CMUJ Lekarski 2013/14

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Lekarski 2013/14

Post autor: halidor »

dlaczego?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Lekarski 2013/14

Post autor: randomlogin »

None of your business TBH. W kazdym razie to nie to miejsce mnie odpycha (moge wrecz polecic), tylko inne przyciaga (ze wzgledow nieuniwerysteckich).
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: sygilaria »

Pytanko (nie cierpiące zwłoki) do osób, które rejestrowały się już na UJ, bo ja nie mogę ogranąć jednej rzeczy
Jak mam sposób doręczania pism to co powinnam lepiej wybrać? I o jakie pisma tu chodzi? Generalnie jestem zwolenniczką tradycyjnej poczty, ale o rekrutacji chciałabym się dowiadywać wszystkiego natychmiast. Czy jak zaznaczę pocztę tzn ze nie bede miala jakiegoś elektronicznego dostępu do list?
Proszę pomóżcie istocie zagubionej w internetowych procedurach
Awatar użytkownika
lionn5
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, o 12:25

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: lionn5 »

Jeśli masz profil zaufany ePUAP to możesz otrzymywać pisma za jego pośrednictwem, jeśli nie masz może się to w przyszłości przydać do załatwiania spraw urzędowych przez internet co do spraw technicznych jest przystępny FAQ na ten temat i objaśnienie krok po kroku jak konfigurować skrzynkę do odbioru pism itp. a nawet jak założyć profil. Ponadto w przypadku dostania się na studia wracają 15 zł z racji tego, że nie muszą wysyłać decyzji o przyjęciu listownie tylko elektronicznie.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: sygilaria »

lionn dzięki, właśnie nie mam profilu zaufanego, a jak się składa wniosek o jego utworzenie, to trzeba też do jakiegos wiekszego miasta pojechać i potwierdzić wiarygodnosc czy cos takiego
na razie jeżeli nie ma takiej potrzeby to nie chcialabym tego robić

najbardziej interesuje mnie jednak , co to za pisma są wysyłane, i czy jak nie wezmę formy elektronicznej to czy będę musiała jeździć do krakowa, co 5 dni żeby dowiedzieć się czy się dostałam, co byłoby wysoce niedorzeczne
Awatar użytkownika
lionn5
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, o 12:25

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: lionn5 »

profil potwierdzić można w najbliższym urzędzie skarbowym albo urzędzie miasta (lista dostępna na stronie ePUAP) szybki kontakt przez konto ERK działa

co 5 dni do Krakowa tylko jeśli lubisz
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: sygilaria »

przepraszam, jeżeli moje pytania są głupie, ale:
1. czyli bez tego profilu nie będę miała możliwości internetowego wglądu do list, tak?
2. a jak ja będę dostawała te info, na maila, logując się na ePUAP, ERK, czy gdzie?

lubie lubie, tylko nie mam czym

Chyba odpowiedz na 1. brzmi TAK:
Powyższa deklaracja dotycząca wyboru formy doręczania pism obowiązującej w toku wszystkich Twoich postępowań kwalifikacyjnych, ()
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: randomlogin »

Jedyne co to zmienia to to, ze nie dostaniesz papierowego listu do domu - i tak przychodzi z megaopoznieniem, wazne jest ERK i to je trzreba sledzic. Wiec tak naprawde nic ani nie tracisz, ani nie zyskujesz. Nawet oszczednosc z tego jest teraz znikoma (kiedys prawie polowe kwoty dalo sie tym uciac).
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Within »

Na ERK w terminach mam dwie daty:
1. do 04.07.2013, do godz. 12:00 - dostarczanie zaświadczeń o posiadanych konkursach uprawniających do podjęcia studiów
2. od 10.07.2013 do 15.07.2013 - wpisy na studia

Rozumiem, że olimpiada biologiczna =/= konkurs i zaświadczenie o olimpiadzie dostarczam normalnie podczas wpisów z innymi dokumentami, a nie do 04.07 d?
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: per_pedes »

Within pisze:Na ERK w terminach mam dwie daty:
1. do 04.07.2013, do godz. 12:00 - dostarczanie zaświadczeń o posiadanych konkursach uprawniających do podjęcia studiów
2. od 10.07.2013 do 15.07.2013 - wpisy na studia

Rozumiem, że olimpiada biologiczna =/= konkurs i zaświadczenie o olimpiadzie dostarczam normalnie podczas wpisów z innymi dokumentami, a nie do 04.07 d?

mozesz wrzucic screena bo ja mam tak:
Potwierdzanie rejestracji
Ustalenie ostatecznej listy kan­dydatów uwzględnianych w po­stępowaniu kwali­fikacyjnym w oparciu o wniesione opłaty rekrutacyjne. do 04.07.2013, do godz. 12:00

Wprowadzanie do systemu ERK wyników matury oraz osią­gnięć w olimpia­dach i konkursach do 04.07.2013, do godz. 12:00

Wpisy na studia
Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia powinni dokonać wpisu w ściśle wyznaczonym terminie, dostępnym po zalogowaniu do indywidualnego konta ERK w karcie rejestracji w zakładce wymagane dokumenty po zatwierdzeniu formularza dane do wpisu". Niedokonanie wpisu w wyznaczonym terminie będzie skutkować nieprzyjęciem na studia. od 10.07.2013 do 15.07.2013

a z tego chyba jasno wynika ze do 4go masz wpisac olimpiade i wyniki z matury w erk a od 10 do 15 przyniesc wymagane dokumenty (patrz nizej) do dziekanatu.

Dokumenty wymagane przy wpisie
Wszyscy kandydaci dokonując wpisu na studia zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:

podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z indywidualnego konta ERK i podpisane przez kandydata,
kserokopia dokumentu potwierdzającego osiągnięcie w ogólnopolskich olimpiadach stopnia centralnego, olimpiadach międzynarodowych oraz konkursach, jeżeli było brane pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym (wraz z jego oryginałem do wglądu),
kserokopia świadectwa dojrzałości polskiej matury lub dyplomu matury międzynarodowej IB, lub świadectwa matury europejskiej EB, lub świadectwa dojrzałości albo innego dokumentu uzyskanego za granicą uznanego za równoważny odpowiedniemu polskiemu świadectwu dojrzałości (wraz z jego oryginałem do wglądu), a w przypadku, gdy w terminie wpisu kandydat nie posiada jeszcze takiego dokumentu, wydane przez odpowiednią instytucję zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do ubiegania się o przyjęcie na studia w uczelniach każdego typu w państwie, w którego systemie działa instytucja wydająca świadectwo zawierające informacje o uzyskanych wynikach wraz z pisemnym oświadczeniem o doręczeniu kserokopii dokumentu (wraz z jego oryginałem do wglądu) w podanym terminie – pod rygorem wydania przez komisję decyzji o odmowie przyjęcia,
dwie fotografie o wymiarach 35 mm x 45 mm bez nakrycia głowy na jasnym tle (zgodnie z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych),
kserokopia obydwu stron dowodu osobistego, a w przypadku osób nie posiadających polskiego obywatelstwa kserokopia strony paszportu ze zdjęciem (wraz z jego oryginałem do wglądu),
tłumaczenie przysięgłe na język polski do każdego składanego dokumentu, który został sporządzony w języku innym niż polski.
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Within »

per_pedes Jest tak jak piszesz. Zaświadczenia z olimpiad trzeba dostarczyć od 10-15.07. Zmyliło mnie to:
UWAGA: Zaświadczenia o posiadanych osiągnięciach w konkursach uprawniających do podjęcia studiów należy dostarczyć do 04.07.2013, do godz. 12:00 do Działu Rekrutacji na Studia UJ.
Nie byłem pewien czy dla działu rekrutacyjnego olimpiada= konkurs i wolałem to sprawdzić .
Awatar użytkownika
kejcia
Posty: 21
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: kejcia »

hej, wiecie może czy dostarczane zdjęcia mogą być czarno-biało czy wyłącznie kolorowe?
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Glukoza »

Ludzie na starszych latach mają zarówno kolorowe zdjęcia jak i czarno-białe, nigdy nie podawano w tym zakresie wytycznych, chyba że coś się zmieniło w tym roku i ktoś posiada takie info. Jeśli nie, to dowolnie :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości