Choroba Oka

brodzik23
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2012, o 19:41

Choroba Oka

Post autor: brodzik23 »

Witam wszystkich czytelników tego Wątku.

Zwracam się do was z prośbą. Otóż jestem od jakiegoś czasu opiekunem kotka sąsiada. Ale tylko kiedy nie ma się nim kto zająć. Kotek ten ma jedno oko białe drugie jest normalne. Gdy nie ma właścicieli to białe oko jest lekko czerwone ale to po jakimś czasie ustępuje i oko jest znów całe białe. A teraz to oko (całe białe) ma coś w rodzaju ropniaka, oko to jest twarde, podchodzi pod kolor brązowawy z czerwonym. Próbowałem jakoś działać tj. zaparzyłem gorzką herbatę i przemyłem to oko, a na koniec posmarowałem je maścią zawierającą antybiotyk. Kot nie może zamknąć powieki gdyż oko zwiększyło swoją objętość.


Jestem bezradny w tej sytuacji i zwracam się do was forumowicze, myślę że pomożecie mi , pokierujecie mną.
brodzik23
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2012, o 19:41

Re: Choroba Oka (Pilne , jeśli możesz wejdź)

Post autor: brodzik23 »

brodzik23 pisze:Witam wszystkich czytelników tego Wątku.

Zwracam się do was z prośbą. Otóż jestem od jakiegoś czasu opiekunem kotka sąsiada. Ale tylko kiedy nie ma się nim kto zająć. Kotek ten ma jedno oko białe drugie jest normalne. Gdy nie ma właścicieli to białe oko jest lekko czerwone ale to po jakimś czasie ustępuje i oko jest znów całe białe. A teraz to oko (całe białe) ma coś w rodzaju ropniaka, oko to jest twarde, podchodzi pod kolor brązowawy z czerwonym. Próbowałem jakoś działać tj. zaparzyłem gorzką herbatę i przemyłem to oko, a na koniec posmarowałem je maścią zawierającą antybiotyk. Kot nie może zamknąć powieki gdyż oko zwiększyło swoją objętość.


Jestem bezradny w tej sytuacji i zwracam się do was forumowicze, myślę że pomożecie mi , pokierujecie mną.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Choroba Oka

Post autor: Wendigo »

Jeżeli masz taką możliwość to zabierz kota do weterynarza, a jeżeli nie to spróbuj zrobić zdjęcie i udaj się z nim do niego. Zrób to jak najszybciej, bo wydaje się, że sytuacja jest poważna.
Awatar użytkownika
pomaranczki
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2011, o 15:14

Re: Choroba Oka

Post autor: pomaranczki »

Najlepiej biegiem do weterynarza. Biedne zwierzątko.
(Kiedyś czytałam o sytuacji, kiedy kobieta zauważyła nowotwór oka u córeczki koleżanki (ze zdjęcia z facebooka chyba) - źrenica zamiast na czerwono zrobiła się na biało. Okazało się, że to rzadko spotykany nowotwór oka, który w krótkim czasie może rozrosnąć się do gigantycznych rozmiarów. Nie wiem czy u kotów też jest to możliwe, nie jestem weterynarzem ani lekarzem))
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Choroba Oka

Post autor: zoo_ »

To kociak? Z noska cieknie?
Wygląda na koci katar (zaczerwienienie + ropa), ale to białe średnio pasuje (chyba, że już na maksa się wdało i oko obumiera/obumarło). Trzeba to natychmiast wyleczyć, oko będzie można usunąć. Jeśli to rzeczywiście KK, to nieleczenie skończy się śmiercią.

Tak na marginesie - jak widzisz, że to coś poważnego (a jest, nie ma co ukrywać), to nie szukaj porad na forum, tylko pędź do weterynarza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości