Zaskórniki (zaskórniaki) ciemne kropki na nosie

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: Gosiaczek »

idz do apeki i zapytaj farmaceutę może coś Ci doradzi.

czego się wstydzisz? Dermatolog każdego dnia ogląda zdecydowanie gorsze rzeczy TO JEST LEKARZ on nie będzie się z Ciebie śmiał i nikomu nie powie o Twojej dolegliwości
miuriel

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: miuriel »

na zaskroniki dobra jest masc benzacne, kupicie ja w aptece bez recepty za ok. 8 zl, pomaga nie tylko na zaskorniki,ale tez na pryszcze. kosmetyczki nie radze, jeszcze sie jakis chorob nabawicie i tez nie wyciskajcie, nie dosc ze boli, to przynosi tylko krotkotrwaly efekt, i uwazajcie na preparaty z alkoholem, potrafia porzadnie podraznic cere, a czasem nawet spalic. mam niejakie doswiadczenie z eksperymentami w walce z tradzikiem, wiem co mowie =] =] =]osobiscie uzywam jeszcze kosmetykow soraya z serii care&control, mam o wiele mniej pryszczy, kiedys uzywalam nivei,garnier i innych takich, ale jak dla mnie soraya jest najlepsza, bardzo lekki i delikatny kremik, warto wyprobowac. cena srednia, ok.15 zl za krem i ok.10 za tonik. powodzenia =]
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: Eklerka »

miuriel pisze:na zaskroniki dobra jest masc benzacne
i wiele ludzi reaguje alergicznie nawet na tą najsłabsza masc, a najlepiej isc do dermatologa
ja wiem

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: ja wiem »

trzeba wziąć szczoteczkę do zębów, zwilŻyć ja i lekko namydlić, powtarzać zabieg kilka razy, po zabiegu posmarować czymś przeciw zaskórnikom (Skinoren, Differin czy coś takiego). Ja tak zrobiłem i nie mam juŻ problemów. Natomiast na resztę problemów z ryjem rządzi pasta cynkowa i davercin:D
Rixa
Posty: 45
Rejestracja: 21 lis 2006, o 14:10

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: Rixa »

Objawy nużańca są bardzo podobne do trądziku i czesto z nim mylone. Krosty, zaczerwinienia, zaskórniki otwrate zamkniete.słowem typowy trądzik. U ludzi z wyjetkowo wrażliwą cerą czasem powoduje lekkie swedzenie (nie jest to reguła)

A jeżeli chodzi o moje zdanie na temat walki z tradzikiem: jedno wolne popołudnie i wizyta u dermatologa. Lepiej zaufać lekarzowi i farmakologii niż walczyć z tradzikiemdomowymi sposobami". bo mozna sobie zniszczyć cerę i jeszcze pogorszyć stan skóry.
Wyciskanie i szorowanie twarzy szczoteczką do zębów tym bardziej odradzam.
Zainwestujcie w siebie, do dermatologa można iść nawet bez skierowania od lekarza rodzinnegp
pozdrawiam
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: stokrotka7 »

zajrzałam tu kompletnie przypadkiem własnie szukam obrazków na projekt i stwierdziłam ze sie zarejestruję wiec to mój pierwszy post:)

szczerze czytam tak te wasze rady i mam mieszane uczucia

z góry zaznaczam ze moja opinia jest czysto subiektywna, nie jestem lekarzem, ale mam nie małe doświadczenie z tradzikiem jak juz ktos mówił cos co mi pomaga nie musi pomóc komus innemu

walcze z tradzikiem od 7lat odwiedziłam 10 dermatologów, niby specjalistów, hy, chyba w dołowaniu młodych ludzi - jeden zabrał mi ostatnią nadzieję w poprawę mojego stanu

używałam dokładnie 21 produktówfarmakologicznych i nie tylko wydałam na to mnóstwo kasy
davercin, zinerit, maść nagietkową, cynkową, mydło siarkowe, differin, skinoren, sudokrem i te inne shity znam od podszewki przynosiły tylko krótkotrwałe efekty. to samo antybiotyki kuracje nimi konczyły sie objawiami ubocznymi próbowałam metod niekonwencjonalnych, ziół, okładów picia, jakichs maści z archebakterii - te ostatnie pomogły tradzik sie zmniejszył ale potem cera sie przyzwyczaiła i juz nie działało

teraz pomagaja wizyty u kosmetyczki co 2-3 miesiecenaswietlania lampa z zeptera, i kosmetyki thalgo

jezeli chodzi o obawy przed kosmetyczką to jezeli jest to osoba sprawdzona (wystarczy zrobić wywiad wśród koleżanek) i co najwazniejsze DOŚWIADCZONA w swoim fachu nie zostana żadne blizny

co do szorowania szczoteczką do żebów hy w ten sposób rozrywane sa pory, beda sie trudno goić i na pewno pozostana blizny znam to z doswiadczenia tez przerabiałam

jak juz jestescie tak za tymi dermatologami to powiem wam o jedynej dobrej radzie uzyskanej od nich w ciagu mojego dłgiego leczenia białe krostki należy nakuć igłą kupioną w aptece, i dopiero potem wycisnąć działanie zapobiegajace bliznom

jezeli chodzi o toniki i żele to clean clear, ziaja, aloesowe, herbaciane powodowały u mnie tylko nasilenie podpasowała mi nivea i under 20

jezeli chodzi o rady codzienne peelingi złuszczanie naskórka jest najwazniejsze a przy tym usuwacie jeszcze dogłębnie brud do tego medytacja, uspokojenie wewnętrzne bez smiechów chichów to naprawde pomaga no i dobra dieta ograniczenie słodyczy:(, kazda kosteczka równa się dodatkowe krostki, ostrych przypraw, kechupów, mleka, jugurtów, alkoholu, słodzenia czegokolwiek cukrem - czyli cholera wszystkiego co najlepsze
do tego trzeba jeszcze ograniczyc produkty z konserwantami i cała reszta sztucznosci zmudna praca bo jest takich rzecz coraz mniej na rynku faszeruja nas chemia we wszystkim a potem efekty widac na twarzach nastolatków (zauwazyliscie ze coraz wiecej osób ma tradzik)
to powinno przyniesć poprawe
pozdrawiam i zycze powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości