chora szylka

whoopi22

chora szylka

Post autor: whoopi22 »

Moja szynszylka od 3 dni ma niepokojace objawy. Stracila apetyt, nie je, schudla, jest osowiala, nie chce brykac jak zwykle, i mam wrazenie, ze ma lekko podpuchniete oczy.Czy ktos spotkal sie juz z takimi objawami?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: chora szylka

Post autor: Kiara »

Nie spotkałam sie ale radze natychmiast udać się do weterynarza.Każda chwila zwłoki może drogokosztować".
whoopi22

Re: chora szylka

Post autor: whoopi22 »

Bylam u weterynarza. Dal jej jakis zastrzyk na wzmocnienie. I nie powiedzial nic konkretnego. W kazdym razie mala napila sie wody i pochrupala marcheweczki.Jutro sprobuje jeszcze skonsultowac sie z innym weterynarzem.Zmienilam jej miejsce ustawienia klatki. Moze to przeciag? Probuje wyeliminowac wszystkie mozliwe czynniki,chociaz Siaba jest z nami od 3 lat i wydawalo mi sie, ze sporo wiem o szynszylach. Nigdy nie bylo zadnych problemow z jej zdrowiem i kondycja.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: chora szylka

Post autor: Kiara »

Szynszyle nie lubią przeciągów tak samo jak przegrzania.Wtedy są osowiałe i ciężko im się oddycha.Ja mojemu szynszylowi nie daję marchewki.Od czasu do czasu dostaje kawałeczek jabłka (które mu strasznie smakuje).
whoopi22

Re: chora szylka

Post autor: whoopi22 »

Jest coraz gorzej. Dzisiaj o 15.00 kolejna wizyta u wetrynarza.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: chora szylka

Post autor: Kiara »

To straszne.A wet nic ci nie powiedział? Masz prawo wiedzieć co mu dolega.Jeśli stan szynszyla nie ulegnie poprawie zmień weterynarza

Zawsze znajdzię się lepszy i bardziej doświadczony.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: chora szylka

Post autor: Szyszek1993 »

Okropne. Musisz udać sie do innego lekarza bo ten być może nie ma pojęcia o szynszylach. Może to przeziebienia albo przegrzanie. Naprawde szkoda szyszorka!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: chora szylka

Post autor: Kiara »

Popieram ale moze cos się wyjaśni.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: chora szylka

Post autor: muppet »

niestety, jezeli chodzi o weterynarzy którzy znaliby sie na fizjologii szynszyli to jest ciężko. Ale powiem wam ze ja raz byłam u takiego co podobno sie na szynszylach znał ale nic mi nie pomógł tylko kazał szynszylowi dawać zastrzyki z witaminami przez kilka dni - 20 zł każdy. Poszłam do weterynarza który jest specjalistą od psów i kotów - i nie dosc ze szynszyla wyleczył to jeszcze nic za to nie wziął.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: chora szylka

Post autor: Kiara »

Zależy na jakiego człowieka trafisz.
Niestety tacy też się znajdą,co tylko kasa i kasa.
whoopi22

Re: chora szylka

Post autor: whoopi22 »

Dziekuje za wszystkie porady i mile slowa.Niestety Siaby nie udalo sie uratowac. Dwukrotna zmiana weterynarza tez nie pomogla.Nikt nie potrafil jej pomoc. Do tego po leku dostala wstrzasu. Przykro mi bardzo. Zycze wszystkim duzo zdrowych szyszorkow.I jeszcze raz dziekuje.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: chora szylka

Post autor: Szyszek1993 »

Współczuje
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: chora szylka

Post autor: Kiara »

Szkoda stworzonka (
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość