Chirurgia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Hmm to się może spotkamy na drzwi pójdę-mi też próbny słabo poszedł bo był trudny (mat-przyr)
Brałem udział w konkursie narazie Olimpiada Zdrowego Żywienia(ogólnopolski)"
to niezłe masz ocenki-dostaniesz się na pewno.Ze mną gorzej,ale rozmawiałem z nauczycielką bio i razem z nią poszukamy jakiegoś konkursu dla mnie,miałbym lepsze oceny ale I semestr zawaliłem i wyżej nie podciągane/w zeszłym roku miałem 6 z bio.
Pani od bio mnie namawia na nauczyciela,zastanawiam się ale jak nauczyciela to nie szkolnego tylko na wykładach
Do jakiego gimnazjum chodzisz?
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

No to jak będziesz miał z bio 6 to 2 pkt więcej. Nauczyciel, czy ja wiem. Ja chcę iść na stomatologię.
Nie jestem z Wrocławia, teoretycznie powinnam iśc do LO w Świdnicy, ale jakoś kolega i koleżanka powiedzieli, ze idą właśnie do lo7, zobaczyłam ofertę, opinie i rankingi i rzeczywiście jest to najlepsza szkoła dla mnie.
Lauren
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:44

Re: Chirurgia

Post autor: Lauren »

No cóż, z moich doswiadczeń wynika (nie, nie z Wrocławiem), że liceum niewiele znaczy. Jak sie ktoś chce dostać na medycynę i chce się uczyć, to nieważne czy jest w liceum pierwszym w rankingu, dziesiątym, czy piećdziesiątym. Możesz być w najlepszym liceum świata i i tak się nie dostać, taka prawda.
Nie mówię tu o szkołach, gdzie się nic nie robi, ale. normalnych liceach. Więc nie sądzę, by trzeba było aż tak się tym przejmować O.o. Przejmujcie się za kilka lat dopiero matura, albo pierwszym kołem z anato, albo sesją
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

witamina110, to zapraszam do lo7 ode mnie tez ze znajomych ktoś będzie więc lepiej się uczyć w grupie fajnych ludzi ]
Lauren, normalnych liceach to co masz na myśli?
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

Lauren pisze:No cóż, z moich doswiadczeń wynika (nie, nie z Wrocławiem), że liceum niewiele znaczy. Jak sie ktoś chce dostać na medycynę i chce się uczyć, to nieważne czy jest w liceum pierwszym w rankingu, dziesiątym, czy piećdziesiątym. Możesz być w najlepszym liceum świata i i tak się nie dostać, taka prawda.
Nie mówię tu o szkołach, gdzie się nic nie robi, ale. normalnych liceach. Więc nie sądzę, by trzeba było aż tak się tym przejmować O.o. Przejmujcie się za kilka lat dopiero matura, albo pierwszym kołem z anato, albo sesją
Owszem, tylko, że lepiej być w tym lepszym liceum i uczyć się tak jakby się było w tym trochę gorszym. Tym bardziej, że ta szkoła nie słynnie tylko z olimpijczyków, tylko z najwyższego poziomu nauczania biologii we Wrocławiu, z chemią też.
lo7 nie jest 1 w rankingu ogólnym, zresztą najlepsze rankingi są te wg matur, a tam lo7 wygrywa i to nawet z lo14, a mówią, że atmosfera szkoły też fajna. To chyba nie przypadek jak mówię, że idę do lo7, a wszyscy od razu odpowiadają : tak to świetna szkoła, najlepiej tu iść, jeśli chcesz na biol-chem. ]

Carloswrz, z pewnością przyjdę na dni otwarte, jak sie dowiem kiedy będą to dam znać, wtedy się umówimy w jakimś miejscu, żeby się zapoznać. Nawet jak nie będziemy w tej samej klasie, to warto mieć dobrych znajomych ze szkoły. D
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

witamina110,pewnie masz rację z tą szkoła-tym bardziej,że potem na studia biorą tych z lepszą maturą,a taka szkoła myślę,że bardzo dobrze przygotuje do maturyjeśli chodzi o biol-chem,na 8klas piec to biol-chem
Drzwi otwarte pewnie będą gdzieś w marcu
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

Dokładnie, a co do tych klas, to humana chyba stworzyli, żeby nie było, że to szkoła ścisła. Chociaż human i tak stoi na wysokim poziomie tam, z tego co wiem, a wg matur lo7 pisze najlepiej z hist, wos haha .

No w tamtym roku były 27.

Kilka znajomych chodzi już do tego liceum, jedna na mat-fiz, jedna w humanie, dwie w biol-chem, no i znam jedną dziewczynę co teraz jest w 1 klasie, to właśnie od niej dużo się dowiedziałam, jeszcze Was poznam, nie będę aż tak zielona chyba.
Lauren
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:44

Re: Chirurgia

Post autor: Lauren »

Co do normalnych liceów - to imho takie, gdzie nie panuje patologia typu: uczniowie wyzywają nauczycieli od kurw", olewają zajęcia, a nauczycielom się nic nie chce. Wierz mi, są takie. Ale to już przypadki ekstremalne. normalnie liceum to takie raczej przecietne, nieprzodujace w rankingach. A naprawde swietnych i bardzo kompetentnych nauczycieli tam można znaleźć.

Dla mnie dobre liceum = dobre przygotowanie do matury to mit zazwyczaj ze wszystkich przedmiotów masz zapieprz i zamiast zajmować się czymś pożytecznym zajmujesz się pierdołami, które się do matury nie przydadzą (zresztą, do matury rozszerz. z biologii 80% wiedzy ci się w ogóle nie przyda szlag mnie trafił jak myślałam o tylu zmarnowanych godzinach skoro nawet 10% tego, co wiedziałam mi się nie przydało). A do samodzielnego rozwiązywania testów maturalnych szkoła ci nie jest potrzebna.

Już bardziej warto zainwestować w korepetycje, bo w choćby najlepszej szkole nie nauczysz się tyle, co wtedy, gdy ktoś poświeci czas tylko tobie a nie 30 osobom naraz. A jeśli danej osoby na to nie stać, to zamiast zajmować się jakimś wosem czy historią, usiąść nad testami z biologii i pracować samodzielnie. Bo tak się człowiek najwięcej nauczy.

Nie mówię, ze wybór szkoły trzeba to całkowicie olać, tylko nie można myśleć, że liceum o trochę niższym poziomie = bardzo niewielkie szanse na lek. Bo to bzdura. Wszystko zależy od człowieka.

W ogóle przejmowaniem się tym czy się dostaniecie do pierwszego, drugiego czy piętnastego liceum w rankingu jest trochę. no, przepraszam, ale trochę śmieszne, bez urazy. Jakby to miało jakieś niewiadomojakie znaczenie. Wyluzujcie, do matury macie kupę czasu (:
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Racja,ale trzeba się wcześniej zastanawiać nad tym,aby potem nie zawalić/o humanie słyszałem i kolega się wybiera ale nie wiem czy pójdzie do 7 czy do 9 ]
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

Ja nie powiedziałam, ze np. jakbym poszła do Świdnicy to bym się nie dostała na stomat. Tak jak powiedziałeś, w każdym normalnym lo można sie nauczyć. Tylko, że z lo7 naprawdę najwięcej osób sie dostaje, wiec to jest fakt, a ludzie z niego mówia, że notatki/prowadzenie lekcji z biologii świetne, więc cos w tym jest. Np. w lo14 niby 2 w kraju, a maturę gorzej piszą od lo7, liczą się tu olimpijczycy, no a co do rzeczy zbędnych, niepotrzebnych na maturze to właśnie lo14 jest dobrym przykładem.
Ja nie wzoruje się na rankingach, w których liczy się liczba olimpijczyków i inne bezdety(choć i tak tu lo7 jest na 3 miejscu w województwie), liczą się wyniki z matur, kto lepiej przygotowują.
Każda osoba z lo7, którą z nam lub gdzieś sie wypowiadała, to mówiła, że biologia i chemia -świetnie, wiec to musi być prawda, chcę się przekonać. Mam nadzieję, że dołącze do grona tych osób.

Na razie pójdę na drzwi otwarte, zorientuję się co i jak, jeszcze raz porozmawiam z koleżanką z 1 klasy, dokładnie wypytam i wtedy podejmę ostateczną decyzję.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Chirurgia

Post autor: shisha pangma »

witamina110 pisze:Np. w lo14 niby 2 w kraju, a maturę gorzej piszą od lo7, liczą się tu olimpijczycy, no a co do rzeczy zbędnych, niepotrzebnych na maturze to właśnie lo14 jest dobrym przykładem.
yyy. 14 jest akurat szkołą, przez którą można przebrnąć bez większego wysiłku z przedmiotów, z których się tego wysiłku podejmować nie chce, ja od siebie mogę dodać, że chem i fiz jest na b.dobrym poziomie, biologię kulturalnie pomińmy milczeniem, dlatego jeśli chcesz mieć te 3 przedmioty na dobrym poziomie to faktycznie idź to 7 (i mowię ci to nie jako uczennica gimnazjum albo pani pedagog, która o szkołach czytała w ulotkach albo w internecie, tylko jako absolwentka). A gdzie Ty widziałaś ranking oparty na wynikach matur? Większość szkół w ogóle nie podaje ich do informacji publicznej (żeby się przypadkiem nie okazało, że są od kogoś gorsi), więc nawet jeśli taki powstał to wart jest niewiele (ciężko interpretować szczątkowe dane).
Liceum to wbrew pozorom ważny wybór i chodzi tu nawet nie o poziom jaki prezentują nauczyciele tylko o aspiracje uczniów (łatwiej się zmobilizować wśród ludzi ambitnych o podobnych planach), jeśli masz w klasie tylko ludzi, dla których szczytem marzeń jest zarzadzanie i marketing na wyższej szkole wypasania wielorybów (żeby było jasne - nie wywyższam się, tylko pokazuję perspektywę osoby, która jest trochę ambitniejsza), to raczej ciężko będzie Ci się zmotywować (co potwierdzają wiele przypadków moich znajomych)
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Chirurgia

Post autor: carloswrz »

Do 14tki to nawet nie zamierzam składać podania,i ogólnie wszyscy wychwalają 14tke i 9tke,obie szkoły dobre ale 7 jest typowo biologiczna i moja decyzja już podjęta,tam złoże podanie nr.1
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Chirurgia

Post autor: witamina110 »

shisha pangma, dzięki za wypowiedź. Zwracam honor, po prostu słyszałam to od obsób, które tam chodzą.ale jak tak mówisz, to wiesz lepiej, absolwentka w końcu. Co do tych rankingów matur, to były takie, każdy przedmiot osobno np. biologia i 1 miejsce lo7, 2 miejsce.i tak 10 najlepszych szkół, a nie ujawniła chyba tlko piątka, lo3, lo14, lo7, lo9 itd ujawniły, więc to aczej wiarygodne.

Liceum to wbrew pozorom ważny wybór i chodzi tu nawet nie o poziom jaki prezentują nauczyciele tylko o aspiracje uczniów (łatwiej się zmobilizować wśród ludzi ambitnych o podobnych planach), jeśli masz w klasie tylko ludzi, dla których szczytem marzeń jest zarzadzanie i marketing na wyższej szkole wypasania wielorybów (żeby było jasne - nie wywyższam się, tylko pokazuję perspektywę osoby, która jest trochę ambitniejsza), to raczej ciężko będzie Ci się zmotywować (co potwierdzają wiele przypadków moich znajomych)
Masz całkowitą rację.

Ja też daję na 1 wybór siódemkę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości