CMUJ vs AM Warszawa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

będąc z krakowa nawet bym się nie zastanawiał nad wa-wą.
agatonek8
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:53

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: agatonek8 »

A może ktoś wypowiedzieć się na temat Wrocławia- stomatologii? Waham się między CMUJ a AM Wroc i zupełnie nie mogę podjąć decyzji. Z jednej strony mieszkam blisko Wrocławia i większość moich znajomych tam idzie, ale z drugiej słyszałam, że jest tam bardzo nędzne zaplecze materiałowe i sprzętowe.
Awatar użytkownika
Lexander
Posty: 47
Rejestracja: 9 sie 2008, o 22:08

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Lexander »

Cześć. W tym roku muszę wybrać pomiędzy Krakowem a Warszawą (oczywiście medycyna). Temat rozwlekł się na kilka lat ale wciąż nie ma jasnego porównania. Jeśli na forum jest ktoś ze studentów powyższych uczelni to bardzo prosiłbym, aby wypowiedzieli się na tematy takie jak:
- koszty utrzymania,
- ceny i przystępność komunikacji (autobusy, tramwaje, itp.)
- wyposażenie uczelni
- usposobienie kadry
Nie poruszam tematu od strony, która uczelnia lepiej uczy, bo uważam, że nie tędy droga. Realizowany jest ten sam program, a rok rocznie opinie o jakości obu uczelni są podobne. Proszę o szybką odpowiedź, bo decyzje muszę podjąć w ciągu kilku najbliższych dni.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

a gdzie masz bliżej, bo chyba naprawdę te uczelnie są podobnie, nawet są bardzo podobne plany zajęć.
Lexander pisze:- koszty utrzymania,
- ceny i przystępność komunikacji (autobusy, tramwaje, itp.)
- wyposażenie uczelni
- usposobienie kadry

koszty utrzymania zależnie gdzie kupujesz. Ja nie narzekam, myślałem że będę w wa-wie wydawać znacznie więcej, a tak nie jest. Komunikacja jest przykładowo tańsza niż w moim mieście. Książki, które są głównym wydatkiem na tych studiach też można bez większych problemów w całości wypożyczyć z biblioteki, co ejst niezmiernie ważne uważam.
Wyposażenie - do tej pory nie mam większych zastrzeżeń, choć sprzęt w większości nie ma 5 lat.
Usposobienie zależy i od asystentów i od katedry/zakładu. Są zakłady nastawione na nauczenie nas jak najwięcej (dają skrypty, dodatkowe materiały, prezentacje, udostępniają stare testy), są też całkowicie odmienne. Wiem, że w krakowie dość zasadniczo przestrzegają niedawania studentom prezentacji z seminariów i wykładów, u nas zazwyczaj albo dają sami, albo jak się poprosi. Można też zazwyczaj robić na wykładach zdjęcia, to potem ułatwia naukę, zwłaszcza gdy slajdy zawierają informacje spoza podręcznika.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:Wiem, że w krakowie dość zasadniczo przestrzegają niedawania studentom prezentacji z seminariów i wykładów
Niekoniecznie. Są tez wyklady do których dostaje sie (czy tez kupuje, nie wiem dokladnie) ksiazeczke z slajdami i miejscem na notatki.
Kaamil pisze:Książki, które są głównym wydatkiem na tych studiach też można bez większych problemów w całości wypożyczyć z biblioteki, co ejst niezmiernie ważne uważam.
Nie tak do konca, z ta biblioteką to jednak różnie bywa
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

a_niap pisze:Nie tak do konca, z ta biblioteką to jednak różnie bywa
ja do tej pory czyli do 3 roku prawie wszytsko właściwie wypożyczyłem, tylko trzeba wiedzieć kiedy iść a nie liczyć na ostatnią chwilę.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:ja do tej pory czyli do 3 roku prawie wszytsko właściwie wypożyczyłem, tylko trzeba wiedzieć kiedy iść a nie liczyć na ostatnią chwilę.
No to sie zgadza. I jak powiedzą na pierwszym roku ze biblioteka jest czynna, w poniedzialek od 10:00 mozna wypozyczac to trzeba isc o 8:00 bo o 10 to juz niewiele zostanie.
Tylko na kolejnych latach to juz nie tak fajnie wyglada, szczegolnie jeśli się ma jakieś egzaminy we wrześniu
AniaD303
Posty: 62
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:19

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: AniaD303 »

Kaamil pisze: Wiem, że w krakowie dość zasadniczo przestrzegają niedawania studentom prezentacji z seminariów i wykładów, u nas zazwyczaj albo dają sami, albo jak się poprosi.
CMUJ
Anato: każda grupa w pierwszym dniu zajęć dostała od docenta płytkę ze wszystkimi wykładami prowadzonymi przez niego.

Histo: na każdy wykład profesor przynosił kilka wydruków slajdów, które potem lądowały na kserze.

Embrio: (po raz pierwszy w historii!) docent przekazał nam płytkę z wykładami.

Chemia: doktor dawał nam po każdym wykładzie wydruk, który lądował na kserze.

Więc jak widać nie ma (jak do tej pory) najmniejszego problemu z materiałami z wykładów.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

AniaD303 pisze:Więc jak widać nie ma (jak do tej pory) najmniejszego problemu z materiałami z wykładów.
to dobrze, ja mówiłem o 2 roku, gdzie na fizjologii i biochemii takich praktyk nie ma.
ablabla
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2009, o 16:06

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: ablabla »

Kaamil pisze:to dobrze, ja mówiłem o 2 roku, gdzie na fizjologii i biochemii takich praktyk nie ma.
Co do biochemii też nie masz racji) Wykłady są dostępne na stronie katedry:)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

ale pojedyncze
ablabla
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2009, o 16:06

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: ablabla »

Kaamil pisze:ale pojedyncze
Żadnego ale nie ma. Wszystkie wykłady są:)
tisiphone
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2011, o 09:25

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: tisiphone »

Ponoć odgrzewane kotlety nie smakują, ale nie będę zakładań nowego tematu

Czy ktoś z perspektywy czasu może się wypowiedzieć w tym temacie? Pytania wcześniejsze oczywiście podbijam.

A co do gnojenia studentów, taka moja mała dygresja, jeśli mogę . Wiele razy spotykałam się z tym, że to rzekome gnojenie to była zwykła lekcja pokory dla jednostek ze zbyt wybujałym ego Oczywiście dopuszczam, ze poniektórzy mogą być złośliwcami, ale każdy kij ma dwa końce
A co do sprzętu - czy na pewno będziemy go używać? Zazwyczaj jak podaję to za argument za Wawą, znajomi lekarze pukają się w czoło - to dla lekarzy, nie studentów.

Jak to rzeczywiście jest? Jakaś chłodna ocena? Kogoś z CM UJ i WUM ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości