Choroby wirusowe.

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Choroby wirusowe.

Post autor: Kiara »

Hejka.
Mam nadzieję,że mój poprzedni wykaz trochę niektórych oświecił.
Oto następny.

Brodawczakowatość:jest to przewlekła choroba skóry i błon śluzowych,objawiająca się występowaniem guzków o charakterze nowotworowym.Do zakażenia dochodzi przez kontakt z zakażonymi ludźmi lub zwierzętami.

Wścieklizna-tego nie muszę chyba opisywać

Zakaźne zapalenie wątroby i nerek-jest to choroba wywołana przez adenowirus.Obserwuje się marmurkowatość wątroby oraz bladość i wybroczynowość nerek z objawami zapalenia śródmiąższowego,ogniskowe przekrwienie płuc,obrzęk śledziony i nadnerczy oraz obecność płynu przesiękowego w jamie opłucnej.

To by było na tyle.

Ps Przepraszam za ewentualne błędy w pisowni (nikt nie jest doskonały).
Dante
Posty: 47
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 13:57

Re: Choroby wirusowe.

Post autor: Dante »

hmm na myśl wścieklizny u szyszek mam ochote parsknąć śmiechem nie wyobrażam sobie szynszyli toczącej piane z pyszczka i rzucającą sie do gardła ludziom (króliczek z monty pythona )
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Choroby wirusowe.

Post autor: Kiara »

Dante, ale to jest możliwe.Ale wątpie by domowy zwierzaczek nabył wścieklizne.Nawet gdyby ją miał,to nie znaczy,że będzie mieć pianę w pysku.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Choroby wirusowe.

Post autor: Szyszek1993 »

Małe prwodopodobieństwo złapania wścieklizny przez szyszorka jednak jakiś jeden procent możliwości teoretycznie jest!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości