[Film] hipy RFID

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

[Film] hipy RFID

Post autor: Girion »

Witam.

Wiele informacji się w necie pojawia odnośnie chipów wszczepianych pod skórę.

Mają też mieć zastosowanie w medycynie, np. postrzelona osoba trafia na salę operacyjną i lekarze od razu mają informacje o przebytych chorobach, branych lekach itd.

Ale też ma to swoje minusy, np. możliwość śledzenia danej osoby.

W Biblii, w Apokalipsie Św. Jana jest napisane o znamieniu bestii, wg wielu osób tym znamieniem bestii jest chip RFID.

Reklama:


Co o tym myślicie?

Od razu ostrzegam niektóre osoby, żeby nie pisały, że to są teorie spiskowe. I nie pisały komentarzy typu: hahahaha, kosmici chcą nas zaczipować". Proszę o normalną dyskusję.
Załączniki
RFID_hand.jpg
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Chipy RFID

Post autor: AnnaWP »

Tk, znaków Szatana było wiele. Śledzenia nie wymyślili w XXI wieku. Za to metody szybkiej informacji o lekach zażywanych przez nieprzytomną osobę w zasadzie tak.
Gdybym była w sytuacji medycznie szczególnej, chciałabym, żeby lekarz mógł poznać moją historię choroby w razie konieczności.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Chipy RFID

Post autor: Padre Morf »

W Biblii, w Apokalipsie Św. Jana jest napisane o znamieniu bestii, wg wielu osób tym znamieniem bestii jest chip RFID.
Takie teorie głoszą wizjonerki różnej maści, które mają przekazy dziwnej treści.
Zresztą chipy to nie problem - jak wiadomo Ashtar Sheran przyleci z kosmosu i uratuje nas wszystkich^^

Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o tym, że będą napadać na ludzi i obcinać im ręce celem wydobycia przy pomocy chipa całej kasy z konta w banku.

W kwestii śledzenia - w wielu firmach śledzenie pracowników w taki czy inny sposób nie jest niczym dziwnym. U nas tez powoli jest to coraz bardziej popularne (bo na pewne formy śledzenia pracownika nie jest potrzebna jego zgoda), więc powoli będziemy się do tego przyzwyczajać.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Chipy RFID

Post autor: Giardia Lamblia »

A fakt, że tyle osób używa facebooka, udostępnia swoją lokalizację i mnóstwo prywatnych danych jest jak najbardziej ok? Szczyt bezpieczeństwa?

Przecież te dane nie są prywatne

Wystarczy przypadkiem włączyć GPSa w komórce i już cały świat może wiedzieć gdzie jesteś.

Czip niewiele zmienia w kwestii śledzenia i prywatności, na prawdę.
13112015

Re: Chipy RFID

Post autor: 13112015 »

Giardia Lamblia pisze:A fakt, że tyle osób używa facebooka, udostępnia swoją lokalizację i mnóstwo prywatnych danych jest jak najbardziej ok? Szczyt bezpieczeństwa?
Otóż to. Ludzie dobrowolnie udostępniają dane osobowe w właściwie bezsensownym celu, a obawiają się czegoś, co może im pomóc lub nawet uratować życie - ot, taki paradoks.

Wiem, że teorie spiskowe na wszelkich płaszczyznach mnożą się jak króliki, ale czasem naprawdę warto się zastanowić, co właściwie budzi strach i czy jest on uzasadniony.

A interpretację Biblii najlepiej pozostawić osobom, które się na tym znają.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Chipy RFID

Post autor: AnnaWP »

Nie wiem, czy teorie spiskowe to znak czasu. Mam wrażenie, że towarzyszą nam od wieków. A to Żydzi z dzieci macę robili, a to grabarze zatruli studnie (opowieść z miejscowości o wdzięcznej nazwie Frankenstein, obecnie Ząbkowice Śląskie), a to grzesznicy sprowadzili dżumę, niedawno huragan Catrina. Potrzeba niezdrowej sensacji wydaje się być stara.

Mnie to trochę bawi. Ktoś siedzący na FB i wrzucający zdjęcia każdego posiłku boi się inwigilacji, albo ktoś palący paczkę fajek boi się wpływu antykoncepcji hormonalnej na zdrowie.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Chipy RFID

Post autor: Girion »

AnnaW_UO pisze: A to Żydzi z dzieci macę robili
To akurat mój dziadek mówił Wkładali dziecko do beczki z kolcami i turlali je z górki aż krew wypłynie.


A nie wpadliście na pomysł, że te fale radiowe mogą źle wpływać na człowieka, na jego samopoczucie itd?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Chipy RFID

Post autor: randomlogin »

Ktore fale? Te ktore otaczaja nas z kazdej strony 24/7, w o wiele wiekszych natezeniach? Te, ktorych zadnego wplywu na ludzki organizm nie wykazano?
Sa rozne technologie chipow RFID, ale zdecydowanie dominuje ta, w ktorej emisja czegokolwiek jest wzbudzana zewnetrznym polem. Wiec poki nie zblizysz do czytnika, to bedzie to poprostu kawalek wylaczonej elektroniki, nieemitujacy niczego.
Oczywiscie autosugestia to bardzo silny mechanizm, wiec jestem pewien, ze jesli ktos jest uprzedzony, to FAKTYCZNIE sie gorzej z takim czipem poczuje - w imie samej wiary w to, ze ma chip, chocby faktycznie bylo to tylko naciecie na skorze i nic nie wszczepione.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Chipy RFID

Post autor: Girion »

Wiesz, na niektórych stronach czytałem, że te chipy mogą wpływać na nasze myśli. Np. mogą sprawić np. że przyjdzie mi myśl, że zabiję kogoś.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Chipy RFID

Post autor: randomlogin »

Jestem przekonany, ze w USA bylaby to calkiem niezla linia obrony.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Chipy RFID

Post autor: Girion »

randomlogin, tutaj, jak jedna osoba napisała:

DLA TYCH CO MAJĄ WĄTPLIWOŚCI: CHIP BĘDZIE MÓGŁ STEROWAĆ TWOIMI UCZUCIAMI wysyłając specjalne impulsy do narządów wytwarzających hormony a poza tym ci RZĄDZĄCY będą za pomocą komputerka ELIMINOWAĆ OSOBY KTÓRE mogą się im sprzeciwiać, organizować jakieś strajki i tego typu. Dzięki chipowi będzie można USMAŻYĆ NIEWYGODNYCH OBYWATELI DZIĘKI NOWOCZESNEJ TECHNOLOGI STEROWANIA. Mydlą oczy ludziom hasłem NOWOCZESNOŚĆ ALE WYKORZYSTUJĄ NAUKE NA POTRZEBY SWOICH NIECNYCH CELÓW. CHIP TO NIEWOLA

I tutaj ten cytat z Biblii:
I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawa rękę lub na czoło i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. [Ap 13,16-13,18]
W sumie mam mieszane uczucia co do tych chipów.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Chipy RFID

Post autor: AnnaWP »

Na niektórych stronach czytałam, że Ziemia jest płaska.
Nie warto wierzyć we wszytyko, co czytasz.

Gdyby taki czip miał wpływać na nasze umysły, to równie dobrze może wpływać karta kredytowa. Podobna technologia, wbrew pozorom. Różni się głównie obudową i umiejscowieniem, a to raczej nie ma znaczenia.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Chipy RFID

Post autor: Magda93 »

Dla mnie świadomość, że mam takie ciało obce, przyprawia mnie o mdłości, mam nogi z waty i w ogóle, trochę jak przy pobieraniu krwi, ble.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości