CiąŻa szynszyla,poród,wychowanie młodych...

Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Szyszek1993 »

Poprostu musisz kupić samca a nie samice skoro nie możesz miec drugą kalte!
weronita

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: weronita »

dziekuje za odpowiedz wpuscilam wacka do klatki i by mi malego zagryzl na otwartej przestrzeni nie zawracaja na siebie uwagi.Sama nie wiem:(
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Kiara »

Prawdopodobnie twój stary szynszyl czuje się panem swojego rewiru.Trudno będzie w tej sytuacji wprowadzić nowego współlokatora.Najlepiej mieć dwie oddzielne klatki niż szynszyle miały się pozabijać.
Dante
Posty: 47
Rejestracja: 8 kwie 2007, o 13:57

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Dante »

samcowi przeważnie coś zwisaltlols a tak na serio zrób tak jak napisał Mod.
co do Gochaska sprubój oddzielić klatke na 2 lub znajdź jakiś zbędny pokój w którym szczylek mógłby polatać z 5 dni po 5 dniach wydaje mi sie że można go wrzucić spowrotem
pati12

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: pati12 »

mam pytanie mam 2 szynszyle 1,5 rocznego samca i 8 miesięczną samiczke.
Ostatnio cały czas spi i bardzo duŻo je ,jest bardzo spokojna.Podejrzewam ,Że będzie mieć male lecz nie jestem pewna.Czy nie jest jeszcze za młoda Żeby mieć małe?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Szyszek1993 »

W tym wieku szynszyle maja juz młode. Mówi się że już od ok. 6 miesięcy a najlepszy wiek to ok. 1 roku!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Kiara »

Uwąznie obserwuj samiczkę.Jeśli zwiększy się jej apetyt i będzie szukac miejsce na gniazdo to 100% będzie mieć małe.Jeszcze powinna przybrać na wadzę.
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Gochasek:* »

Ja jednak obawaim się ciązy szynszyla jak dobrze pójdzie to może być ich w domu nawet 5 a przemnożyć to przez 100 kupek dla jednego to 500 kupek dziennie Bym chyba oszalała a trzeba mieć potem serce żeby to sprzedać
jaa

hymm

Post autor: jaa »

a moja szylka nie wiem czy jest w ciąŻy bo ostatnio powiększyl sie jej brzyszek ma nabrzmiałe sutki i w ogole stala se taka jakaś spokojna nic jej sie nie chce nie wchodzi juz dodomku w ktorym siedziala cale dnie ale to co mnie zaniepokoilo to to Że ma juz otwartą pochwe nie wiem czy to rują czy tez nie a wedlug moich obliczen termin wykotu przypada na początek czerwca i nie wiem w koncu czy jest w ciązy czy nie pochwa jest juz otwarta ok 10 dni (ale jest taki malutenki otwrek) PomóŻcie .
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Kiara »

Nie jestem do końca pewna ale wydaje mi się,że termin wykotu jest tuż tuż.
jaa

dsa

Post autor: jaa »

aa i zapomnialem dodac ze zaczela gryźć reke jak sie próbije jąpokiziać no ale skąd te objawy ruji? noo nic czas pokaŻe ewentualnie trzeba isc do weta
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Miszel »

Z tym szukaniem miejsca na gniazto raczej nie prawda. Nie robi to samicy w klatce żadnego znaczenia. Przynajmniej moja nie szukała, bo od 5 maja moje stado powiększyło się z 2 do 3 sztuk :] Była by piątka, ale jedno urodziło się martwe nie rozwinięte (było o połowę mniejsze od pozostałych dwóch), a jedno chyba też było jeszcze nie gotowe do życia bo dziwnie oddychało i pare minut po porodzie zdechło. Tylko to była ciąża dwułożyskowa - te dwa co nie przeżyły były z jednego łożyska, a trzecie z drugiego. Pewnie tamte były późniejsze i nie zdążyły się poprawnie rozwinąć do czasu porodu. Za to maluch który przeżył jest przesłodki. Ciemnoszary ni to czarny ni to standart (efekt parki czarnej aksamitnej). No i w sumie to może i lepiej że żeyje tylko jeden bo jak na pierwszy raz to zbytnio nie obciąży samicy wykarmieniem trójki czy dwójki.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Miszel »

Z ciekawych szylek spójżcie na tego sprzedawanego na allegro 192208933 poprostu cudo - potomek białego i szarego rodzica.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2007, o 14:38 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości