Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
danie_l9
Posty: 18
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:51

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: danie_l9 »

ok, dziekuje Ci za odpowiedź. Znalazłem. Wrzucam tutaj może sie komuś przyda)
Załączniki
rezygnacja_ze_studiow.pdf
(39.78 KiB) Pobrany 129 razy
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: PannaJoanna1 »

Jeszcze powroce do mojego postapowyzej i do tego co napisała ahepb- rozumiem, ze jeszcze nie składałas papierów, sadzisz zatem, ze pomimo tego, ze nie posiadałas skierowania z uczelni wszystko Ci przyjma i nie będą mieć zadnej spiny? Jednak do Białego mam jakies 3 h drogi, a jechac po to, zeby odesłali mnie z kwitkiem też niezbyt mądre.
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: ahepb »

PannaJoanna1 ja do Białego mam ok. 6h jazdy i też się boję, że nie zaakceptują tego mojego kwitka, choć lek. med. pracy powinien wiedzieć jak to napisać. Ale na ich stronie jest podany wykaz przychodni, gdzie można te badanie zrobić w Białymstoku (za darmo) i możesz do nich maila napisać o skierowanie, to wyślą ci skan, albo odebrać od nich i w ten sam dzień zrobić te badania w Białym. Ktoś pisał już na forum, że rok temu tak zrobił, dlatego ja na wszelki wypadek wydrukowałam to skierowanie. Tylko trzeba się liczyć z tym, że mogą być kolejki, dlatego lepiej być wcześniej. Nie wiem, o której będę musiała wyjechać o

A oni i tak nie wiedzą czy byłaś u lekarza ze skierowaniem czy bez, bo tego nie ma na tym świstku. A jest na stronie napisane, że możesz zrobić u dowolnego lekarza badanie.
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: PannaJoanna1 »

Słuchaj, a masz moze gdzies wzor tego skierowania na dysku jeszcze, i czy mogła bys to udostepnic czy nie za bardzo? Ja mam u siebie w miescie juz zalatwiona wizyte u tego lekarza w poniedzialek, a napislaam maila do biura rekrutacji w piatek i nikt mi nie odpowiedzial, w sumie to ze 2 maile. A ryzykowac, ze do poniedizalku do rana tego nie dostane to roznie moze byc/
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: PannaJoanna1 »

nniee do innego miasta to nie,zbyt klopotliwe taki moj wewnetrzny lęk przed lekarzami spoza rejonu:P hah btw. proponuje wyjechac juz jutro wieczorem:D!
maks234
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 12:22

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: maks234 »

Witajcie,
Wiem, że zaraz dostanę od Was po głowie za to pytanie, ale byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi skrócił jak to wygląda ze składaniem dokumentów już po magicznej informacji, że się dostało na studia.
Znacie może terminy w jakich można dostarczyć dokumenty do uczelni medycznych? Chodzi mi o to, że może na jakiejś stronie jest to wszystko podsumowane, niestety szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć a na stronach tych wszystkich uczelni jest to tak pomieszane
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: daftpunk »

pekal pisze:Witajcie,
Wiem, że zaraz dostanę od Was po głowie za to pytanie, ale byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi skrócił jak to wygląda ze składaniem dokumentów już po magicznej informacji, że się dostało na studia.
Znacie może terminy w jakich można dostarczyć dokumenty do uczelni medycznych? Chodzi mi o to, że może na jakiejś stronie jest to wszystko podsumowane, niestety szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć a na stronach tych wszystkich uczelni jest to tak pomieszane
Jak wyjdzie lista, z ktorej wyniknie, ze sie dostales, to powinienes dostac informacje na swoim koncie rekrutacyjnym do kiedy (najczesciej to 2, max. 3 dni) i jakie dokumenty musisz zlozyc. Pewnie napisza tez, gdzie masz to zrobic:)
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: _Samira_ »

pekal, każda uczelnia załatwia to po swojemu. Zawsze dają dokładne instrukcje czego chcą
Przykładowo tak to w tamtym roku wyglądało na GUMedzie:
Studia: Lekarski, jednolite magisterskie, stacjonarne
Data publikacji: 26.08.2013 10:42

Lista rankingowa na kierunek Lekarski, jednolite magisterskie, stacjonarne wg stanu na dzień 26.08.2013.

Kandydaci, znajdujący się poniżej na liście osób zakwalifikowanych na I rok studiów na kierunek Lekarski, jednolite magisterskie, stacjonarne (czyli osoby, które uzyskały łącznie co najmniej 171 punktów oraz osoby, które uzyskały 170 punktów i co najmniej 82 punkty z biologii1 – znajdujące się na niniejszej stronie nad poziomą linią odcięcia i dodatkowo oznaczone zielonym tłem) zobowiązani są do dostarczenia w terminie do 28.08.2013 (do godziny 13:00) do Uczelnianego Centrum Rekrutacji GUMed (liczy się data dostarczenia dokumentów do Uczelnianego Centrum Rekrutacji, a nie data stempla pocztowego) następujących dokumentów:

-podanie na ustalonym formularzu – podanie w wersji elektronicznej dostępne jest w systemie rekrutacji on-line na stronie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego: rekrutacja.gumed.edu.pl/ w formie interaktywnego formularza po wypełnieniu on-line należy je wydrukować i po podpisaniu dostarczyć z pozostałymi dokumentami do Uczelnianego Centrum Rekrutacji GUMed
-oryginał bądź oryginalny odpis świadectwa maturalnego, który będzie zwrócony po zakończonym procesie rekrutacji
-oświadczenie o spełnieniu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat oświadczenie w wersji elektronicznej dostępne jest w systemie rekrutacji on-line po wypełnieniu on-line należy je wydrukować i po podpisaniu dostarczyć z pozostałymi dokumentami do Uczelnianego Centrum Rekrutacji GUMed
-kserokopię dowodu osobistego wraz z numerem PESEL, poświadczoną przez notariusza, organ wydający dowody tożsamości lub pracownika Uczelnianego Centrum Rekrutacji GUMed (obie strony dowodu powinny być powiększone w czasie wykonywania kopii)
-dwie podpisane fotografie (wymiary 35mm x 45mm) zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych
-kandydaci ze „starą maturą”, którzy zdawali egzamin wstępny w innej Uczelni – dodatkowo oryginalne zaświadczenie o liczbie punktów zdobytych z egzaminu
-kandydaci z „maturą zagraniczną” – nostryfikowane świadectwo maturalne (w przypadku państw objętych Konwencją Haską – oryginalne świadectwo maturalne)
-osoby przystępujące do matury międzynarodowej – oryginalne zaświadczenie z Liceum Ogólnokształcącego o wynikach egzaminu maturalnego
-dwa egzemplarze podpisanej umowy – umowa w wersji elektronicznej dostępna jest w systemie rekrutacji on-line w formie interaktywnego formularza po wydrukowaniu i podpisaniu dostarczyć wraz z pozostałymi dokumentami do Uczelnianego Centrum Rekrutacji GUMed

Osoby, które nie spełnią powyższych wymagań zostaną skreślone z listy osób zakwalifikowanych na studia w GUMed, a w ich miejsce wejdą kolejne osoby, znajdujące się pod linią odcięcia, które uzyskały pierwotnie niewystarczającą liczbę punktów.

Osoby niezakwalifikowane (wg stanu na dzień 26.08.2013) na studia w GUMed widoczne są na niniejszej stronie WWW poniżej poziomej linii odcięcia.

Kolejna zaktualizowana wersja listy osób zakwalifikowanych na I rok na kierunek Lekarski, jednolite magisterskie, stacjonarne opublikowana zostanie na stronie WWW dnia 29.08.2013.
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 13
Rejestracja: 1 lip 2014, o 19:34

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: Katatonia »

A mnie od dłuższego czasu zastanawia taka kwestia: powiedzmy, że dostanę się na lekarski na ŚUM i do Wrocławia, załóżmy (czysto teoretycznie ), że do obu z pierwszej listy i czy w takiej sytuacji mogę złożyć papiery do OBU? A potem, w późniejszym terminie, zrezygnować z jednej z tych uczelni? Jest to o tyle możliwe, że do Wrocławia nie wymagają żadnych oryginałów, tylko ksera. Wiem że to dziwny dylemat, ale chodzi o to, że zależy mi na tym aby iść do tego samego miasta co mój chłopak, a na jego studia listy przyjętych pojawiają się później. stąd wolałabym jeszcze zaczekać z wyborem Kato/Wrocław, bo inaczej będę chyba musiała rzucać monetą
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: _Samira_ »

Jeśli wymagane dokumenty się nie pokrywają to nic nie stoi na przeszkodzie
Covered by Roses
Posty: 66
Rejestracja: 5 lip 2014, o 15:28

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: Covered by Roses »

Mam pytanko z innej beczki.

Załóżmy, dostaję się na farmację do Lublina na I liście, która jest ogłoszona 11 lipca(piątek). Dokumenty mogę składać do 15 lipca (wtorek). W skład dokumentów wchodzi :

5. zaświadczenie od lekarza medycyny pracy stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów

Teraz pytanie. Jakim cudem mam zrobić sobie przez ten czas badania lekarskie i wyrobić się z ich dostarczeniem do poniedziałku? Na takie badania nie trzeba trochę poczekać?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: Mårran »

U mnie nie czekało się, tylko badania miało od ręki. I na studia, i do pracy. Ale może, jeśli nie jesteś pewien, zrób sobie badania wcześniej.
Pani Buka
Covered by Roses
Posty: 66
Rejestracja: 5 lip 2014, o 15:28

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: Covered by Roses »

W tym roku mnie to nie dotyczy, bo na pewno się nie dostanę, ale pytam awaryjnie

Poza tym nie wiem czy jest to możliwe, bo z tego co widzę każda uczelnia ma swoiste skierowanie, tak samo jest oczywiście z kierunkiem, więc nie wiem czy jeśli poszedłbym do lekarza medycyny pracy i powiedział poproszę badania na kierunek farmacja to czy droga uczelnia zaakceptowałaby takie badanie bez ich skierowania
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości