolotach. Chemtrails to bzury stworzone przez oszołomów typu Greenpeace itp. Na sianu takiej chorej propagandy ktoś zarabia, pamiętaj o tym.

A na przyszłość radzę nie brać wszystkich informacji do siebie. I poobserwować jak się potrafi zmieniać zmieniać smuga kondensacyjna zwykłego samolotu rejsowego.
Oliczka pisze:Ludzie pod tymi filmami załamują się tym, że my, ludzie nie widzimy na codzień tego zjawiska
Ja natomiast jestem załamany brakiem elementarnej wiedzy z zakresu pewnych otaczających zjawisk. Za niedługo zaobserwowanie robaczka świętojańskiego będzie traktowane jako zjawisko paranormalne.

WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: WojtekB » 16 sty 2011, o 21:32

Ja może podam bardziej wiarygodne źródło:

Kod: Zaznacz cały

forum.rnavspotters.pl/viewtopic.php?f=9&t=709
- opisane fajnie jest co wpływa na czas utrzymywania się tych smug w powietrzu (głównie mają wpływ warunki atmosferyczne i pora roku).

PS: Ostatnio przez przypadek czytałem taką głupotę, że zeszłoroczną świńską grypę na Ukrainie wywołały właśnie takie zrzuty (nie wiem czy się mam z tego śmiać czy lepiej się martwić o tych ludzi co to stworzyli).

Awatar użytkownika
Oliczka
Posty: 39
Rejestracja: 29 mar 2010, o 16:53

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Oliczka » 16 sty 2011, o 22:12

ok wolałam założyć temat tu, i poznać Wasze zdanie niż łazić i rozgadywać głupoty.
No dobra ale są filmy gdzie widać, że samolot w pewnym momencie zrzuca coś. albo filmik jak 18 kwietnia, gdy w całej Europie był zakaz latania samolotami, właśnie taki samolot leciał nad białymstokiem : )
Ludzie na świecie robią maszyny przeciwko temu zjawiska i ustawiają je na ogródku- ale jakoś nie do końca zrozumiałam jak to działa- po włączeniu, po 10 minutach chmury znikają o.O
ale to dziwne, że aż tyle osób się w to wkręciło- jeśli przyjąć, że to totalna bzdura.

WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: WojtekB » 16 sty 2011, o 22:55

Oliczka pisze:No dobra ale są filmy gdzie widać, że samolot w pewnym momencie zrzuca coś. albo filmik jak 18 kwietnia, gdy w całej Europie był zakaz latania samolotami, właśnie taki samolot leciał nad białymstokiem : )
Samolot musi w niektórych przypadkach zrzucić paliwo (np. awaryjne lądowanie).
Co do tego 18.04:
Onet.pl
Od godz. 4 rano w niedzielę polska przestrzeń powietrzna została otwarta, ale jedynie dla samolotów rejsowych lecących na wysokości powyżej 6 km i bez możliwości lądowania - poinformował rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz.
Oznacza to, że samoloty te mogą jedynie przelatywać nad Polską.

- Chmura pyłu wulkanicznego wędrując obniża się, co oznacza, że nad nią oczyszcza się niebo. Zdecydowaliśmy się od godz. 4 rano do odwołania otworzyć polską przestrzeń powietrzną powyżej 6 km dla samolotów, które wykonują loty wykorzystując odpowiednie oprzyrządowanie - powiedział Hlebowicz.

Do tej pory, przestrzeń powyżej 6 km była zamknięta dla samolotów rejsowych. Loty poniżej tej wysokości mogły i nadal mogą wykonywać m.in. samoloty wojskowe, policyjne, ratownicze, przewożące głowy państw. - PAŻP zwraca się z prośbą o szczególną uwagę do tych, którzy wykonują loty na widoczność (latających poniżej pułapu 6 km - red.) - zaznaczył.

PAŻP decyzję o zamknięciu polskiej przestrzeni powietrznej podjęła po tym, jak pyły wydobywające się z wulkanu Eyjafjoell na Islandii zanieczyściły atmosferę, drastycznie ograniczając widoczność. Popioły wulkaniczne mogą zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

Kod: Zaznacz cały

lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/14-samoloty_na_wysokosciach_przelotowych/24954-sytuacja_na_europejskim_niebie_podczas_wybuchu_wulkanu_dyskusja_ogolna-3.html
Warto poczytać (nie tylko nad Polską latały samoloty)

W silnikach odrzutowych spaliny są schładzane dużą ilością wody i właśnie te spaliny wraz z parą przegrzaną są wyrzucane z turbiny parowej (tak w skrócie).

PS: Temu gościowi z Białegostoku nie udało się podrobić Wołoszańskiego )

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: lith » 25 sty 2011, o 11:28

OMG. ostatnio ktoś mi opowiadał, że ludzie coś takiego wymyślili, ale byłem na 110% pewny, że sobie bekę skręcił nie wierzę, że nawet z tego można teorie spiskowa zrobić

Czekam teraz na wykrycie spisku dlaczego cytryny są żółte.

rogalmr
Posty: 14
Rejestracja: 2 mar 2012, o 18:20

[Film] Oświadczenie i propaganda rządu Niemiec ws. chemtrails (10.10.2011)

Post autor: rogalmr » 2 mar 2012, o 18:35

Odświeżam temat by uzmysłowić co niektórym że zagadnienie chemtrails JEST FAKTEM !

"W dniu 10.10.2011 rząd niemiecki pod naciskiem medialno-społecznym przyznał się do regularnego stosowania chemtrails. Jak się tego można było spodziewać przedstawił to jako bezpieczny sposób na walkę z globalnym ociepleniem. Niniejszy film pokazuje, że nie jest to bezpieczne dla ludzi, a co więcej, że nie ma globalnego ocieplenia. To tylko interesy państw i korporacji kazały wierzyć w ten mit przez lata. Jest to tylko jeden z wielu mitów, które film dobitnie piętnuje w postaci parodii. Ważne jest aby ludzie otworzyli oczy i na nowo spojrzeli na otaczający ich świat."

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=EzQWRm9mhMY
W wiadomości KOPP czytamy na stronie domowej Ministerstwa Oświaty i Badań inżynieria pogodowa jest teraz polecana jako nieszkodliwy środek do walki ze zmianami klimatycznymi.

W Google wpisałem Bundesministerium für Bildung und Forschung a potem na stronie ministerstwa u góry po prawej w wyszukiwarce climat engineering i sporo tematów tam wyjdzie. Nie wiem, czy pierwotne oświadczenie jeszcze gdzieś tam jest. Można też wpisywać w Google np. Bundesministerium für Bildung und Forschung und Chemtrails itp. itd. i wyjdą materiały opierające się na oświadczeniu. Należy mieć na uwadze, że samo oświadczenie wieczne nie będzie.

Kod: Zaznacz cały

bmbf.de/de/8493.php
bmbf.de/pubRD/infographik_climate_engineering.pdf
bmbf.de/de/suche.php?q=climat+engineering&x=1&y=7
localchange.wordpress.com/2011/10/19/bundesministerium-fur-bildung-und-forschung-informiert-uber-climate-engineering/

skywatchbretten.blogspot.com/2011/10/bundesregierung-informiert-uber.html
zeit.de/wirtschaft/2011-10/climate-engineering
kiedy możemy już uznać rozpylanie różnych związków chemicznych nad naszymi głowami za fakt, zachodzą tutaj pytania dlaczego nie informuje się o tym społeczeństwa ? dlaczego wszystkie media milczą ? to nie trwa od wczoraj, pierwsze przecieki można było już zobaczyć kilka czy kilkanaście lat temu. Ważne też jest jaki to ma wpływ na człowieka ? na nas, na nasze dzieci ? myślicie ze histeryzuje ? zacznijcie sami obserwować niebo, gorąco zachęcam również do powiększenia wiedzy na ten temat.

"Możliwe zagrożenia :
Prawdopodobnie Chemtrails ma za zadanie osłabiać układ odpornościowy ludzi na całym świecie, może również powodować bezpłodność o chorobach już w ogóle nie mówiąc. Ta bezczelna, niewiadoma inicjatywa może być powiązana z planem Globalnego Rządu Światowego (New Word Order) mówiącego o redukcji populacji na naszej planecie od 800 milionów do 2 miliardów ludzi (o tym pisałem we wcześniejszych wpisach na swoim blogu, szczególnie pod koniec 2009 roku - zapraszam do lektury).
Skład chemiczny Chemtrails kilka godzin po rozpuszczeniu się na niebie zaczyna opadać na ziemię, jeszcze gorzej kiedy mamy do czynienia z opadami deszczu lub śniegu - nieoficjalnie istnieją dowody na to, że powoduje to jednodniowe problemy ze zdrowiem i samopoczuciem u ludzi, nierzadko również wpływa negatywnie na roślinność.
Ludzie w dniach oprysków skarżą się na bóle głowy, zawroty, gryzienie w gardle, roztargnienie, otępiałość. W niektóre dni powierzchnię ziemi (trawę, liście na drzewach) pokrywa dziwna szadź, której skład chemiczny jest bardzo identyczny do tego zbadanego w USA podczas oprysków bardzo wysoko ponad poziomem morza.
Oczywiście cytat powyżej o tylko teoria spiskowa a raczej już praktyka. Gdyby to było prawdą nasz kochany rząd już dawno by nas o tym poinformował.

Pytam teraz moderatora DMchemik kto teraz jest oszołomem ? ignorancja do niczego dobrego nie prowadzi.

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: lith » 2 mar 2012, o 21:01

rogalmr, hahaha oczywiście, że Ty jesteś oszołomem. rozumiem, że pytanie retoryczne

Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: Dali » 2 mar 2012, o 23:18

1.jpg
Smuga kondensacyjna z 1944.

rogalmr
Posty: 14
Rejestracja: 2 mar 2012, o 18:20

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: rogalmr » 3 mar 2012, o 02:59

Niemiecka strona Ministerstwa Oświaty i Badań mówi o geoinżynierii o inżynierii pogodowej która jest teraz polecana jako nieszkodliwy środek do walki ze zmianami klimatycznymi. Jedyne co potraficie zrobić to wkleić zdjęcie kaczyńskiego (oczywiście nie mając o człowieku żadnego pojęcia oprócz tego jaki wykształciły w was media)
Dali co to zdjęcie ma do rzeczy ? zobacz na tych ludzi na dole nie wyglądają ci na wojskowych pilotów ? to są smugi kondensacyjne po przelocie wielu samolotów nie mające nic wspólnego ze zjawiskiem jakim jest chemtrails. Nawet na raporty ze RZĄDOWYCH STRON ! jesteście ślepi.

rogalmr
Posty: 14
Rejestracja: 2 mar 2012, o 18:20

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: rogalmr » 3 mar 2012, o 03:42

"Bill Gates inwestuje w ryzykowną geoinżynierię

Niewielka grupa naukowców walcząca z globalnym ociepleniem, wspierana finansowo przez wpływowych miliarderów, w tym Billa Gatesa, lobbuje rządy i międzynarodowe organizacje, by te wsparły badania nad kontrowersyjną metodą walki ze zmianami klimatu, tzw inżynierią klimatu– donosi „The Guardian”.

Wykorzystanie inżynierii klimatu czyli geoinżynierii to plan „B” w walce z ociepleniem klimatu. W przypadku, gdy nastąpi fiasko negocjacji międzynarodowych w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony klimatu, to właśnie ta metoda, jako najtańsza i najbardziej skuteczna, będzie idealnym rozwiązaniem – twierdzą zwolennicy tej technologii.

Na czym polega geoinżynieria? Jest to jeden ze sposobów walki z ocieplaniem klimatu, który opiera się na wprowadzaniu sztucznych zmian w skali całego globu. W praktyce wygląda to tak, że w stratosferze rozpylane są drobne cząsteczki siarczanów, które odbijałyby część światła słonecznego w kierunku kosmosu. Wynik – zmniejszenie temperatury na Ziemi.

Technologia geoinżynieryjna budzi wiele kontrowersji. W odpowiedzi na polityczne zainteresowanie geoinżynierią jako środkiem kontroli klimatu, podkomisja ONZ Konwencji o Bioróżnorodności, wydała oświadczenie, zakazujące badań geoinżynieryjnych na większą skalę, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na różnorodność biologiczną.

Według ekologów wprowadzenie substancji chemicznych do atmosfery może spowodować nieodwracalne i katastrofalne w skutkach zmiany klimatu ziemi – mogą wywołać kwaśne deszcze, czy przyczynić się do zniszczenia warstwy ozonowej. Ich zdaniem zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w celu uniknięcia zagrożenia to bezpieczniejsza opcja niż stosowanie geoinżynierii.

Poza Gatesem, w finansowanie badań zaangażował się brytyjski miliarder, Sir Richard Branson oraz twórca sieci Skype i Kazaa, szwedzki przedsiębiorca– Niklas Zennström."

"W praktyce wygląda to tak, że w stratosferze rozpylane są drobne cząsteczki siarczanów, które odbijałyby część światła słonecznego w kierunku kosmosu. Wynik – zmniejszenie temperatury na Ziemi."

Proszę was o merytoryczną dyskusję, spróbujcie odnieść się do źródeł które podałem, jeżeli jestem w błędzie proszę poprawcie mnie.

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: lith » 3 mar 2012, o 08:32

Jaka może być merytoryczna dyskusja z ludźmi, którzy wklejają zdjęcia zwykłych smug kondensacyjnych i się nimi podniecają jakby nie wiadomo co to było. Oczywiście, że da się rozpylić coś w atmosferze, żeby odbijało promienie słoneczne. ale to jest ogólnie stare jak świat, na diskawery filmy o tym puszczali jak jeszcze pod komodę na stojąco wchodziłem Ja nie widzę związku między geoinżynierią, a przygłupami chowającymi się pod samolotami i budującymi z drutów i kartonów super urządzenia do rozpraszania smug kondensacyjnych No proszę Cię

Ale, że jesteś pierwszym głosicielem prawdy o chemitrails, który jednocześnie wierzy w smugi kondensacyjne (szok, inni do tej pory twierdzili, że smugi kondensacyjne to ściema i propaganda masonów xD) to powiedz mi czym się taki chemitrail różni od takiej smugi? I dlaczego jako chemitrail są wklejane zwykłe zdjęcia smug kondensacyjnych, ewentualnie szokujące zdjęcia samolotów zrzucających paliwo?

rogalmr
Posty: 14
Rejestracja: 2 mar 2012, o 18:20

Re: Chemtrails - smugi chemiczne

Post autor: rogalmr » 3 mar 2012, o 08:51

Gdybyś nie ograniczał swojego świata do diskavery nie zadawałbyś takich naiwnych pytań.
Nie będę z tobą się spierał bo z góry widać że jesteś zamknięty na jakąkolwiek rozmowę, z góry też widać że nie zapoznałeś się z materiałami które wrzuciłem a prosiłem by wypowiadali się tylko takie osoby. Patrząc na stopień twojej ignorancji pewnie nie wchodziłeś na strony ministerstwa oświaty i badań, wysyłam do twojej wiadomości jeszcze raz

Kod: Zaznacz cały

bmbf.de/de/8493.php
Na koniec jeszcze zostawię wykrzyknik żebyś nie zgubił mojego postu.


Dokumenty z dnia 30.01.2012

Smuga chemiczna oraz kondensacyjna w jednym (podwójna smuga)

Ponizej przedstawiam kilka zdjec, gdzie widac smuge chemiczna oraz kondensacyjna - obie pozostawione przez tylko jeden samolot.
Nigdzie sie jeszcze nie spotkalem z podwójna smuga". Nie czesto tez to obserwoje.

Nie mam pojecia, dlaczego zachodzi takie zjawisko.
Byc moze to normalne? Jesli nie, to moze to pewnego rodzaju dowod na fenomen zwany chemtrails"?

Strzalka zielona wskazuje na smuge kondensacyjna, ktora stosunkowo szybko zanika, czerwona natomiast utrzymujaca oraz rozpraszajaca sie (powodujaca mleko", mgielke na niebie), smuge chemiczna (jest pufiasta).

Uwaga:
Jako ze zjawisko smug chemicznych jest dynamiczne, to czasami ciezko cokolwiek wywnioskowac z pojedynczych zdjec, dlatego iz jest to zastygly obraz.
Z tego powodu ciezko jest mi tez przedstawic to w tym poscie.
Zeby sie konkretniej wypowiadac nalezaloby podwojna smuge zobaczyc, badz na filmie badz tez na zywo, jak sie zachowuje od poczatku do konca.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post