Chirurgia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Chirurgia

Post autor: formica »

proponuję LO VII na początek
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Chirurgia

Post autor: paaula »

Ja bym się tam postarała najpierw jak nie na olimpiadach to samo z siebie celujących jak najwięcej z przedmiotów które Ci się liczą p
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Ciekawie,LO VII we Wrocławiu bardzo ciekawa oferta, ta klasa szczególnie,tylko z angielskim nie miałem do czynienia w gimnazjum więc nie ogarniam go,tylko niemiecki,który jest dodatkowy w tej klasie, jeszcze jest łaciński w zakresie biol-chem.Czy jeżeli napiszę test gimnazjalny z języka niemieckiego,gdy ma być kontynuacja angielskiego,a angielski mp.umiem+ jeszcze się zapisze na kurs to wezmą mnie?czy musiałem mieć angielski w szkole i test z angielskiego?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Chirurgia

Post autor: formica »

Nie wiem jak jest teraz. Jak ja chodziłam do LO to nie było jeszcze egz gim z języka. U mnie w klasie były sporo osób, które miały niemiecki w gim i spokojnie dawały sobie radę. Fakt nie byłam w klasie A, tej z łaciną tylko w zwykłym biol-chemie.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

A możesz mi powiedzieć jak Ci się szkoła podoba?jakieś relacje?poziom ewentualny?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Chirurgia

Post autor: formica »

Ja moje LO normalnie kocham. Biologia świetnie, chemia bardzo dobrze fizyka różnie od bardzo dobrego pana po beznadzieję totalną. Generalnie strasznie tęsknię za tymi czasami. Przepraszam, ale nie mam czasu na jakąś dłuższą wypowiedź. Może po sesji naskrobię więcej.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Spoko ale dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

formica pisze:proponuję LO VII na początek
O tak!

Dzisiaj miałam z panią pedagog, co zna się na wrocławskich szkołach.
Powiedziała, że jeśli chodzi o biol-chem to LOVII jest najlepszym wyborem, spytałam się jak z LO XIV, to powiedziała, że VII pod tym względem lepsza. ]

Zresztą VII w tamtym roku była w ogólnym rankingu 3 w województwie, a jeśli chodzi o zdawalność matur, to też były wyniki, z biologii wg wyników najlepiej przygotowuje właśnie Siódemka.

Swoją drogą też od września zamierzam się tam uczyć, więc jak wybierzesz tę szkołę to może się spotkamy.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

O a nie wiesz może jak ciężko się dostać?
Chodzi o rekrutacje.

J.Polski 5
Matematyka 4
J.Obcy 4
+Biologia 5

Egzaminy(humanistyczny-40 i mat.przyrodniczy-40)

To powinno wystarczyć?+średnia 5.0?
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

80:2=40 pkt
za 5 dostajesz 8 pkt, za 4-6 pkt, 2 pkt za pasek, czyli masz:
40 pkt+12+16+2=70 pkt.to jest zbyt mało, do klasy E trzeba było mieć w tym roku 76, a dwa lata temu 78,5 chyba.
Średnia aż tak bardzi się nie liczy, wystarczy te 4,75, żeby mieć te 2 pkt, przyłóż się do tych czterech przedmiotów, nie dałoby się mieć z j.obcego i matmy 5?, a jak u Was z biologią? koniecznie musisz być finalistą/laureatem, żeby mieć 6 na koniec, czy po prostu mimo, że Ci się nie udało, a jesteś bardzo dobry, same piątki i wgl. to też 6? Mi brakło 4 pkt do finału ze zdolnego ślązaka, ale 6 i tak będę miała. Postaraj się o 1pkt za wzorowe zachowanie, wolontariat, jakaś działalnośc na rzecz szkoły. Masz jakieś osiągnięcia sportowe/artystyczne, po prostu na szczeblu powiatowym zająłeś 1,2,3 miejsce? Jeśli tak to za 1 osiągnięcie 1 pkt, za 2 i więcej 2 pkt. ) Ważny bardzo jest egzamin, z 80 pkt do siódemki trudno, przy Twoich ocenach to tak z 86 musiał byś mieć.

Ja mam nadzieję, że dostanę się do A, lubię j. angielski, a takie słownictwo medyczne bardzo mi się przyda. Krążą opinie, że w A są same takie kujony, co gadają tylko o nauce, takie coś mnie przeraża, ale klasa jak klasa, zależy od ludzi, 3 znajomych też chce iść do A więc nie będę sama jak coś. Ewentualnie do B/C.

Podam Ci progi z tego roku:
A-83,5, B/C-80, D i E-76.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

Formica, Ty chodziłaś do lo7.i chyba jesteś finalistką OB(?), możesz mi powiedzieć jak to jest w tej szkole, jest jakieś kółko olimpijskie z bio, jak w ogóle z przygotowaniami, nauczyciele pomocni w tej sprawie?
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

witamina110, hmm to faktycznie inaczej to wygląda,z biologią jest tak,że nie trzeba zająć miejsca w konkursie wysokiego,tylko ogólnie być na wielu konkursach,i mieć 5tki ze sprawdzianów.Tylko z tym egzaminem to nie ciekawie,ale 86pkt pomyślę,chodzi o to,że z humanistycznego postaram się wyciągnąć jak najwięcej bo jest prosty.
Gorzej matematyczno-przyrodniczy.Ale mam w szkole teraz zajęcia dodat.przygotowujące do egzaminu to zacznę chodzić.A do której klasy chodzisz?
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

A to dobrze, że tak z tą biologią, bo w innych województwach tylko finalista, bez sensu braknie Ci trochę i już koniec.Byłeś na konkursie jakimś?

Ja chodzę do 3 klasy gim., no i chciałabym mieć 90 pkt z egzaminu, będę mieć 6 z biologii, angielksiego, a z matmy i polskiego 5(może jakoś polskiego 6), z próbnych będę miała około 84-86, ale tylko dlatego, że humanistyczny dobrze mi poszedł(co jest dziwne w moim przypadku), a mat-przyr zawaliłam, ale to tylko próbne.

No to chodź na te przygotowujące, rozwiązuj dużo testów i się zdziwisz a tu egzamin na 90 min. napiszesz.
Ciekawe kiedy będą drzwi otwarte, w tamtym roku w marcu jakoś były?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości