CMUJ Lekarski 2013/14

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

Pani_M pisze:Z tego co wysłał mi per_pedes, czyli z listy osób które są przyjęte na lekdent i z listy z wynikami z erk wywnioskowałam:
tylko 48 osób z tych 140 zakwalifikowanych jest na liście jaką wysłał per_pedes, w tym 15 osób z 93roku i 5 zlt 93roku.
nie mam pojęcia gdzie są kolejne 53 osoby i co to znaczy
w takim razie uwazam ze 3 lata to malo zeby ogarnac usosa:))

edit: moze byc tak ze na tej liscie tych 110 (czy iles tam:P) osob jest tez obecny pierwszy rok (w sumie ilosc by wtedy sie zgadzala:)) bo nawet jak ktos wszystko pozaliczal w 1 terminie to do 30go wrzesnia jest studentem pierwszego roku. hmmmm.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

mimi11, jakie narzedzia trzeba miec na pierwszym roku
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: york »

o ile nic się nie zmieniło to:
kleszcze kramponowe
nożyk do gipsu
nożyk do wosku
nożyk do modelowania
miseczkę do mieszania mas
mieszadło
suwmiarkę
to chyba tyle, niektórzy jeszcze musieli sobie kupić wosk, gips( także oszczędnie używać na zajęciach i ładne robić, żeby nie kazali w domu poprawiać )
Awatar użytkownika
Keshetasa
Posty: 23
Rejestracja: 28 cze 2013, o 16:30

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Keshetasa »

Mam pytanie, odnośnie wypełniania tych idiotycznych zaświadczeń o dochodach, potrzebnych do wniosku o akademik. Problemy pojawiły się już przy wypełnianiu informacji o członkach rodziny.
Zaczynając od wnioskodawcy - czyli mnie. Mam wpisać miejsce pracy/nauki - ale nie mam zielonego pojęcia, czy w roku bieżącym (2013) czy poprzednim (2012), gdyż w tym momencie, teoretycznie mam pracę (od lipca do września) i nie wiem, czy ją uwzględniać. A jeśli nie, to co tam wpisać.? To samo tyczy się rodziców - chodzi o dokładne miejsce pracy (nazwa firmy?) czy raczej ogólne, że pracują na takim i takim stanowisku.
Byłabym naprawdę wdzięczna za odpowiedź
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

Keshetasa pisze:Mam pytanie, odnośnie wypełniania tych idiotycznych zaświadczeń o dochodach, potrzebnych do wniosku o akademik. Problemy pojawiły się już przy wypełnianiu informacji o członkach rodziny.
Zaczynając od wnioskodawcy - czyli mnie. Mam wpisać miejsce pracy/nauki - ale nie mam zielonego pojęcia, czy w roku bieżącym (2013) czy poprzednim (2012), gdyż w tym momencie, teoretycznie mam pracę (od lipca do września) i nie wiem, czy ją uwzględniać. A jeśli nie, to co tam wpisać.? To samo tyczy się rodziców - chodzi o dokładne miejsce pracy (nazwa firmy?) czy raczej ogólne, że pracują na takim i takim stanowisku.
Byłabym naprawdę wdzięczna za odpowiedź
w tym roku:P u siebie wpisujesz CMUJ a co do rodzicow nazwa firmy, bez stanowiska. co do twojej pracy, uwzglednisz ja za rok jak bedziesz miala dochody na kwicie ze skarbowki
owca7
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2013, o 10:30

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: owca7 »

kurcze, czy sa szanse na wrzesień,majac 276 ? bo nie wiem czy czekac czy jechac do katowic szukac mieszkania
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: halidor »

marne szanse.ale wszystko się może zdarzyć
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Within »

Orientuje się ktoś czy ten wniosek o miejsca w domu studenckim, który jest aktywny na USOSie (bodajże jest to druga tura i kończy się 9 września) dotyczy nowych studentów?
Awatar użytkownika
Iwill
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2012, o 15:29

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Iwill »

Czy jak dostaniemy miejsce w akademiku, to mozna z niego zrezygnować (jeszcze przed poczatkiem roku ) bez konsekwencji ?
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

Within pisze:Orientuje się ktoś czy ten wniosek o miejsca w domu studenckim, który jest aktywny na USOSie (bodajże jest to druga tura i kończy się 9 września) dotyczy nowych studentów?
jesli jest aktywny to dotyczy nowych studentow, starzy maja juz przydzielone miejsca.
Iwill pisze:Czy jak dostaniemy miejsce w akademiku, to mozna z niego zrezygnować (jeszcze przed poczatkiem roku ) bez konsekwencji ?
chyba mozna.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Smile_Forever »

Hej, mam pytanko do Was: czy na lek-dent obowiązują wszystkie Skawiny? i od czego zaczniemy? ciekawa jestem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: randomlogin »

Glikoproteina, powaznie zamierzasz sie juz teraz uczyc.? Zaczyna sie od osteologii teraz z tego co wiem. Obowiazuja wszystkie Skawiny.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Smile_Forever »

randomlogin, nie zamierzam, ale chcę wiedzieć, co mnie czeka bo słyszałam, że główny nacisk jest na głowę i szyję, czaszkę etc., ale skoro wszystko to wszystko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości