Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Puma

Post autor: Pablo »

Z tego o kiedyś słyszałem to podobno chwycili albo zabili. Nie wiem, może się mylę.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Puma

Post autor: WojtekB »

Jakiś czas temu (gdzieś na początku maja tego roku) było dość głośno o tym, że już grasuje w Borach Tucholskich czyli bardzo blisko mnie. Ostatnio info mam z czerwca, że gdzieś w na Wielkopolsce była widziana - nic o tym nie słyszałeś Pablo ?

Zresztą czytałem (czy bądź słyszałem), że to dobra reklama pewnej marki odzieży i obuwia sportowego rzeczywiście takiej reklamy to każda marka by chciała
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Puma

Post autor: Pablo »

wojtas007 pisze:Ostatnio info mam z czerwca, że gdzieś w na Wielkopolsce była widziana - nic o tym nie słyszałeś Pablo ?
No tak, podobno kolega kolegi widział jak rano szedł z psem
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Puma

Post autor: tin »

wojtas007 pisze:
Zresztą czytałem (czy bądź słyszałem), że to dobra reklama pewnej marki odzieży i obuwia sportowego rzeczywiście takiej reklamy to każda marka by chciała

Następca Chokolatemana
Detektyw Monk

Re: Puma

Post autor: Detektyw Monk »

Jezu mam nadzieję ,że nikt pumę nie zabił.Mam taką nadzieję ,że nadal żyję.
Detektyw Monk

Rekiny

Post autor: Detektyw Monk »

Co sądzicie o rekinach ? Według Was to krwiożercze bestie,które trzeba tępić ,czy też piękne drapieżniki ,które należy poznać.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Puma

Post autor: godziasia »

ale to dziwne jest, tyle czasu i nikt jej nie złapał, a ona przemieszcza się dosyć daleko, skoro ze Śląska zaszła aż do Borów Tucholskich u nas (tj województwo łódzkie, przy granicy ze świętokrzyskim) była chyba jakoś koło maja
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Rekiny

Post autor: godziasia »

to zależy, które gatunki. Bałabym się np takiego żarłacza białego, ale inne gatunki przecież nie atakują człowieka jeśli się ich nie sprowokuje. Poza tym przecież morze to ich naturalne środowisko, a my jesteśmy w nim intruzami (np podczas morskich kąpieli). Jestem zdecydowanie przeciwko ich tępieniu.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rekiny

Post autor: Pablo »

Głupie przekonania, że rekin zjada ludzi bo zjada, przecież człowiek nie jest naturalnym pokarmem dla niego. A jeszcze bardziej przekonują do tego filmy typu Szczęki gdzie rekin jest ten zły.
A jeśli atakuje to przypadkowo, wiadomo, że rekin atakuje od dołu wyskakująca, płynąca osoba na desce przypomina mu np. fokę tudzież inne zwierze i po protu instynktem się kieruje w tym przypadku a nie o widzę człowiek, a co zjem go sobie".
Więcej ludzi ginie od uderzenia pioruna niż pożarcia przez rekina.

A takie zdjęcia tylko potęgują ten strach i przekonanie, choć one jest błędne.
Nikt nie spojrzy na sprawę rekinów, jak się ja zabija, odcina płetwy i żywe wrzuca się wody i zdychają przez utonięcie.

Jeśli człowiek raz je zobaczy na żywo, ich siłę, wielkość, gracje pływanie to zmieni zdanie.
Każde zwierze należy poznać a nie wyciągać pochopne wnioski, przekonania.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Puma oraz inne "egzotyczne" zwierzęta w naszym kra

Post autor: WojtekB »

Tu jest o pumie z Borów Tucholskich

Kod: Zaznacz cały

efakt.pl/Puma-juz-minela-Bydgoszcz,galeria-artykulu,44974,1.html
Puma już minęła Bydgoszcz (no wiadomo Fakt, ale na TVP Bydgoszcz też ją widziałem)
A co do całej historii z pumą to tutaj jest wszystko opisane Gdzie się podziała puma ? i wynika z tego, że na terytorium naszego kraju grasowały aż trzy pumy (łącznie pięć, bo jeszcze dwie wędrowały po Czechach), które uciekły nielegalnej czeskiej hodowli. Prawdopodobnie zostały zabite.

Cóż zobaczymy po jakimś czasie - być może (okaże się) źle policzyli i gdzieś jeszcze się pałęta u nas jakaś puma

A co sądzicie o innych obcych gatunkach w naszym kraju
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Puma

Post autor: badger »

wojtas007 pisze:A co sądzicie o innych obcych gatunkach w naszym kraju Obcy nadchodzą - są już nad Narwią, w Wiśle i w lasach ?
trzeba tępić za wszelką cenę póki nie jest za późno
Detektyw Monk

Re: Rekiny

Post autor: Detektyw Monk »

dziękuję za wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Rekiny

Post autor: Tahtimittari »

Ja się zgadzam z poprzednikami.

Zdecydowanie nie należy ich tępić. Taki rekin nie wyłazi z wody, żeby sobie człowieczka upolować i wszamać. Jak wlezie na jego terytorium to musi się liczyć z tym, że zostanie potraktowany jako pokarm. Z resztą w morzy żyje wiele zwierzat groźnych, nie tylko rekinów. I co? Wszystkie wytępić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości