CMUJ vs AM Warszawa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Andzia »

A ja założyłam tak - jeśli dobrze zdam podstawę z fizyki i ogólna liczba punktów będzie zadowalająco - pędzę do Warszawy. Jeśli nie - Białystok.
doktor moscati

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: doktor moscati »

jestem na czwartym roku am wawa(wdział lekarski)ale gdybym mial jeszcze raz zdawać to bez zastanowienia wybrałbym Kraków.Co do asystentów jest tak samo jak na cmuj tylko,Że dziecko moje drogie po pierwsze w krk jest taniej po drugie lepszy klimat po trzecie mniejsze odległości po czwarte na weekendzie jest gdzie się zabawić po piąte mniejsze grupy dziekańskie po szóste nie ma bloków co jak mi się wydaje jest lepszym rozwiązaniem niŻ system zajęć blokowych po siódme lepsza baza akademikowa(w wawie akademiki są poniŻej jakiejkolwiek krytyki np. pokoje czteroosobowe za 350 zł co na medycynie jest niemal nie moŻliwe mieszkanie w pokojach czteroosobowych) brak stołówki, w krakowie prawie kazdy przedmiot ma swój skrypt w warszawie najczesciej uczysz sie z tego czego chcesz co nie jest wygodne poniewaŻ np. w tej ksiązce napisane to a asystent wymaga czegoś innego itp,itd krótka piłka ja wybrałbym kraków po prostu przyjemniejsze miasto do studiowania!
Agnes
Posty: 26
Rejestracja: 5 lut 2008, o 22:14

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Agnes »

co racja to racja, ale oprócz upodobań i chęci liczą się punkty z matury jak będzie ich dużo to wtedy można będzie decydowaćpóki co jednak można sobie tylko pomarzyć
konusek1990
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2008, o 18:41

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: konusek1990 »

mimo iż matura przede mną gdybym miał stanąć przed podobnym wybornym myślę ze wybrał bym UJ jedno ze mam bliżej ale sam fakt studiowania w krk jest czymś mega pozytywnym a nauki i tu i tu jest wystarczająco dużo dla mnie to uczelnia nr 1 ze względu na tradycje no i fajnie to wygląda na dyplomie CM UJ
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: lung »

gdybym miał stanąć przed podobnym wybornym
.winem ?



dla mnie to uczelnia nr 1 ze względu na tradycje
Jakie tradycje jesli mozesz zdradzic ?
no i fajnie to wygląda na dyplomie CM UJ
Mniemam, ze chodzi Ci o napislek.med - mysle ze na dyplomach po innych uczelnia wyglada tez fajnie, a moze nawet jeszcze fajniej hyhy
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Padre Morf »

no i fajnie to wygląda na dyplomie CM UJ
no a dyplom sobie schowasz do szuflady i tyle z niego będzie. Pracodawcę mało interesuje jaką uczelnie kończyłeś. Bardziej interesuje go jaką masz specjalizację, doświadczenie zawodowe itp rzeczy. Wielu pracodawców nie wymaga od Ciebie pokazania dyplomu ukonczenia studiów: proszą o ksero PWZ i dyplomu specjalizacji (xero poświadczone, oryginał do wglądu).
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: MatiGl »

to ja się przyczepie do tematu, bo też będę wybierał uczelnię w tym roku w grę wchodzi głównie Kraków i Warszawa, ewentualnie Poznań/Wrocław, a jak całkiem mi matura nie pójdzie to Lublin/Białystok.
Z ptk nie powinienem mieć problemu, z matury z bioli jestem zwolniony, na próbnej z fizy miałem 93, a chemii 80
Od wielu osób, słyszałem same negatywne opinie o CMUJ, profesorowie tylko uwalają, czepiają się strasznie szczegółów w ogóle nie potrzebnych, brak sprzętu, brak materiałów Kosmos się zaczyna jak się nie ma żadnychpleców na uczelni podobno prawie połowa studentów, ma tam tatę, mamę wujka ciocie itp gdzieś na katedrze niektórzy mają pytania przed egzaminami itp. w skrócie, jak się jest z poza Krakowa, to ma się tam porobione. poza tym słyszałem, że w różnych konkursach, itp Kraków wcale nie dominuje. jedynym plusem Krakowa, są podobno gotowe skrypty do większości przedmiotów, i sam fakt bycia w Krakowie.
ile z tego jest prawdy

dla porównania, o Warszawie słyszałem tylko że jest bardzo rozwleczona i zamiast się uczyć można tracić mnóstwo czasu na podróże między budynkami. a poza tym to wa-wa ma nowy sprzęt, mnóstwo materiałów itp.

jak jest naprawdę, i gdzie iść na studia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

co do krk to moja sąsiadka jest chyba już na IV roku i kiedyś mówiła ze bez znajomości bardzo cieżko i ze mało praktycznych rzeczy uczą.
MatiGl pisze:o Warszawie słyszałem tylko że jest bardzo rozwleczona
na 1 roku wszystklo z wyj. angielskiego I pomocy i informatyki mamy w jednym budynku wiec czasu nie traci się w ogóle. A tamte przedmioty też są w centrum w sumie, wiec to mit.
MatiGl pisze:Z ptk nie powinienem mieć problemu, z matury z bioli jestem zwolniony, na próbnej z fizy miałem 93, a chemii 80
w tym roku poszło ok. 7 laureatów OB (widzieliśmy sie na inauguracji roku akad.) wiec to tez chyba o czymś świadczy.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: MatiGl »

no o Krakowie akurat słyszałem, że idą tam sami olimpijczycy. zobaczę jak pójdzie w Warszawie olimpiada może akurat się uda i będę mógł iść do wawki poza kolejką.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

MatiGl pisze:no o Krakowie akurat słyszałem, że idą tam sami olimpijczycy.
w zesżłym roku na końcowej liscie tylko 3 osoby miały po 300 pkt a w wawie ponad 20 tak w miare jasnosci, bo słyszeć to mozna różne rzeczy.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: MatiGl »

doktor moscati pisze:Co do asystentów jest tak samo jak na cmuj tylko,że dziecko moje drogie po pierwsze w krk jest taniej po drugie lepszy klimat po trzecie mniejsze odległości po czwarte na weekendzie jest gdzie się zabawić po piąte mniejsze grupy dziekańskie po szóste nie ma bloków co jak mi się wydaje jest lepszym rozwiązaniem niż system zajęć blokowych po siódme lepsza baza akademikowa(w wawie akademiki są poniżej jakiejkolwiek krytyki np. pokoje czteroosobowe za 350 zł co na medycynie jest niemal nie możliwe mieszkanie w pokojach czteroosobowych) brak stołówki, w krakowie prawie kazdy przedmiot ma swój skrypt w warszawie najczesciej uczysz sie z tego czego chcesz co nie jest wygodne ponieważ np. w tej ksiązce napisane to a asystent wymaga czegoś innego itp
a odnośnie tej wypowiedzi ile z tego jest prawdy?

ps. w jednym Warszawa napewno przebija Kraków. ma zdecydowanie lepszą i bardziej przejrzystą stronę internetową od CMUJ


ps2.
Kaamil pisze:MatiGl napisał/a:
no o Krakowie akurat słyszałem, że idą tam sami olimpijczycy.
w zesżłym roku na końcowej liscie tylko 3 osoby miały po 300 pkt a w wawie ponad 20 tak w miare jasnosci, bo słyszeć to mozna różne rzeczy.
przypuszczam, że to dlatego, że żeby mieć maksa w Krakowie, trzeba być w pierwszej 5 w olimpiadzie z bioli, chemii lub fizy, a żeby iść do Warszawy poza kolejką starczy być laureatem, tj, być w pierwszej 25.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze: w tym roku poszło ok. 7 laureatów OB (widzieliśmy sie na inauguracji roku akad.) wiec to tez chyba o czymś świadczy.
o niczym bo na poziom uczelni przekłada sie w zasadzie nijak.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: MatiGl »

sorki, że ciągle odgrzewam ten sam temat, ale ciężko gdziekolwiek znaleźć jakieś dokładniejsze info na temat akademików, czy studiów na tych 2 uczelniach na tym kierunku.

mógłby ktoś się szarpnąć i wyprodukować konkretną opinię z uzasadnieniem
proszę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości