Cholesterol a jajka i zdrowie

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
catmen
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2007, o 09:36

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: catmen »

A ja mam pytanie: Co jest zdrowsze? żółtko czy białko?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: Aniaww »

białko jest prawie bez wartości. to w żółtku znajdują się wszystkie składniki odżywcze - żółtko jest dla zarodka do zjedzenia, a białko to mniej więcej to samo co wody płodowe zawarte w owodni u kobiety ciężarnej. Tylko zawieszenie i amortyzacja zarodka.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: badger »

wbrew nazwie to żółtko ma dużo więcej białka niż białko
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: Aniaww »

tak, to prawda - nazwa pochodzi od koloru po ugotowaniu, a nie składników. Chociaż w białku oczywiście jest troszkę białka, dlatego ścina się przy gotowaniu, niemniej jednak większość białka siedzi w żółtku
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: malgosi35 »

A tak nawiasem mówiąc wirus prasiej grypy to wirus wziewny a nie pokarmowy
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: Sunflower77 »

białko jest prawie bez wartości.
A ja słyszałam od prof medycyny że żółtko bez bialka nie ma takich leczniczych właściwości jak żółtko z białkiem. Dlatego najlepiej jeśc całe jajo a nie samo żółtko.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: Pablo »

Mi w szkole pani od technologi żywienia mówiła, że jajka sązdrowe", wiele osób sądzi, że przez jajka rośnie cholesterol i może się pojawić miażdżyca. Podobno jakiś uczony ostatnio zabrał się za jaja i zbadał je dokładnie i co wyniku, że w jajku znajduje sie HDL ("dobry cholesterol) i LDL ("zły cholesterol) co wynika z tego, że obydwa sięzerują i wartość cholesterolu jest obojętna ani zła ani dobra

Chyba to dobrze przedstawiłem

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: ziabol »

jak sfermentować jajko?! właśnie dzięki Wam przeglądam wikipedieno jak
Pablo pisze:wiele osób sądzi, że przez jajka rośnie cholesterol
i wżerają wszystko, co jajeczne prócz jajecznic i wszystkiego w czym jajko jest jajkiem, a nie częścią jakiejś mieszaniany
Sunflower77 pisze:żółtko bez bialka nie ma takich leczniczych właściwości jak żółtko z białkiem.
but, why? w sensiue, ze jak pomieszam to lepiej? a jak nie to nie działa?
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: Sunflower77 »

Nie trzeba nic mieszać, tylko jeść całe jajko, wiadomo, jak ktoś jest chory to zwykle rodzice robia dziecku kogel-mogel, ale chodzi o to że np. mozna zjeść same żółtko z cukrem pycha, mówię o surowym, a białka się wtedy nie zje albo odwrotnie, trzeba jeść wszystko
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: Aniaww »

Ale niby co wtedy się dzieje z jajkiem?

Nie słyszałam o tym. Nie wiem, na ile to informacja autentyczna, a nie kolejny mit jakich wiele. Chciałabym to przemyśleć.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: MatiGl »

odswieże, temat, bo sam mam problem ile razy chce zjeść jajka, to mi się dostaje bo za dużo ich na raz jem i to nie zdrowie w końcu 1-2 jajkami się nie najem i tak jak zjadam 4-5-6 jajek, to mi może zaszkodzić i czy to trzeba jakoś limitować 10-15-20 w tygodniu, czy mogę jeść je dowoli i bez grzechu:)

dodam tylko, że codziennie jest porcja intensywnego wysiłku fizycznego, i zwiększone ilości białka są zalecane:)
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: Astacus »

MatiGl pisze:dodam tylko, że codziennie jest porcja intensywnego wysiłku fizycznego, i zwiększone ilości białka są zalecane:)
Tak, ale czy to się przysłuży kobietom? Większa masa mięśniowa jest raczej porządana u mężczyzn.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Cholesterol a jajka i zdrowie

Post autor: MatiGl »

kobiety mogą ćwiczyć tak samo, i jeść tak samo jak facet, ale i tak ni będą miały takiej samej masy mięsniowej tu bardziej decydują hormony:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości