choroby fretek

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

choroby fretek

Post autor: Joanna pirania »

mam takie pytanie czy fretki jak mają kaszel to może być coś poważnego i musze iść do weta? czy wogóle to normalne? bo jedna z moich fretek w nocy jak śpi to ma dziwny kaszel w dodatku głośny! proszę o odpowiedź! z góry dzięki! pozdrawiam!
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: choroby fretek

Post autor: funieczek »

Moja frecia też ma kaszel,moja tak jakoś dziwnie kaszle choćby jej coś stanęło w gardle i sie zaksztusza,dusi tym(to nei są kłaczki bo jej daje ciasteczka odkłaczające) a czy ten kaszel to coś strasznego to nie wiem. może jest tylko przeziębiona.(jak jest przeziębiona to twoja druga frecia sie może zarazić)
A kaszelem mogła sie zarazić od kogoś z domowników.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: choroby fretek

Post autor: Korczaszko »

nie znam się na fretkach, ale jak mój pies kaszlał to trochę to bagatelizowałam, a biedak męczył się z zapaleniem krtani. weterynarz dał mu 3 zastrzyki i było po sprawie. więc lepiej idź do weterynarza, na pewno Cię nie wysmieje, a kuracja nie była zbyt droga (ok 60zł łacznie) więc pieniędzmi nie ma się co przejmować
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: choroby fretek

Post autor: Norbi »

nie zawsze ciasteczka ani malt pasty pomagają.jeśli od małego nie dostawała tych środków to i tak kłaczki, że tak powiem już są w środku". Proponuję udać się do weterynarza, ale nie takiego który tylko psy i koty leczy bo jego leczenie może być tragiczne w skutkach. Jedna z psich lekarzy dała mojej fretce dośc dużo szczepieńltrzyznaję, mój błąd że się tym nie zainteresowałem za to jak p. Maluta to zobaczyła w książecce to się przeraziła.


Ewentualnie kapkę oliwy dać, troszeczkę żeby nie pogoniło"
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: choroby fretek

Post autor: funieczek »

oliwa pomoze
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: choroby fretek

Post autor: Joanna pirania »

ja dostałam od mojego weta specjalny środek na odrobaczenie a na kłaczki zamówiłam specjalny środek ze sklepu internetowego dla fretek! a co do kaszlu to bylam juz drugi dzien z rzędu na zastrzyku i juz moja frecia czuje sie lepiej! co do weterynarzy specjalistów od fretek to ciężko jest takiego znaleść bo niektórzy nigdy nie mieli styczności z fretkami bo przecież aż tak dużo ludzi ich nie posiada! pozdrawiam
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: choroby fretek

Post autor: funieczek »

to ja musze iść zmoja do weta(
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: choroby fretek

Post autor: Joanna pirania »

lepiej jest sie upewnić czy freci nic nie jest! ja dziś jade na ostatni chyba zastrzyk i biore ze sobą drugą fretkę bo mój wet chce ją też zobaczyć i przebadać czy się nie zaraziła! pozdrawiam
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: choroby fretek

Post autor: funieczek »

no to pójde dzięki za pomoc]
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: choroby fretek

Post autor: Joanna pirania »

niestety dziś znowu jade z moimi pupilami do weterynarza ponieważ znowu mają kaszel taki jak ostatnio! a jak tam twoj ogonek? zdrowy jest już? pozdrawiam
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: choroby fretek

Post autor: funieczek »

moja nie kaszle już nawet nie musiałam iść do weta przeszło jej moze to były jednak kłaczki] nie wiem co jej było ale juz jest dobrze] ale chyba bede musiała iść w sprawie uszu((
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: choroby fretek

Post autor: Kamila:) »

chyba najlepiej isc do wetafretki to wrażliwe zwierzaki.więc lepiej upewnic się, czy to czasem nie coś poważnego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości