Choroba Morgellonów

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Choroba Morgellonów

Post autor: fornix »

czy ten link w pierwszym poście jest na pewno poprawny?
bo nie mogę go otworzyć /(?)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Choroba Morgellonów

Post autor: yeast »

U mnie sie otwiera.
House, M.D.
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2009, o 20:40

Re: Choroba Morgellonów

Post autor: House, M.D. »

Hmm, rzeczywiście, te dwa opisy mówią coś o chorobie Morgellonów, ale po pierwsze, są to raczej doniesienia, że prowadzone są jakieś badania i że mówi się o niej w internecie.

I co to ma niby znaczyćan undefined infectious process. Przecież nie jest spowodowana przez jakąś bakterię czy wirusa z kosmosu. Co więcej, żadne zdjęcie, które było opisane jako przykład tej choroby, a które widzałem w internecie, tak naprawdę nie pokazywało jej zakładanych objawów.

Cała ta choroba to według mnie zbiór różnych nie do końca zidentyfikowanych przypadków chorób dermatologicznych połączonych z psychicznymi. A to zainteresowanie chorobą w internecie to szukanie sensacji.
Czy ktoś kiedykolwiek potwierdził istnienie UFO? Nie, i nie znaczy to, że nie istnieje, jak również to, że cieszy się takim zainteresowaniem i wielu ludzi święcie w nie wierzy nie oznacza, że istnieje.

Moim zdaniem w sprawie tej choroby trzeba czekać na wyniki wiarygodnych badań medycznych i nie ma co gdybać, bo to donikąd nie prowadzi.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Choroba Morgellonów

Post autor: yeast »

House, M.D. pisze:Cała ta choroba to według mnie zbiór różnych nie do końca zidentyfikowanych przypadków chorób dermatologicznych połączonych z psychicznymi.
Wiele chorób to tak naprawdę nie jedna jednostka, a zbiór różnych etiologicznie chorób o podobnych objawach. Terminologia lekarska może się tu różnić od naukowej. Zresztą nie dasz rady stwierdzić po zdjęciach z netu czym są te rzekome fibryle. W abstrakcie stwierdzono też, że domniemywa się, że jest to infekcja, bo odpowiada na leczenie antybiotykami.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Choroba Morgellonów

Post autor: Padre Morf »

House, M.D. pisze:I co to ma niby znaczyćan undefined infectious process."
a to znaczy tyle, że nie wyizolowano patogenu, który miałby ta chorobę powodować.
Zresztą nie wiadomo czy chorobę powoduje jakiś patogen - może ma podłoże autoimmunologiczne lub inne nieinfekcyjne.
House, M.D. pisze:Cała ta choroba to według mnie zbiór różnych nie do końca zidentyfikowanych przypadków chorób dermatologicznych połączonych z psychicznymi.
Gdyby to była tylko dermatologia połączona z wytworami psychiki sprawą nie zajmowałoby się CDC. Ciążami zmajstrowanymi przez kosmitów jakoś się nie zajmuje.
House, M.D. pisze:A to zainteresowanie chorobą w internecie to szukanie sensacji.
teraz sensacje można zrobić ze wszystkiego.
House, M.D.
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2009, o 20:40

Re: Choroba Morgellonów

Post autor: House, M.D. »

Rzeczywiście, możesz mieć rację, że ta choroba, jeśli rzeczywiście jest prawdziwa, może mieć podłoże inne od infekcyjnego, alerzekome fibryle w jakikolwiek sposób nie podchodzą mi pod żadną możliwość.
A już organizowanie się w internecie w swego rodzaju subkultury to dla mnie całkowite potwierdzenie tego, że jest to wyznawanie teorii spiskowej.

Cóż, pozostaje nam tylko czekać na wyniki badań.
antyglobalistka14lat
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2010, o 16:59

Re: Choroba Morgellonów

Post autor: antyglobalistka14lat »

dla wszystkich świadomych i tych co jeszcze nie mają sprzedanych mózgów. kto wierzy niech wierzy i niech się zainteresuje tematem :CHEMTRAILS. to wszystko prawda i wystarczy spojrzeć w niebo ! pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości